اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • سامسونگ برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری

سامسونگ برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری

با توجه به اهمیت بالایی که تعمیرپذیری گوشی های هوشمند دارد اینکه کدام برند و کدام مدل گوشی ها را راحت تر می توان تعمیر کرد اولویت بسیاری از کاربران برای خرید گوشی است. خصوصا که با قیمت بالای گوشی های هوشمند اولویت بسیاری به جای خرید یک گوشی جدید، تعمیر گوشی قبلی است. بر اساس یک تحقیق که توسط الکترونیک هابز در خصوص تعمیرپذیرترین برند گوشی های موجود در بازار انجام شده، برند سامسونگ در بین مابقی برندها، حتی پرچم دارانی همچون اپل رتبه نخست را به دست آورده است.

این بررسی بر اساس معیارهایی مانند مدت زمانی که طول می کشد تا یک قطعه تعمیر شود، امکان تعمیر داشتن قطعات به جای تعویض آنها، رفع مشکل دستگاه با تعویض یک قطعه، میزان سختی تعمیرات یک گوشی و مواردی از این دست انجام شده است. با در نظر گرفتن تمام این موارد و مقایسه ای که بین گوشی های سامسونگ و سایر برندها انجام شده، محصولات سامسونگ به عنوان تعمیرپذیرترین برند گوشی در نظر گرفته می شود.

تعمیرپذیرترین برند گوشی

تعمیرپذیرترین برند گوشی شامل کدام گوشی ها می شود؟

به صورت کلی در این مطالعه و بررسی کلی مشخص شده که تمامی گوشی های برند سامسونگ که در سال 2022 تولید و عرضه شده اند جزو تعمیرپذیرترین گوشی های موجود در بازار بوده اند و تعمیر آنها به مراتب سریع تر و راحت تر از سایر برندها بوده است. در این میان گوشی های گلکسی اس 22 اولترا که یکی از بهترین های سامسونگ هم هست و گلکسی A40 موتو G7 همگی به عنوان تعمیرپذیرترین های بازار گوشی های هوشمند بوده اند. به صورت میانگین یک تعمیرکار برای تعمیر گوشی S22 اولترا باید 48.1 دقیقه زمان بگذارد و این زمان برای تعمیر گوشی A40 32.6 دقیقه است.

از نظر میزان راحتی و آسان بودن تعمیر این دستگاه ها نیز تعمیر گلکسی اس 22 اولترا بسیار راحت تر بوده است. همین آمار و نتایج موجب شده که سامسونگ به عنوان تعمیرپذیرترین برند گوشی در سال 2022 در نظر گرفته شود. خصوصا اگر تعمیر این دستگاه ها در مراکز و نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ به دست کارشناسان با تجربه سپرده شود، به مراتب میزان تعمیرپذیری آنها بیشتر هم می شود.

کمترین میزان تعمیرپذیری برای کدام گوشی هاست؟

در همین بررسی در کنار تعمیرپذیرترین برند گوشی های بازار، سخت ترین مدل ها نیز تعیین شده اند. یکی از مدل هایی که تعمیر آن بسیار سخت است ( با میانگین تعمیر 60.3 دقیقه ) و دستورالعمل های بسیار پیچیده ای برای تعمیر آن وجود دارد، گوشی گوگل پیکسل 7 است که حتی آن را به عنوان یک گوشی غیر قابل تعمیر هم می شناسند. البته در لیست غیر قابل تعمیرهای سال 2022 می توان از برند سامسونگ هم مدل گلکسی نوت 10 را معرفی کرد.

کدام ویژگی سامسونگ تعمیرپذیری آن را بهبود بخشیده است؟

به صورت کلی سامسونگ در گوشی های جدید خود ویژگی های برتری را در نظر گرفته و با تمرکز روی تعمیر راحت تر و بهینه تر دستFihFگاه ها سعی کرده که در این زمینه پیشرو باشد. دلیل آن هم توجه بالای مصرف کنندگان به ویژگی تعمیر پذیر بودن یک گوشی است.

یکی از این ویژگی ها کیسه های باتری است که همراه گوشی های جدید این کمپانی عرضه می شوند تا به این ترتیب تعمیر و تعویض باتری گوشی های سامسونگ به مراتب راحت تر و سریع تر شود. این ویژگی و مواردی مشابه موجب شده که سامسونگ را به عنوان تعمیرپذیرترین برند گوشی در سال 2022 بشناسیم.

 

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *