اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش نحوه فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

آموزش نحوه فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

در تلویزیون های هوشمند از جمله تلویزیون های سامسونگ یک قابلیت کاربردی به نام حالت مهمان وجود دارد. حالت مهمان در تلویزیون هوشمند که به آن حالت هتل هم گفته می شود، قابلیتی است که در صورت فعال کردن آن امکان مدیریت و کنترل دستگاه از راه دور وجود دارد.

در واقع قابلیت Guest Mode در تلویزیون دسترسی کاربران به تنظیمات کانال ها و تغییر دادن آنها را محدود می کند تا به این ترتیب دیگر کاربران نتوانند به منوی دستگاه دسترسی پیدا کرده و کانال ها یا تنظیمات آن را تغییر دهند. این قابلیت را می توان در برندهای مختلف تلویزیون از جمله برند سامسونگ مشاهده کرد. حالت هتل به عنوان یکی از ترفندهای تلویزیون هوشمند سامسونگ کاربرد بسیار زیادی در این دستگاه ها دارد. اما چرا چنین قابلیتی در تلویزیون ها وجود دارد و اصلا استفاده از آن چه فایده ای دارد؟ در این مقاله با بررسی کاربردهای حالت مهمان در تلویزیون هوشمند به بررسی نحوه فعال کردن یا غیر فعال کردن این ویژگی می پردازیم.

آموزش نحوه فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

حالت مهمان در تلویزیون هوشمند چه کاربردهایی دارد؟

اول از همه بیایید ببینیم چرا به قابلیت Guest Mode در تلویزیون نیاز داریم. اول از همه این که این قابلیت بیشتر توسط صاحبان هتل استفاده می شود و به همین دلیل به آن حالت هتل نیز می گویند. در درجه اول هتل داران با فعال کردن حالت مهمان دسترسی آنها به کانال ها را کنترل کرده و از شکایت های احتمالی مهمانان از خدمات و هدر رفتن وقت کارکنان هتل جلوگیری می کنند. آنها علاوه بر این می توانند منوی تلویزیون را قفل کرده تا به این ترتیب از پین دستگاه محافظت کنند.

 با حالت مهمان می توان شبکه هایی که کاربردی نیستند یا ضرورتی ندارند را از لیست کانال ها حذف کرد و تمامی تلویزیون های هتل را طوری تنظیم کرد که همگی کانال های یکسانی داشته باشند. هتل ها همچنین می توانند از صفحه اول راه اندازی تلویزیون برای تبلیغات هتل و خوشامدگویی به مهمانان استفاده کنند.

زمانی که حالت مهمان در تلویزیون هوشمند فعال می شود، تلویزیون با یک کانال مشخص آغاز به کار کرده و صدا و سایر تنظیمات آن هم مشخص است. به این ترتیب کاربران نمی توانند تنظیمات صدا را تغییر دهند و با بلند کردن بیش از حد صدای تلویزیون برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند.

برای ورود به منو مخفی تلویزیون سامسونگ این مطلب را بخوانید. 

روش فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

حالا که با کاربردهای حالت مهمان آشنا شدیم، ببینیم از چه مسیری می توان این ویژگی را در تلویزیون فعال کرد. ابتدا باید از طریق برنامه های پخش تلویزیونی یا از طریق یک کانال DDT تلویزیون را به عنوان یک منبع فعال انتخاب کنید. حالا دکمه منوی روی ریموت تلویزیون را زده تا به منوی تنظیمات وارد شوید. دکمه تنظیمات را نگه دارید تا در این منو اطلاعات کانال مورد نظر نمایش داده شود. سپس دکمه را رها کرده تا به همین راحتی به قابلیت  Guest Mode در تلویزیون دسترسی یابید و بتوانید آن را فعال کنید.

ممکن است روش فعال کردن حالت مهمان در مدل های مختلف تلویزیون کمی با هم تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است برای یافتن این قابلیت و نحوه فعال سازی آن از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید و یا با ما در مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *