اشتراک گذاری

فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی چیست؟

سال های زیادی است که تلویزیون های مدرن با قابلیت های فراوان و ظاهری جذاب توسط کمپانی های مختلفی چون سامسونگ روانه ی بازار می شوند. این تلویزیون ها تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. علاوه بر تعداد قابلیت ها و اندازه ی پنل، تکنولوژی ساخت هر یک از آن ها نیز می تواند متفاوت باشد. شاید از نظر بسیاری از کاربران تلویزیون‌های ال سی دی ، ال ای دی و پلاسما با یکدیگر تفاوت خاصی نداشته باشند، اما لازم است بدانید که این تلویزیون‌ها از نظر فناوری ساخت کاملا از یکدیگر مجزا هستند.

در این میان تلویزیون های پلاسما اولین نوع تلویزیون های باریک محسوب می شوند که همچنان با وجود تلویزیون های مدرن تر متقاضیان خود را دارند. به نظر شما فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی در چیست؟ کدام یک بر دیگری برتری دارد؟ با ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ همراه باشید تا هر یک از جوانب کلی موجود در این مبحث را بررسی کرده و به طور جامع به این سوالات پاسخ دهیم.

فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی در چیست؟

ساختار خاص تلویزیون پلاسما

همان طور که از نام تلویزیون‌های پلاسما پیداست، این دستگاه ها برای شکل گیری تصاویر در پیکسل‌های خود از سلول‌هایی استفاده می‌کنند که حاوی گاز یونیزه شده یا همان پلاسما هستند. این ساختار منحصر به فرد در صورت خرابی نیازمند تعمیرات تخصصی ویژه ای نیز می باشد که شاید کمی دردسرساز شود. البته نمایندگی سامسونگ با استفاده از دانش و مهارت بالای کارشناسان خود قادر به رفع کلیه ی مشکلات پیش آمده در این تلویزیون ها خواهد بود.

مهم‌ترین فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی سامسونگ که موجب شده است هنوز افراد زیادی تلویزیون‌های پلاسما قدیمی را به تلویزیون‌های LCD جدید ترجیح بدهند، نرخ بروزرسانی یا رفرش ریت آن است. در واقع هر چه نرخ بروزرسانی تلویزیون بالاتر باشد، تاری کمتری را مشاهده خواهید کرد. در حال حاضر نرخ بروزرسانی تلویزیون‌های پلاسما 600هرتز است، در صورتی که این میزان در اکثر تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی 60 هرتز می باشد.

فاکتورهای شکل دهنده ی فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی

روشنایی تصویر تلویزیون

یکی از عوامل شکل دهنده ی فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی، میزان روشنایی تصویر است. این میزان در تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی نسبت به پلاسما بسیار بیشتر است، البته نمی‌توان گفت که بالا بودن میزان روشنایی تصویر همیشه ویژگی مثبت یا منفی است، چرا که اگر در یک اتاق تاریک باشید و از یک تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی سامسونگ استفاده کنید، مطمئنا خیلی زود چشم شما از تماشای فیلم خسته می‌شود.

عمق سیاهی تصویر تلویزیون

در راستای فرق تلویزیون PLASMA با LCD فاکتور عمق سیاهی تصویر تلویزیون موضوع مهمی است که در افزایش لذت تماشای فیلم نقش دارد. این عامل در تلویزیون های پلاسما بیشتر از ال سی دی است.

مصرف انرژی

متاسفانه تلویزیون های پلاسما با وزن و ضخامت بیشتر خود دارای مصرف انرژی بیشتری نیز نسبت به ال سی دی ها می باشند. از این رو بسیاری از شرکت های سازنده ابعاد کوچکتری برای ساخت این تی وی ها در نظر میگیرند تا کمی میزان مصرف انرژی متعادل گردد.

نسبت کنتراست تصویر

نسبت کنتراست تصویر یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ به شمار می رود. منظور از نسبت کنتراست تصویر، نسبت بین تیره‌ترین رنگ و روشن‌ترین رنگ در تصویر است که هرچه بیشتر باشد، تلویزیون تصاویر واقعی‌تری پدید می آید. جالب است بدانید که در این مورد تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی به گرد پای تلویزیون پلاسما هم نمی‌رسد و باز هم تلویزیون پلاسما برنده ی میدان است.

تعمیرات تلویزیون پلاسما

یکی دیگر از معیارهای فرق تلویزیون پلاسما با ال سی دی عمر پنل نسبتا بالاتر آن هاست. اما مسلما این سیستم ها مصون از خرابی نبوده و پس از استفاده ی چند ساله دچار اختلال می گردند. در این میان آنچه که حائز اهمیت است، شناسایی مراکز تعمیراتی معتبر برای تعمیر صحیح تلویزیون پلاسماست. به دلیل شباهت تلویزیون های پلاسما به تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی، بسیاری از تعمیرکاران بدون هیچ گونه آشنایی با ساختار درونی تلویزیون های پلاسما دست به تعمیر ناشیانه ی این تجهیزات زده و هزینه های تعمیراتی را به شدت افزایش می دهند.

از طرفی تفاوت سیستم ساختاری و عملکردی تلویزیون های پلاسما با سایر مدل ها موجب پیدایش نیاز به ابزار آلات تعمیراتی مخصوصی در راستای بازیابی آن ها می گردد. نمایندگی رسمی سامسونگ جهت ترمیم و بازیابی تلویزیون های پلاسما از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیراتی مرتبط استفاده کرده و تمامی اقدامات تعمیراتی را در نهایت کیفیت انجام می دهد.

نمایندگی تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تلویزیون سامسونگ مجموعه ای تخصصی در راستای فروش و تعمیرات انواع تلویزیون های سامسونگ است. این مرکزعلاوه بر عرضه ی انواع تلویزیون های برند مطرح سامسونگ، قادر به رفع کلیه ی عیوب این تجهیزات در بالاترین سطح کیفی ممکن می باشد. خاطرنشان می نماییم که مراحل عیب یابی و تعمیر تلویزیون های معیوب ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب نمایندگی مجاز samsung شکل گرفته و براساس پارامترهای استاندارد ارائه می گردند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *