اشتراک گذاری

چرا درجه یخچال سامسونگ چشمک می زند؟

یخچال های سامسونگ دستگاه های با کیفیتی می باشند که می توانند سال ها بی وقفه به فعالیت مداوم خود ادامه دهند. اما مسلما این کیفیت ساخت بالای یخچال های سامسونگ مصون از خرابی نبوده و احتمال دارد با مشکلات ساختاری متفاوتی همراه شود. چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ یکی از اختلالاتی است که با ارورهای مربوطه بر روی نمایشگر و بروز بوق منحصر به فردی از دستگاه نمایان می شود.

این مشکل در واقع اخطاری برای دمای بالای دستگاه بوده و ممکن است بر اثر دلایل متعددی گریبانگیر کاربر گردد. در اینجا قصد داریم با بررسی علل پیدایش مشکل چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ به شناسایی راه حل های رفع این معضل بپردازیم. با ما همراه شوید.

چرا درجه یخچال سامسونگ چشمک می زند؟

علت اصلی چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

بسیاری از یخچال فریزرهای امروزی، دارای سه چراغ ال ای دی در قسمت جلویی خود می باشند. این چراغ ها معمولا به سه رنگ قرمز، سبز و زرد دیده می شوند. هر یک از این رنگ ها معنای منحصر به فردی دارند. وقتی چراغ سبز روشن می گردد، دستگاه بدون هیچ مشکلی در حال کار است و برق بدون اختلال در تمامی قسمت های یخچال جاری خواهد شد. چراغ زرد هم در مواقع خاصی چون استفاده از آپشن یخ زدن سریع روشن می شود. در این میان معضل چشمک زدن درجه یخچال تنها با چراغ قرمز همراه می گردد.

این چراغ هنگامی شروع به کار می کند که دمای یخچال بالا رفته باشد. اگر یخچال را به تازگی نصب نموده اید و یا اینکه دمای یخچال را چند درجه پایین تر از حد نرمال آن تنظیم کرده اید، احتمالا چراغ چشمک زن یخچال روشن شده است. در چنین شرایطی چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ جای نگرانی نداشته و کاملا طبیعی است. برای رفع حالت های ذکر شده صبر کنید تا یخچال به دمای جدیدی که تنظیم کرده اید، برسد و خنک شود. در این صورت چراغ چشمک زن یخچال هم به طور خود به خود متوقف خواهد شد.

راه حل رفع مشکل چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

گاهی امکان دارد مشکل چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ ادامه دار شود و با یک تنظیم دمای ساده برطرف نگردد. در چنین شرایطی ریشه ی مشکل در خرابی قطعات داخلی یخچال خواهد بود. برخی از این خرابی ها عبارتند از:

تعویض یخ ساز یخچال

یخ ساز یکی از اصلی ترین اجزای یخچال است که می تواند موجب بروز مشکل چشمک زدن درجه آن شود. خرابی هر کدام از قطعات و سنسورهای تشکیل دهنده ی یخ ساز از جمله خارج کننده یخ و بخش تعدیل کننده ی یخ، مستلزم انجام فرآیند تعویض می باشند.

   تعمیر خرابی سنسور فریزر

 سنسور فریزر قطعه ای است که در جهت یخ زدن محیط فریزر فعالیت دارد. در صورتی که این بخش از یخچال با مشکل رو به رو شود، شاهد پیدایش مشکل چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ خواهید بود. خرابی سنسور فریزر ناشی از عدم کارکرد صحیح قسمت هایی چون سوکت سنسور مربوطه و مدارهای برق داخلی سیستم می‌باشد. نمایندگی رسمی سامسونگ طی اعمال مراحل ریزبینانه ی عیب یابی چنین اختلالاتی را در سطح کیفی بالایی مرتفع می سازد.

  رفع مشکل از کارآفتادگی فن یخچال

فن بخش مهمی از هر دستگاه دیجیتال است که با خرابی آن دمای سیستم بالا می رود. قطعی اتصالات مرتبط با فن یخچال و یا از کارافتادگی کامل آن نیز یکی دیگر از عوامل پدید آورنده ی مشکل چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ است که باید در اسرع وقت مورد بررسی تعمیرکاران قرار گیرد.

  رفع مشکل خرابی درب یخچال

اگر درب یخچال به خوبی بسته نشود و لاستیک دور درب یخچال دچار فرسودگی شده باشد ممکن است دمای یخچال بالا برود. فراموش نکنید که خرابی های درب یخچال می تواند آسیب های فراوانی را به سیستم داخلی یخچال وارد کند.

خاموش کردن صدای بوق یخچال

همان طور که اشاره شد گاهی چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ به تنهایی هشداری برای بالا رفتن دمای سیستم نخواهد بود و یخچال به تولید بوق های ممتدی نیز می پردازد. این صدای بوق هم به معنای بالا رفتن دمای یخچال است. به طور کلی بوق یخچال دلایل بسیار ساده ای می تواند داشته باشد. اگر درب یخچال به طور صحیح بسته نشده باشد و یا برای مدتی باز بماند، یخچال بوق خواهد زند. با بستن در یخچال، این صدا قطع می شود. چنانچه که یخچال را به تازگی وصل کرده اید، شنیدن صدای بوق از آن امری طبیعیست، بهتر است در چنین مواردی با فشردن کلید قطع صدا مدت زمانی را برای خنک شدن داخل یخچال ایجاد کنید.

نمایندگی مجاز سامسونگ

نمایندگی مجاز سامسونگ در تهران، کرج و شهرستان های  کشور به فعالیت می پردازد. این نمایندگی ارائه دهنده ی تخصصی ترین سرویس های مبتنی بر فروش و تعمیر محصولات متنوع سامسونگ می باشد. کلیه ی خدمات فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم، پشتیبانی و بازیابی تولیدات سامسونگ در نمایندگی رسمی این برند مطرح براساس پارامترهای استاندارد شکل می گیرند. این خدمات بر تمامی دستگاه های سامسونگ از جمله انواع موبایل ها، لپ تاپ ها، لوازم خانگی و دستگاه های اداری آن اختصاص یافته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *