اشتراک گذاری

تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4

موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 در زمان ورود به بازار توانست عنوان بهترین فبلت را از آن خود کند. این دستگاه که بصورت پیش فرض از نسخه یا ورژن ( Version 4.4.4) اندروید پشتیبانی می‌کند، همچنان طرفداران خاص خود را دارد و جزو گوشی‌های پرفروش به شمار می‌آید. اما این به معنی بی عیب و نقص بودن فبلت معروف سامسونگ نیست.

در این دستگاه نیز همچون سایر گوشی‌های تلفن همراه، بروز برخی اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری، کاربر را به دردسر انداخته و ناچار به تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 ساخته است. در بخش‌های آتی به برخی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده در این گوشی سامسونگ خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز از کاربران گوشی سامسونگ گلکسی نوت 4 هستید و در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری در دستگاه خود شده‌اید، می‌توانید جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با دستگاه خویش به مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ، واقع در نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه نمایید. در این مرکز نوع اشکال پیش آمده در گوشی شما پس از طی مراحل عیب‌یابی تشخیص داده شده و پس از این کار، تعمیرات سخت افزاری و یا نرم افزاری مورد نیاز بر روی آن پیاده می‌گردد.

تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4

خرابی‌های رایج  موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4

در این بخش به برخی از شایع‌ترین خرابی‌های مشاهده شده در موبایل گلسی نوت 4 سامسونگ اشاره خواهیم کرد و تا حدی شیوه‌ی رفع این اشکالات را نیز شرح خواهیم داد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر گوشی سامسونگ تماس بگیرید.

ناپدید شدن کلید Menu

یکی از مشکلات نرم افزاری مشاهده شده در گلکسی نوت 4، مشکل ناپدید شدن کلید منو است. در این دستگاه نیز همچون سایر گوشی‌ها، کلید کناری Home تبدیل به Recent apps شده است. توجه داشته باشید که بیشتر تولید کنندگان، در حال حاضر برنامه‌های خود را بروزرسانی کرده‌اند تا گزینه منو به عنوان یک دکمه نرم افزاری وجود داشته باشد.

این دکمه معمولاً به صورت سه نقطه می‌باشد. در صورت عدم نمایش این دکمه، ممکن است نیاز به سوایپ باشد. برای برنامه‌های قدیمی که بروزرسانی نشده‌اند، می‌توان به سادگی دکمه Recent apps را نگاه داشته و منو را نمایان ساخت. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 و رفع این مورد بخصوص، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر سامسونگ تماس بگیرید.

پیکسل‌های سوخته

پیکسل سوختگی یکی دیگر از ایرادات مشاهده در موبایل نوت 4 سامسونگ است. برای رفع این اشکال می‌توان از برنامه‌هایی مانند Dead Pixel Detect and Fix استفاده کرد. در صورت استفاده از این برنامه و تداوم اشکال پیش امده توصیه می‌شود به یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر گوشی‌های سامسونگ مراجعه کرده و سرویس‌های مرتبط با صفحه نمایش گوشی خود را دریافت نمایید.

در برخی موارد اشکال مرتبط با پیکسل سوختگی دستگاه با اندک دستکاری مرتفع شده و در برخی دیگر، نیاز به تعمیرات سخت افزاری و تعویض صفحه نمایش است.

لگ گلکسی نوت 4

یکی دیگر از اشکالات مشاهده شده در گلکسی نوت 4 ، مشکل لگ و کندی است. عموماً این لگ ها به صورت توقف‌های کوچک در هنگام بازگشت به صفحه Home، تایپ به وسیله کیبورد یا بارگذاری یک برنامه مشاهده شده است.

 • در صورت مواجه شدن با این اشکال ابتدا S Voice را باز کرده و بر روی کلید منو در بالا سمت راست آن کلیک کنید تا Open via Home key را پیدا کنید.
 • گزینه Open via Home key را خاموش کنید.
 • این قابلیت از دوبار کلیک به عنوان میانبر اجرایی S Voice استفاده می‌کند، ولی همچنین می‌تواند باعث ایجاد کمی لگ در هنگام فشردن دکمه Home شود.
 • روش دیگر پیشنهادی برای رفع این اشکال رفتن به منوی Settings > About device و هفت بار کلیک بر روی Build number است.
 • پس از این کار به Setting بازگشته و بر روی Developer options کلیک نمایید.
 • پس از این کار Window animation scale ،Transition animation scale و Animator duration scale را بین 1 تا 0 تنظیم نمایید.
 • برخی کارشناسان بر این باورند که مشکل لگ گوشی نوت 4 سامسونگ نشأت گرفته از رابط کاربری TouchWiz است.
 • بنابراین توصیه می‌کنند برای رفع این اشکال از لانچر دیگری مانند Nova launcher استفاده کنید.
 • در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت تعمیر تخصصی موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 و رفع این مورد بخصوص، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر سامسونگ تماس بگیرید.

تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی نوت 4

اگر به نمایشگر گوشی شما ضربه‌ای وارد شده و موجب شده است که تاچ و ال سی دی آن از کار بیفتد باید به فکر تعویض تاچ و ال سی دی گوشی خود باشید؛ اما درصورتی که تاچ و ال سی دی گوشی شما بعد از وارد شدن ضربه به آن باز هم کار می‌کند و تنها یک یا چند ترک بر روی آن به وجود آمده است؛ به این معناست که تاچ و ال سی دی گوشی شما کاملا سالم است و گلس شیشه‌ای پرس شده بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد.

در هر دو حالت می‌توانید به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ که در زمینه تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 تخصص دارند مراجعه کنید؛ تا تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی تاچ و ال سی دی گوشی شما اگر لازم بود تاچ و ال سی دی آن را تعویض کنند و اگر لازم نبود گلس روی تاچ و ال سی دی را تعویض کنند.

تعمیر و تعویض دوربین نوت 4 سامسونگ

کرش کردن دوربین، گرفتن عکس‌های تار، صدا دادن لنز دوربین، بسته شدن برنامه دوربین به طور خودکار، فوکوس نکردن دوربین یا فوکوس خود به خود آن، همه از رایج‌ترین علائمی هستند که نشان می‌دهد، دوربین گوشی نوت 4 سامسونگ به مشکل خورده است؛ البته برخی از مشکلاتی که برای دوربین گوشی به وجود می‌آید نرم‌افزاری است که با یک ریستارت ساده برطرف خواهد شد؛ اما برخی دیگر از مشکلاتی که برای آن به وجود می‌آید مانند صدا دادن لنز دوربین و فوکوس نکردن آن نشان‌دهنده آسیب دیدن لنز دوربین هستند.

تعویض اسپیکر Samsung Galaxy Note 4

قطع شدن صدای اسپیکر گوشی، ضعیف شدن صدای بلندگوی موبایل، شنیده شدن صدای خش خش از بلندگوی گوشی و … نشان‌دهنده بروز مشکل در بلندگوی گوشی هستند؛ البته قطع شدن کامل صدای بلندگوی گوشی، می‌تواند به دلایل نرم‌افزاری باشد اما در مقابل ضعیف بودن صدای اسپیکر یا شنیده شدن صدای خش خش از آن نشان می‌دهد؛ که یا آب یا گرد و غبار به داخل بلندگوی گوشی نفوذ کرده است که گاهی‌اوقات امکان تعمیر بلندگوی گوشی در چنین حالتی وجود دارد اما اکثر اوقات باید اسپیکر گوشی تعویض شود. اگر شما هم از گوشی نوت 4 استفاده می‌کنید و با چنین مشکلی در آن مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی و تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 را به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ بسپارید.

تعمیر سوکت شارژ نوت 4 سامسونگ

چرا گلکسی نوت 4 شارژ نمی‌شود؟ مشکل شارژ نشدن نوت 4 سامسونگ علاوه‌بر اینکه می‌تواند از خراب بودن کابل شارژ و شارژر این گوشی باشد، می‌تواند از خراب بودن سوکت شارژ و مدار شارژ این گوشی هم باشد؛ با این وجود اگر با مشکل شارژ نشدن این گوشی مواجه شده‌اید بهتر است آن را با یک کابل شارژ و شارژر دیگر که مطمئن هستید سالم هستند تست کنید. اگر متوجه شدید که گوشی شما باز هم شارژ نمی‌شود عیب‌یابی و تعمیر آن را به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ بسپارید؛ تا سوکت شارژ و مدار شارژ آن را مورد عیب‌یابی و تعمیر قرار دهند.

ری‌استارت ناخواسته گلکسی نوت 4 سامسونگ

یکی دیگر از اشکالات مشاهده شده در گوشی گلکسی نوت 4 سامسونگ، مشکل ری استارت ناخواسته است. ری استارت‌های اتفاقی در Galaxy Note 4 معمولاً در بازه‌های زمانی اتفاقی و بدون هیچ دلیل مشخصی اتفاق می‌افتد.

 • برای رفع این ابتدا کارت حافظه میکرو SD در Note 4 را بررسی نمایید.
 • کارت را از گوشی خود در آورده و ببینید باز هم ری استارت می‌شود یا خیر.
 • اگر ری استارت‌ها متوقف شد، توصیه می‌شود اطلاعات کارت گوشی خود را بر روی حافظه‌ی دیگری (مثلا هارد اکسترنال یا کامپیوتر خود) منتقل کنید.
 • پس از این کار به منوی Settings > Storage > Format SD card در Note 4 رفته و کارت خود را فرمت کنید.
 • روش دیگر توصیه شده در این شرایط، ریست فکتوری و بازگشت به تنظیمات کارخانه است.
 • پیش از انجام این کار حتما از تمامی اطلاعات خود یک کپی و نسخه پشتیبان تهیه نمایید و در دستگاه دیگری آنها را ذخیره نمایید.
 • برای ریست فکتوری گوشی به منوی Settings > Backup and reset > Factory data reset > Reset device > Erase everything بروید و این کار را انجام دهید.
 • در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت تعمیر موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4 و رفع این مورد بخصوص، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر سامسونگ تماس بگیرید.

تعمیر تخصصی موبایل سامسونگ گلکسی نوت 4

کاربران گوشی‌های گلکسی نوت 4 و سایر گوشی‌های سامسونگ می‌توانند جهت دریافت تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با دستگاه خویش به مرکز تعمیر گوشی سامسونگ مراجعه نمایند. در این مرکز تیمی از خبره‌ترین کارشناسان سخت افزاری و نرم افزاری انواع گوشی سامسونگ حضور دارند تا سرویس‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه‌ها را به مراجعان ارائه دهند.

اگر از کاربران گوشی‌های سامسونگ هستید، توصیه می‌شود پیش از مراجعه به این مرکز، مطالب ارائه شده در بخش «مقالات» این وبسایت را مطالعه نمایید. در این مقالات، شیوه رفع برخی از اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی‌های سامسونگ آموزش داده شده است. در صورت حاد بودن اشکال پیش آمده پیشنهاد می‌شود از دستکاری گوشی خودداری کرده و به مراکز تعمیر گوشی سامسونگ مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته