اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون یکی از خدمات قابل ارائه در نمایندگی تعمیرات سامسونگ است. در صورتی که هر یک از تلویزیون های سامسونگ را در اختیار دارید جهت سرویس و رفع اشکال آن می توانید به این نمایندگی مراجعه کرده و خدمات تخصصی را دریافت کنید. تلویزیون سال هاست جای خود را به عنوان یکی از لوازم ضروری در میان خانواده ها باز کرده است. تقریباً امروزه در تمامی خانه ها حداقل یک دستگاه تلویزیون وجود دارد. تلویزیون وسیله سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت کاربران را فراهم کرده و یکی از رسانه های جمعی در دنیای مدرن به شمار می رود. با توسعه تکنولوژی های به کار رفته در تلویزیون، قیمت آنها نیز به تدریج رو به فزونی گرفته است.

شاید اگر در گذشته با خرابی تلویزیون امکان خرید دستگاهی جدید وجود داشت اما امروزه دیگر امکان چنین کاری تقریباً مقدرور نیست و کاربران در صورت خرابی تلویزیون، اولویت را به تعمیر تلویزیون می دهند. البته تعمیر اصولی و تخصصی تلویزیون می تواند دستگاه را همانند روز اول کرده و کاربر نیز حداکثر استفاده را از آن ببرد. اگر شما نیز از دسته کاربرانی هستید که با مشکلاتی در دستگاه خود مواجه شده اید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ ، تلویزیون خود را همانند روز اول تعمیر کنید.

تعمیر تلویزیون

خدمات تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ خدمات متعددی را به کاربران خود در تهران و سایر شهرستان های کشور ارائه می کند. این خدمات شامل تعمیرات سخت افزاری و تعویض قطعات تلویزیون است اما برخی از اشکالات نرم افزاری نیز در این مرکز قابل برطرف شدن هستند. تلویزیون متشکل از قطعات مختلفی است. این قطعات ممکن است در اثر عواملی همچون نوسان برق، ضربه خوردن دستگاه، آب خوردگی تلویزیون و کارکرد بالای دستگاه دچار مشکل شده و عملکرد بخش هایی از صدا، تصویر یا بخش های ارتباطی تلویزیون مختل شود. خدمات تعمیر تلویزیون در رابطه با همین قطعات ارائه می شود که در ادامه به نمونه هایی از آنها اشاره خواهیم کرد.

تعمیرات تلویزیون

مشکلات رایج تلویزیون

یکسری مشکلات هستند که در همه تلویزیون‌ها به وجود می‌آیند و ذهن اکثر کاربران را درگیر می‌کنند. به گونه‌ای که کاربران تلویزیون‌ها دائم دلیل این مشکلات را از تعمیرکاران جویا می‌شوند. برخی از این مشکلات رایج تلویزیون‌ها شامل: دیر روشن شدن تلویزیون، نمایش خط‌های پرنور سفید بر روی تصویر تلویزیون، تصویر نداشتن تلویزیون، نمایش یک خط افقی بر روی تصویر تلویزیون و … می‌باشند. در ادامه به بررسی دلیل بروز هر یک از این مشکلات در تلویزیون می‌پردازیم.

نمایش خط‌های پرنور سفید بر روی تصویر تلویزیون

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون‌ها نمایش خطوط پر نور سفید بر روی تصویر می‌باشد. بروز این مشکل سه دلیل دارد به گونه‌ای که یا مشکل از خرابی پنل تلویزیون است یا مشکل از خرابی برد تیکان و خرابی فلت‌های پنل تلویزیون. البته اگر خطوط پر نور از بالاترین نقطه صفحه نمایش تلویزیون تا پایین‌ترین نقطه آن کشیده شده باشند به این معنی است که برد تیکان تلویزیون یا فلت‌ پنل آن دچار مشکل شده‌ است. اما اگر این خطوط از وسط صفحه نمایش تا بالاترین نقطه صفحه نمایش یا برعکس تا پایین‌ترین نقطه صفحه نمایش کشیده شده باشند به این معناست که پنل تلویزیون آسیب دیده و باید تعویض شود.

برد تیکان نیز همانطور که اشاره کردیم، نقش مهمی در نمایش تصویر در تلویزیون را دارد. به گونه‌ای که داده‌ها را از مین برد دریافت کرده و پردازش می‌کند، سپس به فلت پنل تلویزیون ارسال می‌کند تا در تلویزیون، نمایش داده شوند. اگر شما هم با چنین مشکلی در تلویزیون خود مواجه شده‌اید عیب‌یابی آن را به نمایندگی تعمیر تلویزیون بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی هر یک از قطعات مذکور، منشأ اصلی این مشکل در تلویزیون شما را پیدا کرده و آن را برطرف کنند.

دیر روشن شدن تلویزیون

خیلی از کاربران تلویزیون از این مشکل گلایه دارند که چرا تلویزیون آن‌ها دیر روشن می‌شود؟ اگر شما هم چنین مشکلی با تلویزیون خود دارید باید بدانید که منبع تغذیه یا همان برد پاور تلویزیون شما آسیب‌دیده است. درواقع هر دستگاه الکترونیکی برای اینکه بتواند روشن شود و کار کند به یک منبع تامین کننده انرژی یا همان برق نیاز دارد.

تلویزیون نیز دارای منبع تامین کننده برق است که به آن منبع تغذیه یا برد پاور می‌گویند. منبع تغذیه تلویزیون جریان برق شهری را دریافت کرده و ولتاژ آن را از نوع ac به نوع dc تبدیل می‌کند. سپس این جریان را از طریق مین برد یا برد اصلی تلویزیون به قطعات این دستگاه منتقل می‌کند. به همین دلیل است که دیر روشن شدن تلویزیون مستقیماً به منبع تغذیه آن مرتبط می‌شود. می‌توان گفت که تنهاترین عاملی که موجب خرابی یا سوختن برد پاور تلویزیون می‌شود نوسان برق است اما شما می‌توانید با استفاده از یک محافظ برق، جلوی خرابی برد پاور تلویزیون را بگیرید.

تصویر نداشتن تلویزیون درحالیکه صدا دارد

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. این مشکل یکی دیگر از رایج‌ترین مسائلی است که کاربران تلویزیون با آن مواجه می‌شوند. اما منشأ آن چیست؟ منشأ بروز چنین مشکلی در تلویزیون، خرابی بک لایت است. برای اینکه تصویر در صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده شود به نوری در پس زمینه نیاز دارد که تاثیر بسزایی در کیفیت تصویر تلویزیون می‌گذارد. اصطلاحاً به این نور در پس زمینه تلویزیون بک لایت گفته می‌شود.

آبخوردگی تلویزیون موجب خرابی بک لایت آن می‌شود بنابراین به شما اکیداً توصیه می‌کنیم که مایع تمیز‌کننده را به صورت مستقیم بر روی نمایشگر تلویزیون اسپری نکنید. از طرفی اگر با مشکل عدم نمایش تصویر در تلویزیون خود مواجه شدید، با نمایندگی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت رفع این مشکل به آدرس موردنظر شما اعزام شوند.

نمایش یک خط افقی بر روی تصویر تلویزیون

نمایش خطی افقی بر روی تصویر تلویزیون، نشان می‌دهد که پنل تلویزیون دچار مشکل شده است. درواقع یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین قطعات هر تلویزیونی، پنل یا صفحه نمایش آن است. زمانی که صفحه نمایش تلویزیون از کار بیافتد بازدهی آن به صفر می‌رسد و به یک وسیله بی‌کاربرد تبدیل می‌شود. از مهم‌ترین عواملی که موجب خرابی پنل تلویزیون می‌شوند، می‌توان به وارد شدن ضربه و رطوبت به پنل تلویزیون اشاره کرد.

تکنسین‌های نمایندگی تعمیر تلویزیون با عیب‌یابی دقیق تلویزیون، منشأ اصلی مشکل آن در پنل این دستگاه پیدا کرده و درصورتی که امکان تعمیر آن وجود داشته باشد، به صورت تخصصی آن را تعمیر می‌کنند و در غیر این صورت راهی جزء تعویض پنل تلویزیون نخواهند داشت. خبر بد این است که پنل تلویزیون اکثر اوقات قابل تعمیر نیست.

تعمیرات تلویزیون در محل

با استفاده از سرویس تعمیرات تلویزیون در محل که توسط مرکز سخت‌افزار ایران ارائه داده می‌شود، دیگر لازم نیست که با هزار زور و زحمت تلویزیون غول‌پیکر خود را به مرکز تعمیرات منتقل کنید و در این راه زمان و هزینه زیادی را به هدر دهید. تنها کافیست که با نمایندگی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شوند و خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تلویزیون را در محل به شما ارائه دهند. تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی اصولی، مشکل تلویزیون شما را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف می‌کنند. درنهایت نیز با تست و بررسی از رفع مشکل این دستگاه مطمئن شده و تلویزیون شما را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی در اختیار شما قرار می‌دهند.

تعمیر تلویزیون در محل

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل، تعمیر مین برد، تعویض فلت، تعمیر بک لایت، تعمیر پاور، رفع مشکل HDMI تلویزیون، تعمیر تلویزیون آب خورده و تعمیر قاب تلویزیون سامسونگ بخشی از خدمات تخصصی نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ هستند. این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر تلویزیون و گزینش زبده ترین تکنسین ها، خدماتی حرفه ای و فوق تخصصی به مشتریان ارائه می کند. علاوه بر این، ضمن توجه به استانداردهای جهانی و به کارگیری جدیدترین متدهای تعمیر تلویزیون، تلاش دارد سطح کیفی و کمی خدمات خود را به طور قابل توجهی افزایش داده و تمامی نیازهای کاربران را مرتفع نماید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید