اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

در گوشی های سامسونگ قابلیت های بسیار زیادی وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از آنها، استفاده بهینه تری از دستگاه خود داشته باشند. برای مثال می توانند با دانستن ترفندهای مخفی گوشی سامسونگ، از مزیت های بیشتری در این دستگاه ها بهره مند شوند. یکی از این قابلیت های کاربردی برای کاربران گوشی های سامسونک، گزینه ای با عنوان حریم خصوصی است که می توان آن را به عنوان یکی از قابلیت های مثبت و خوب این گوشی ها در نظر گرفت. این قابلیت مزیت های زیادی دارد و با فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ کاربران می توانند حریم خصوصی مورد نظر خود را داشته باشند.

این قابلیت در تمامی بخش های گوشی در دسترس نیست و تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ تنها برای قسمت ها و برنامه هایی مانند گالری گوشی، بخش مدیریت فایل ها و برنامه های ضبط مانند ضبط صدا قابلیت استفاده را دارد. در این آموزش با ما همراه باشید تا با کاربرد این قابلیت در گوشی های سامسونگ آشنا شویم و در ادامه این مقاله از نمایندگی سامسونگ نیز نحوه فعال کردن حریم خصوصی در موبایل سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

کاربرد حریم خصوصی در موبایل سامسونگ چیست؟

یکی از دغدغه های اکثر کاربران گوشی های هوشمند، داشتن یک فضای خصوصی امن است تا بدون نگرانی از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی در گوشی، هر گونه فایل شخصی را در دستگاه خود ذخیره کنند. هر برند و مدلی برای افزایش حریم خصوصی کاربران خود یک سری ویژگی ها را در نظر گرفته است.

در گوشی سامسونگ نیز کاربران می توانند با فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ خود، فایل های شخصی مانند عکس و فیلم هایی که نمی خواهند کسی به آنها دسترسی پیدا کند را به حالت پنهان در آورند. با قرار گرفتن این فایل ها در بخش حریم خصوصی سامسونگ، دیگر سایرین نمی توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده و آنها را ببینند.

چطور حالت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ را فعال کنیم؟

حال اگر شما هم از کاربران گوشی های سامسونگ هستید و به داشتن این فضای خصوصی علاقه دارید، برای فعال کردن و انجام تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ باید چند مرحله ساده را دنبال کنید. ابتدا وارد منوی تنظیمات گوشی خود شده و در آن جا گزینه  Privacy & Safety را فعال کنید. حال در ادامه روی گزینه private mode رفته و آن را روی حالت فعال قرار دهید.

چطور حالت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ را فعال کنیم؟

برای استفاده از حالت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ به استفاده از رمز نیاز دارید که می توان نوع رمز را در بخش access type، از بین سه حالت پین کد، رمز عبور یا پترن انتخاب کرد. حتی در صورتی که گوشی به قابلیت اثر انگشت هم مجهز باشد، می توان با فعال کردن اثر انگشت، از این ویژگی برای تعیین رمز دسترسی استفاده کرد. با همین چند مرحله ساده حالت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ فعال می شود و می توان از آن استفاده کرد.

چطور حالت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

نحوه استفاده از حالت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ

تا این جا با نحوه فعال سازی حالت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ آشنا شدیم. اما بعد از فعال کردن این گزینه، چطور باید از آن استفاده کرد؟ اول از همه در نظر داشته باشید که این قابلیت تنها در چند برنامه از جمله گالری و مدیریت فایل ها قابل استفاده است. در نتیجه ابتدا یکی از این برنامه ها را باز کرده و در آن برنامه فایل هایی که می خواهید دسترسی به آنها را محدود کرده و از دید دیگران آنها را پنهان کنید را انتخاب کنید. در این مرحله امکان انتخاب چندین فایل و گزینه به صورت همزمان وجود دارد.

بعد از انتخاب فایل های مورد نظر، در گوشه سمت راست و بالای صفحه روی گزینه MORE بزنید و در ادامه گزینه Move to private را انتخاب کنید. به این ترتیب فایل هایی که انتخاب کرده اید به حالت پنهان در می آیند. به این ترتیب می توان به راحتی از این قابلیت برای پنهان کردن هر فایلی که در نظر دارید استفاده کنید. در نظر داشته باشید که با یک بار اعمال تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ و انتخاب فایل ها، آنها به حالت پنهان در می آیند. در نتیجه حتی اگر حالت حریم خصوصی را خاموش یا غیر فعال نیز کنید، باز هم این فایل ها در دسترس نیستند. در نتیجه اگر بخواهید آن را غیر فعال کنید می توانید در همان مسیری که آن را فعال کردید، این قابلیت را غیر فعال کنید.

نحوه استفاده از حالت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ

در صورت فراموشی رمز تنظیمات حالت خصوصی سامسونگ چه باید کرد؟

برای این که بتوان به فایل های پنهان شده دسترسی یافت یا باز هم از حالت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ جهت پنهان کردن فایل ها استفاده کرد، باید حتما رمز عبور انتخابی را به خاطر داشت و آن را وارد کرد. اما در برخی مواقع ممکن است کاربران این رمز را فراموش کنند. در این شرایط تنها راه حل برای بازیابی این رمز، ریست فکتوری کردن گوشی است که قطعا به دنبال انجام این کار اطلاعات نیز پاک خواهد شد.

در نتیجه این مورد یکی از نقطه ضعف های این قابلیت است و کاربران باید در رمزگذاری و به خاطر سپردن آن دقت زیادی داشته باشند. اما به هر حال بعد از ریست فکتوری کردن گوشی باز هم می توان به گزینه حریم خصوصی در گوشی سامسونگ دسترسی یافت.

5/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *