اشتراک گذاری

آیا امکان تعمیر شکستگی پنل تلویزیون وجود دارد؟

تعمیرات پنل و ال سی دی تلویزیون یکی از اصلی ترین و بدون شک رایج ترین تعمیراتی است که برای این دستگاه ها انجام می شود، چرا که پنل همیشه در معرض ضربه خوردن، آب خوردگی و هزاران آسیب دیگر است. تعمیر تلویزیون شامل تعمیر پنل تلویزیون سوخته، خط دار و آب خورده می شود. اما هیچ چیزی به اندازه ضربه و شکستن پنل تلویزیون ناراحت کننده نیست، چرا که این آسیب می تواند تیر خلاصی برای این دستگاه ها باشد. حالا سوال مهم این است که آیا امکان تعمیر شکستگی پنل تلویزیون وجود دارد یا خیر. تعمیر پنل شکسته تلویزیون هزینه بر است و به همین دلیل اکثر کاربران بین تعمیر پنل و تعویض آن مردد می مانند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی دلایل شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ، هزینه تعمیرات و روند انجام آن را بررسی کنیم.

تعمیر شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ

دلایل شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ

صفحه نمایش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی از ترکیبی به نام لیکوئید تشکیل شده است. این ساختار دارای یک سری اتصالات الکترونیکی داخلی است که معمولا شفاف و بسیار آسیب پذیرند. زمانی که هرگونه ضربه و آسیبی به صفحه تلویزیون وارد شود این ضربات به لیکوئید وارد شده و این اتصالات را مختل می کند. به همین دلیل نیز پنل دچار شکستگی و آسیب می شود. وارد آمدن هر گونه فشاری به صفحه تلویزیون، ضربه خوردن، پرتاب شدن وسایل به سمت تلویزیون و از همه مهم تر زمین خوردن یا آسیب ها و ضرباتی که کودکان به صفحه نمایش تلویزیون وارد می کنند از مهمترین دلایل شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ است.

علائم شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ

گاهی اوقات پنل شکسته تلویزیون سامسونگ به صورت واضح قابل تشخیص است و گاهی با بروز برخی ایرادها می توان فهمید که پنل شکسته و نیاز به تعمیر دارد. از مهمترین نشانه های شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دایره های سیاه رنگ در صفحه تلویزیون که معمولا این لکه های سیاه در لبه های کناری پنل یا در زیر قاب جلویی آن دیده می شوند. اکثر پنل های تلویزیون های جدید سامسونگ به این شکل آسیب می بینند
  • ظاهر شدن خطوط مورب که شبیه تار عنکبوت است و قطعا نشان دهنده شکستگی پنل است. این خطوط معمولا در رنگ های مختلف با روشن شدن تلویزیون مشاهده می شوند
  • ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی در صفحه تلویزیون که به صورت خطوطی نازک در زمان روشن شدن تلویزیون در صفحه دیده می شوند

نحوه تعمیر پنل شکسته تلویزیون

روند تعمیرات شکستگی پنل تلویزیون بسته به این دارد که چه میزان آسیبی به دستگاه وارد شده باشد. تعمیرات در واقع شامل تعویض کردن لیکوئید آسیب دیده می شود. اگر لیکوئید دچار آب خوردگی شود یا این که خط و خطوطی روی لیکوئید بیفتد می توان آن را تعمیر کرد. اما اگر لیکوئید شکسته باشد برای رفع مشکل دستگاه و تعمیر شکستگی پنل باید آن را تعویض کرد.

هزینه تعمیر شکستگی پنل تلویزیون

در اکثر مواقع هزینه تعمیرات شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ بستگی به نوع آسیب وارد شده به دستگاه دارد. اگر لیکوئید قابل تعمیر شدن باشد قطعا هزینه تعمیرات پنل کمتر است. اما در صورت نیاز به تعویض لیکوئید باید هزینه بالاتری برای تعمیر پنل شکسته پرداخت. به همین جهت در بسیاری از مواقع کاربران از تعمیر پنل منصرف می شوند و به جای آن ترجیح می دهند که یک تلویزیون جدید را خریداری کنند.

 اگر آسیب در حدی باشد که با تعمیر تلویزیون سامسونگ  برطرف نشود، قطعا تنها گزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون است که این مورد قطعا هزینه بسیار بالاتری دارد. برآورد هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون به این بستگی دارد که اندازه صفحه نمایش تلویزیون چقدر است و از همه مهمتر پنل دستگاه از چه نوعی است با کدام فناوری ساخته شده است. نوع پنل می تواند از انواع ال سی دی تا فرم های ال ای دی، فول اچ دی و 4k  متفاوت باشد که به همین ترتیب هزینه تعویض پنل نیز افزایش می یابد.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *