اشتراک گذاری

راهنمای خرید فیلتر یخچال

خرید فیلتر یخچال در مدل هایی که به آبسردکن مجهز هستند و به ویژه ساید بای ساید، یک اقدام ضروری است. این یخچال ها به لوله کشی آب شهری وصل هستند و برای تصفیه این آب، نیاز به فیلتر دارند. معمولا این یخچال ها دارای فیلتر هستند؛ اما پس از مدتی، این قطعه خاصیت خود را از دست می دهد و باید حتما تعویض شود. با انتخاب و نصب بهترین فیلتر یخچال، عملیات فیلتراسیون را بهبود بخشیده و کیفیت آن را ارتقا می دهد.

با توجه به تنوع بالای فیلترهای یخچال در بازار، ممکن است برای خرید این قطعه کمی سردرگم شوید؛ اما با مطالعه راهنمای خرید فیلتر یخچال و توجه به نکاتی که در آن بررسی می کنیم، می توانید بهترین فیلتر را برای یخچال خود خریداری کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با نمایندگی یخچال سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

راهنمای خرید فیلتر یخچال سامسونگ

معیارهای خرید فیلتر یخچال

پیش از خرید فیلتر تصفیه کننده برای یخچال، بد نیست بدانید که این قطعه، با تصفیه کردن آب، مانع از ورود املاح به داخل اجزای یخچال می شود. در واقع فیلترها آب را صاف و زلال می کنند تا لوله ها و آبسردکن مسدود نشده و جرم نگیرند. اگر این بخش ها دارای جرم و املاح آب باشند، به مرور زمان به محلی برای رشد باکتری ها و قارچ ها تبدیل شده و خطر بیماری زایی برای افراد را به دنبال دارند.

از طرفی فیلترهای موجود در بازار، تنوع بسیار بالایی دارند و به همین دلیل ممکن است در انتخاب بهترین نمونه این قطعه، دچار اشتباه شوید. اما اگر هنگام خرید فیلتر یخچال به معیارها و پارامترهایی که در ادامه معرفی می کنیم توجه کنید، انتخاب راحت تر شده و می توانید بهترین مدل را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. نوع فیلتر، تناسب فیلتر با مدل یخچال،  سایز فیلتر، قابلیت های فیلتر کردن آب و قیمت، بخشی از مهم ترین ویژگی های این قطعه هستند که در ادامه هریک از آنها را مفصل تر بررسی می کنیم.

نوع فیلتر یخچال

فیلترهای یخچال یا معمولی هستند و یا آنتی باکتریال و انتخاب یکی از این مدل ها، به منطقه زندگی شما و کیفیت آب آن بستگی دارد. فیلترهای آنتی باکتریال علاوه بر تصفیه اولیه آب، آن را کاملا پاکسازی می کنند تا آب نوشیدنی گواراتر و البته سالم تری در اختیار داشته باشید. اما مدل های معمولی، فاقد این خاصیت هستند و تنها آب را تصفیه می کنند. پیش از خرید فیلتر یخچال، مشخص کنید که با توجه به سختی و کیفیت آب محل زندگی خود، نیاز به مدل های آنتی باکتریال دارید یا نه.

برای خرید یخچال سامسونگ می توانید این مطلب را بخوانید.

تناسب فیلتر با مدل یخچال

یکی از مهم ترین معیارهای خرید فیلتر یخچال، تناسب آن با مدل دستگاه است. بسته به مدل و ظرفیت یخچال، باید فیلتر مخصوص به آن را خریداری و نصب کنید. به عنوان مثال، فیلترهایی که برای یخچال های معمولی طراحی شده اند، کاربرد چندان خوبی در ساید بای ساید ندارند.

اندازه فیلتر

پیش از خرید فیلتر یخچال، مطمئن شوید که اندازه آن مناسب است و به راحتی در یخچال نصب می شود. ارتفاع فیلترها با هم متفاوت است و این تفاوت ارتفاع می تواند روی کیفیت کار فیلترها و قدرت فیلتراسیون آنها تاثیر داشته باشد. جالب است بدانید که فیلترهای بلندتر، لایه های بیشتری دارند و به همین دلیل، کار تصفیه آب را بهتر انجام می دهند. لذا بهتر است با توجه به اندازه یخچال، دنبال فیلترهای بلندتر باشید.

قابلیت های تصفیه کنندگی فیلتر

یکی دیگر از معیارهای مهم در خرید فیلتر یخچال، قابلیت های این قطعه در تصفیه کردن آب است. برخی از فیلترها ضد باکتریال هستند و آب سالم تری را به دست شما می رسانند. رنگ، مزه، بوی بد آب، میکروب های موجود در آب، ذرات معلق و سنگین، سختی آب و مواردی از این دست هم توسط برخی از مدل ها از بین می روند؛ درحالی که فیلترهای معمولی، چنین قابلیت هایی ندارند.

قیمت فیلتر

قیمت هم پارامتر مهمی در خرید فیلتر یخچال است که نباید آن را نادیده گرفت. هرچه کیفیت و کارایی فیلتر مورد نظر بیشتر بوده و برند آن مشهورتر باشد، قیمت آن هم بالاتر است. این در حالی است که فیلترهایی که کیفیت لازم را ندارند یا از انواع تقلبی و بی کیفیت هستند، احتمالا با قیمت پایین تر و ارزان تری فروخته می شوند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *