اشتراک گذاری

راهنمای خرید بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون

یکی از روش های محافظت از تلویزیون ها، استفاده از محافظ برای صفحه این دستگاه هاست. برای این که بتوان از این محافظ ها نهایت بهره را برد و کارایی لازم را دریافت کرد، قطعا باید به دنبال خرید بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون در بازار بود. این محافظ ها بر اساس نوع تلویزیون، مدل و اینچی که دارد ساخته می شوند و باید برای هر دستگاهی به دنبال انتخاب بهترین مدل محافظ صفحه تلویزیون بود.

این محافظ ها در واقع از جنس یک طلق شفاف و شیشه ای هستند که روی پنل تلویزیون نصب می شوند و به این ترتیب می توانند از وارد شدن ضربه و آسیب به پنل دستگاه جلوگیری کنند. درست مانند عملکردی که گلس های محافظ در گوشی های هوشمند دارند. این صفحات محافظ ماهیت ضد ضربه و ضد خط و خش دارند. در ادامه ابتدا به مشخصاتی که یک محافظ خوب باید داشته باشد می پردازیم و سپس برخی از بهترین مدل های موجود در بازار را معرفی می کنیم.

انتخاب بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون

معیارهای انتخاب بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون

برای انتخاب بهترین مدل محافظ صفحه تلویزیون باید به یک سری نکات توجه کرد تا محافظ مورد استفاده بهترین کارایی را داشته باشد. این معیارها شامل موارد زیر می شوند:

  • محافظ صفحه نمایش تلویزیون باید با مدل و اینچ تلویزیون مورد نظر مطابقت داشته باشد.
  • محافظ انتخابی باید تا حد ممکن سبک باشد تا به نمایشگر دستگاه فشاری وارد نشود.
  • گلس انتخابی باید به میزان کافی شفاف و نازک باشد تا موجب تار شدن تصویر نشود.
  • بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون نباید با چسب به نمایشگر وصل شود.
  • کیفیت محافظ صفحه نمایش تلویزیون باید به نحوی باشد که روی عملکرد ریموت دستگاه از راه دور تاثیری نداشته باشد.
  • یک محافظ صفحه تلویزیون با کیفیت موجب کاهش کیفیت و شفافیت نمایش تصاویر نمی شود.
  • نباید محافظ صفحه تلویزیون روی نمایشگر قابل تشخیص باشد.
  • گلس محافظ نمایشگر تلویزیون باید به راحتی تمیز شود.
  • در نهایت این که یک مدل خوب و با کیفیت روی صدای نمایشگر نیز تاثیری نمی گذارد.

مواردی مانند نوع ورق به کار رفته در ساخت محافظ، برند سازنده ورق و نحوه تولید هم باید در انتخاب بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون مورد توجه قرار بگیرند.

مزایا و معایب استفاده از محافظ صفحه تلویزیون

استفاده از محافظ برای صفحه تلویزیون، یک سری مزایا و معایب دارد. در درجه اول این که استفاده از این گلس ها می تواند از وارد شدن آسیب به صفحه نمایش تلویزیون جلوگیری کرده و از طرفی نیز با محافظت از پیکسل های ال سی دی، به حفظ کیفیت بالای تصویر تلویزیون کمک می کند. این در حالی است که معمولا بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون که کیفیت بالایی نیز دارد، به صورت نامرئی روی نمایشگر قرار می گیرد و موجب تغییر رنگ تصاویر یا کاهش وضوح و شفافیت آنها نمی شود.

با این حال این محافظ ها می توانند گرد و خاک را به خود جذب کنند و به دلیل خش پذیری که دارند باید برای حفظ کیفیت صفحه مدام آنها را تعویض کرد. نکته منفی دیگر در خصوص این گلس ها این است که معمولا اکثر آنها حالتی رفلکتیو دارند و به همین جهت نورهای محیطی را تا حد زیادی منعکس می کنند. با این حال تمیز کردن این گلس های محافظ کار چندان سختی نیست و می توان با یک دستمال نرم و بدون پرز یا با استفاده از اسپری مخصوص همراه آنها، به راحتی این گلس ها را تمیز کرد.

بهترین محافظ صفحه تلویزیون

معرفی برخی از بهترین مدل های محافظ نمایشگر تلویزیون

محافظ صفحه نمایش تلویزیون مدل aren43

بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای ال ای دی های 43 اینچی، مدل aren43 است. این مدل را می توان به جز تلویزیون های پلاسما و ال سی دی های قدیمی برای تمامی تلویزیون های 43 اینچی مورد استفاده قرار داد و استفاده از آن نیز بسیار ساده و راحت است.

با استفاده از این محافظ صفحه می توان از وارد شدن خط و خش و ضربه به نمایشگر تلویزیون جلوگیری کرد و با استفاده از یک اسپری مخصوص که همراه این محافظ صفحه ارائه می شود، به راحتی آن را تمیز کرد. برای تمیز کردن کافی است از این اسپری به همراه یک دستمال تمیز و بدون پرز استفاده کرده و سطح گلس را تمیز کنید.

محافظ نمایشگر تلویزیون مدل  sp-49

مدل بعدی در لیست بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون، مدل مدل  sp-49 است که می توان از آن برای تمامی تلویزیون های 49 اینچی از تمامی برندها استفاده کرد.

این مدل به راحتی روی نمایشگر تلویزیون نصب می شود و می تواند از نمایشگر در برابر ضربه و خط و خش محافظت کند. جنس این محافظ از نوع ورق تایوانی است و کیفیت خوبی نیز دارد. در نتیجه کارایی آن در محافظت از نمایشگر تلویزیون قابل قبول است.

گلس صفحه تلویزیون مدل sp-43

مدل بعدی که به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون آن را معرفی می کنیم، مدل sp-43 است که می توان از آن برای محافظت از نمایشگر تمامی تلویزیون های 43 اینچی از همه برندها در برابر ضربه و خط و خش محافظت کرد.

این مقاله را از دست ندهید: سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

گلس صفحه نمایش تلویزیون sp-50

مدل sp-50 بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای تلویزیون های 50 اینچی است. این مدل جزو ورق های تایوانی است و می تواند به خوبی از نمایشگر تلویزیون در برابر وارد شدن هر گونه آسیب و ضربه ای محافظت کرده و مانع بروز خط و خش روی صفحه نمایش تلویزیون شود.

محافظ صفحه نمایش تلویزیون مدل SP-55-SERIES-8

محافظ صفحه تلویزیون مدل SP-55-SERIES-8 به صورت اختصاصی به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای نمایشگرهای 55 اینچی سامسونگ سری 8 مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل محافظ صفحه تلویزیون نیز به راحتی روی نمایشگر دستگاه نصب می شود و می تواند به خوبی با کیفیتی که دارد از نمایشگر در برابر هر گونه ضربه و آسیب و خط و خش جلوگیری کند.

این مدل نیز به راحتی تمیز می شود و می توان با یک دستمال نرم و بدون پرز سطح آن را تمیز کرد. با استفاده از این محافظ برای تلویزیون های سامسونگ می توان احتمال خرابی و نیاز به تعمیر تلویزیون سامسونگ مورد نظر را به میزان زیادی کاهش داد.

محافظ تلویزیون مدل C2-43

محافظ صفحه تلویزیون مدل C2-43 را می توان به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای نمایشگرهای 43 اینچی در نظر گرفت. این مدل با کیفیت از جنس ورق اکریلیکی تایوانی است که با ضخامت دو میلی متری ساخته شده است. این مدل به راحتی نصب شده و می تواند به خوبی از نمایشگر تلویزیون در برابر ضربه و خط و خش محافظت کند.

محافظ نمایشگر تلویزیون مدل A55

مدل A55 به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای نمایشگرهای 55 اینچی در نظر گرفته می شود. این مدل را می توان برای تمامی مدل تلویزیون های 55 اینچی به جز تلویزیون های پلاسما و ال سی دی های قدیمی مورد استفاده قرار داد. این ورق محافظ جزو نمونه های بسیار با کیفیت وارداتی است و قدرت بالایی در محافظت از صفحه نمایش تلویزیون دارد. در برابر خط و خش مقاومت زیادی داشته و نصب آن نیز بسیار ساده و راحت است. این محافظ صفحه نمایش به دلیل داشتن چسب دو طرفه به عنوان بهترین مدل محافظ صفحه تلویزیون برای نمایشگرهای 55 اینچی مورد استفاده قرار می گیرد.

محافظ صفحه تلویزیون مدل TV24

این مدل که از ورق اکریلیکی تایوانی تولید شده با ضخامت دو میلی متری که دارد به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای نمایشگرهای 24 اینچی است.

محافظ صفحه تلویزیون اس اچ مدل S_65-8995

این مدل نیز به عنوان بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون برای تلویزیون های 65 اینچی که طراحی منحنی شکل دارند گزینه مناسبی است. این محافظ از جنس ورق های تایوانی است و ضخامت آن 2.8 میلی متر است. این محافظ در برابر ضربه و خط و خش مقاومت بالایی دارد و می توان به راحتی آن را روی صفحه تلویزیون نصب کرد.

محافظ صفحه نمایش تلویزیون تی وی آرم مدل TVARM-S-40

محافظ صفحه نمایش تلویزیون تی وی آرم مدل TVARM-S-40 جزو بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون بازار برای انواع نمایشگر های 40 اینچی است که ضخامت آن دو میلی متر است. این مدل را می توان به راحتی روی نمایشگر تلویزیون نصب کرد. از قابلیت های آن می توان به محافظت از صفحه تلویزیون در برابر ضربه و خط و خش اشاره کرد. به همراه این محافظ صفحه یک اسپری مخصوص نیز وجود دارد که می توان از آن برای تمیز کردن نمایشگر استفاده کرد.

3.6/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *