اشتراک گذاری

تعمیر سوکت شارژ موبایل سامسونگ

یکی از بخش های موبایل که بسیاری از کاربران به نحوه ی استفاده از آن دقت ندارند، سوکت شارژ است. این موضوع در حالی است که یک فرو رفتگی جزیی در دندانه های سوکت به شارژ نشدن دستگاه و خاموشی کلی آن ختم می شود. البته سوکت شارژ موبایل سامسونگ دارای مقاومت بالایی در برابر استهلاک و بی احتیاطی کاربر است. اما به هر حال خرابی سوکت گلکسی های سامسونگ مسئله ی دور از تصوری نیست. در ادامه شما را با علائم خرابی سوکت شارژ گوشی Samsung و راه های تعمیر آن آشنا می سازیم.

تعمیر سوکت شارژ موبایل سامسونگ

دلایل اصلی خرابی سوکت شارژ موبایل سامسونگ

همان طور که اشاره شد، خرابی سوکت شارژ موبایل سامسونگ دو دلیل کلی دارد:

• استهلاک و افزایش تعداد دفعات به شارژ زدن موبایل

• بی احتیاطی کاربر

اگر از آن دسته از افراد هستید که گوشی خود را قبل از شارژ 100 درصد از برق بیرون می کشید، علاوه بر خرابی باتری باعث افزایش تعداد دفعات شارژ کردن دستگاه خواهید بود. این مسئله در فرسودگی دندانه های سوکت نقش پررنگی دارد. از طرفی اصابت ضربه و فشردن بیش از حد کابل شارژر درون سوکت می تواند سلامت آن را به خطر بیاندازد.

تمیز کردن سوکت شارژ گوشی Samsung

اولین کاری که تعمیرکار برای رفع عیوب ساختاری سوکت شارژ موبایل سامسونگ و یا سایر برندهای تولید کننده انجام می دهد، تمیز کردن مرزها و شیارهای درونی سوکت است. گاهی اوقات یک تمیز کاری اصولی راه برقراری ارتباط میان سوکت و شارژر را هموار می کند.

کاربر می تواند با استفاده از یک گوش پاک کن و اسپری هوای فشرده نیز بدون مراجعه به مراکز تعمیراتی، خود پرزها و گرد و غبار درونی سوکت شارژ گوشی Samsung را بیرون بکشد. اما نباید فراموش کنید که این کار پروسه ی حساس و ظریفی است که باید با دقت فراوان انجام شود. اگر احساس می کنید از عهده ی پاکسازی سوکت گلکسی سامسونگ برنخواهید آمد، از دستکاری ناشیانه ی سیستم بپرهیزید.

هزینه ترمیم سوکت گلکسی های سامسونگ

هزینه ی تعمیر سوکت شارژ موبایل سامسونگ بسته به میزان خرابی آن تعیین می شود. مسلما هزینه ی تمیز کردن مرزهای درون سوکت با تعویض کلی سوکت یکسان نخواهد بود. اگر نتوان وضعیت دندانه ی سوکت را ترمیم کرد، تعویض ضرورت می یابد. اما جای نگرانی نیست. نمایندگی رسمی سامسونگ کلیه ی خدمات و سرویس های تخصصی خود را در بالاترین سطح کیفی ممکن با تعرفه ی قیمتی مناسب ارائه می نماید. کافی است به یکی از شعب این مجموعه مراجعه نمایید تا طی مدت زمان کوتاهی شاهد بازیابی کارایی سوکت باشید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *