اشتراک گذاری

ترفند اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ

امروز نحوه اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ را به شما آموزش می دهیم. این مقاله به ویژه برای افرادی کاربرد دارد که به تازگی از iOS به اندروید مهاجرت کرده اند و با مراحل اتصال ایرپادز به موبایل اندرویدی آشنا نیستند. اگرچه اتصال ایرپادز به موبایل سامسونگ، معمولا کار ساده ای نیست و مراحل خاص خودش را دارد، اما می توان گفت که پشتیبانی گوشی های سامسونگ از ایرپارد خوب است. یعنی با مطالعه راهنمای اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ، می توانید این کار را انجام دهید. با این حال اگر در این زمینه با مشکل موجه شدید، می توانید برای دریافت راهنمایی های تخصصی تر، از همکاران ما در واحد تعمیر موبایل نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید.

اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ

مراحل اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ

برای وصل کردن ایرپادز به  موبایل سامسونگ و دیگر گوشی های اندرویدی، می توانید از بلوتوث کمک بگیرید. برای اتصال ایرپادز به گوشی samsung، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در کیس شارژر را باز کنید؛ ایرپادزها را فعلا بیرون نیاورید.

2- در دومین مرحله، دکمه پشت کیس ایرپاد را فشار داده و نگه دارید تا سفید شود؛ به این ترتیب دستگاه در حالت آماده به کار قرار می گیرد.

3- در گوشی سامسونگ خود وارد بخش تنظیمات شده و بلوتوث را فعال کنید.

4- در ادامه مراحل اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ، باید عملیات جستجو و اسکن برای پیدا کردن دستگاه های بلوتوث به صورت خودکار شروع شود؛ در غیر این صورت دکمه‌ Scan یا Search Devices  را بزنید.

5- در فهرست مربوط به دستگاه های نمایش داده شده، روی نام ایرپاد (Air Pod) کلیک کرده و منتظر بمانید تا اتصال ایرپاد با اندروید برقرار شود.

6- کافی است یک فایل صوتی اجرا کنید تا مطمئن شوید که ایرپادز به درستی به گوشی وصل شده و عملکرد درست و بی نقصی دارد.

رفع مشکلات اتصال ایرپادز به موبایل samsung

مراحل اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ، به نظر ساده می رسند. اما چرا در ابتدای مطلب از دشواری این عملیات صحبت کردیم؟ به این علت که بسیاری از کاربران با مشکلاتی در طول اجرای مراحل مواجه می شوند. این مشکلات و راهکارهای آنها را در زیر بررسی می کنیم:

خاموش و روشن کردن بلوتوث یکی از راه های رفع مشکل اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ 

اگر تمامی مراحل اتصال ایرپادز به موبایل سامسونگ را به درستی انجام داده اید اما اتصال برقرار نشده است، بد نیست به عنوان یک راه حل موثر، بلوتوث را یک بار خاموش و روشن کنید. البته پس از انجام این کار، باید خود ایرپادز را نیز خاموش و روشن کنید.

Unpair  کردن سایر دستگاه‌های بلوتوث

یک روش کاربردی دیگر برای رفع مشکلات مربوط به اتصال ایرپادز به گوشی سامسونگ، آن پیر  کردن دیگر تجهیزات بلوتوثی است که به گوشی وصل شده اند. برای این منظور وارد تنظیمات بلوتوث شده و روی تک تک دستگاه‌ های موجود و Pair شده کلیک کنید. سپس گزینه Unpair یا Forget‌ یا Disconnect را بزنید.

پاک کردن Cache و Data بلوتوث

گاهی مشکلات اتصال ایرپادز به گوشی Samsung و دیگر موبایل های اندرویدی، مربوط به پر بودن حافظه کش هستند. بنابراین شما باید کش بلوتوث را خالی کنید. در بخش Setting دستگاه روی Application Manager کلیک کنید. نمایش دستگاه را در حالت All قرار دهید و در ادامه از بین برنامه‌های نشان داده شده، بلوتوث را انتخاب نمایید. گزینه های  Clear cache و Clear data‌  را بزنید تا حافظه‌ مربوط به آن، عدد صفر را نشان دهد.

آپدیت کردن سیستم عامل

کار دیگری که می توانید برای برطرف کردن مشکلات اتصال ایرپاد به گوشی سامسونگ و انواع گوشی ها و تبلت های اندرویدی انجام دهید، آپدیت کردن سیستم عامل است. جالب است بدانید که ایرپاد با نسخه های پایین اندروید سازگاری نداشته و اتصال در این گوشی ها و تبلت ها برقرار نمی گردد. بنابراین بهتر است اندروید تبلت یا موبایل خود را به نسخه 7 و ورژن های بالاتر آپدیت کنید.

بیشتر بخوانید: آپدیت کردن موبایل سامسونگ

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *