اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • روش‌های حل مشکل روشن نشدن وای فای موبایل سامسونگ

روش‌های حل مشکل روشن نشدن وای فای موبایل سامسونگ

گاهی‌اوقات هیچ یک از دیوایس‌های هوشمندی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، نمی‌توانند به شبکه وای فایی که به آن دسترسی داریم، متصل شوند که در این حالت مشکل از وای فای است؛ اما گاهی‌اوقات همه دیوایس‌ها به وای فای وصل می‌شوند به جز موبایل که در این حالت مشکل از گوشی است. عوامل متعددی موجب روشن نشدن وای فای موبایل می‌شوند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل: فعال بودن بلوتوث، حالت پرواز، حالت ذخیره باتری و بروز اختلالات نرم‌افزاری می‌باشند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با عواملی در بروز این مشکل دست دارند آشنا شوید. اگر روش های زیر کمکی به شما نکردندف در آن صورت باید تکنسین تعمیر گوشی سامسونگ، دستگاه را از نزدیک بررسی کند. 

روش‌های حل مشکل روشن نشدن وای فای موبایل سامسونگ

چگونه مشکل روشن نشدن وای فای موبایل سامسونگ را حل کنیم؟

بلوتوث گوشی را خاموش کنید

گاهی‌اوقات روشن بودن بلوتوث گوشی می‌تواند در عملکرد وای فای اختلال ایجاد کند و موجب روشن نشدن وای فای موبایل شود؛ به گونه‌ای که در برخی از گوشی‌های اندرویدی، زمانی که بلوتوث روشن است، وای فای یا عمل نمی‌کند یا ضعیف عمل می‌کند؛ با این وجود اگر بلوتوث گوشی شما فعال می‌باشد، بهتر است آن را غیرفعال کنید و بار دیگر وای فای گوشی خود را چک کنید.

حالت پرواز (Airplane Mode) را غیرفعال کنید

توجه داشته باشید که اگر حالت Airplane Mode یا همان حالت پرواز گوشی فعال باشد، تمامی راه‌های ارتباطی گوشی شما مانند: تماس، وای فای، بلوتوث و … غیرفعال خواهند شد؛ با این وجود از فعال نبودن حالت پرواز گوشی خود مطمئن شوید.

تنظیمات گوشی سامسونگ

حالت ذخیره باتری (Power Mode) را غیرفعال کنید

یکی از بهترین قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند، حالت ذخیره باتری است که مصرف باتری گوشی شما را بهینه می‌کند. گاهی اوقات این قابلیت برای ذخیره شارژ باتری گوشی، قابلیت وای فای را به صورت خودکار غیرفعال می کند و همین مسئله موجب روشن نشدن وای فای گوشی می‌شود؛ بنابراین اگر حالت ذخیره باتری موبایل شما فعال می‌باشد، بهتر است آن را غیرفعال کنید. خرابی های باتری می تواند موجب ایراد در کار دستگاه شود، در صورت لزوم می توانید برای تعمیر باتری گوشی سامسونگ به مرکز ما مراجعه کنید. 

اتصالات وای فای گوشی را مجددا تنظیم کنید

برای خلاص شدن از شر مشکل روشن نشدن وای فای موبایل می‌توانید، اتصالات وای فای گوشی را مجددا تنظیم کنید اما چطور؟ ابتدا به قسمت Settings گوشی خود بروید و Wi-Fi را انتخاب کنید. سپس روی نام شبکه وای فای خود چند ثانیه نگه دارید تا یک پنجره کوچک نمایان شود. در این پنجره می‌توانید گزینه Network Forget را انتخاب کنید و پس از آن مجددا شبکه وای فای موردنظر را جستجو کرده و دوباره پسورد آن را وارد کنید و به آن وصل شوید.

سیستم‌عامل گوشی را آپدیت کنید

گاهی اوقات این مشکلات نرم افزاری هستند که موجب روشن نشدن وای فای گوشی می‌شوند؛ که یکی از رایج‌ترین آن‌ها آپدیت نبودن سیستم‌عامل گوشی است؛ به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید تا شاید با انجام این کار مشکل روشن نشدن وای فای آن برطرف شود.

گوشی را ریست فکتوری کنید

آخرین راهی که می‌تواند مشکل روشن نشدن وای فای موبایل شما را برطرف کند، ریست فکتوری موبایل سامسونگ یعنی بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است؛ منتهی بهتر است قبل از انجام این کار از اطلاعاتی که در گوشی خود دارید بکاپ بگیرید.

3.8/5 (5 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *