اشتراک گذاری

علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ چیست؟

سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ، دلایل و راهکارهای مشخصی دارد که در ادامه مطلب آنها را به شکل مفصل بررسی می کنیم. البته سیگنال نداشتن یا ضعیف بودن آن، صرفا مربوط به تلویزیون سامسونگ نبوده و در دستگاه های دیگر برندها هم ایجاد می شود. در این شرایط، تصویر و صدا باهم قطع شده و گاهی هم پیغامی با مضمون عدم وجود سیگنال در نمایشگر مشاهده می شود. 

این مشکل در برخی موارد خود به خود برطرف می شود اما گاهی هم مساله تداوم دارد و مشکلاتی را در دریافت سیگنال ها و نمایش تصاویر ایجاد می کند. در ادامه ضمن بررسی دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ، راهکارهای حل این مشکل را نیز معرفی می کنیم. اگر مشکل با راه حل های ارائه شده برطرف نشد و نیاز به دریافت خدمات تخصصی داشتید، تیم تعمیر تلویزیون سامسونگ در نمایندگی مرکز سخت افزار ایران، تا عیب یابی و ترمیم کامل دستگاه، کنار شما هستند.

علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ چیست؟

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ

به طور کلی سیگنال نداشتن تلویزیون فارغ از برند آن، دلایل متعددی دارد. اگر تلویزیون مورد نظر شما مجهز به گیرنده داخلی و از نوع دیجیتال است، احتمالا تیونر آن از کار افتاده است. این قطعه مسئول دریافت و پردازش سیگنال ها و تبدیل آنها به تصویر است. خرابی تیونر، روند دریافت سیگنال و تبدیل آن به اطلاعات قابل نمایش را مختل می کند. دیگر دلیل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگری، ارتفاع نامناسب آنتن یا استاندارد نبودن محل نصب آن است. 

گاهی کیفیت پایین آنتن هم در بروز این مسئله دخیل بوده و مانع از دریافت و نمایش درست سیگنال ها می شود. همچنین اگر آمپلی فایر تلویزیون درست کار نکند، قادر سیگنال ها به تصویر تبدیل نمی شوند. گاهی هم تلویزیون سالم است و ایراد از فرستنده سیگنال هاست که در این صورت کاری از دست شما بر نمی آید؛ به جز این که منتظر باشید تا مشکل فرستنده اصلی برطرف شود.

راهکارهای رفع مشکل عدم سیگنال دهی تلویزیون سامسونگ

تنظیم ارتفاع آنتن

در صورت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگری، پیش از هر کاری، ارتفاع آنتن را تنظیم کنید. اگر آنتن در ارتفاع مناسبی قرار داشته باشد، سیگنال ها به بهترین شکل دریافت شده و تصویر بدون ایراد نمایش داده می شود. توصیه می شود که آنتن تلویزیون، در نزدیکی پنجره یا روی پشت بام نصب گردد.

انتخاب بهترین آنتن

گاهی تنها با تعویض آنتن با یک آنتن خوب و با کیفیت، مشکل عدم سیگنال دهی تلویزیون Samsung برطرف می شود. البته پیش از خرید آنتن، از کیفیت کاری مطلوب آن اطمینان حاصل کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

پیدا کردن ایستگاه ها

راهکار دیگر برای حل مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ، پیدا کردن ایستگاه هاست. البته این ترفند ویژه آنتن های جهت دار است. برخی از آنتن ها در جهات خاصی آنتن دهی بهتری دارند. چنین آنتن هایی باید حتما به سمت برج های آنتن دهی بچرخند تا به خوبی کار کرده و سیگنال ها را دریافت کنند. با این حال، بهتر است در مورد دیگر مدل ها هم این نکته را مد نظر داشته باشید.

استفاده از دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون

اقدام دیگری که به رفع مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون samsung یا هر برند دیگری کمک می کند، استفاده دستگاه های تقویت کننده آنتن تلویزیون است. در توضیح بد نیست بدانید که سیگنال های دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر منتقل می شوند تا تقویت شوند. این روند، موجب افزایش قدرت سیگنال در ایستگاه های دورتر شده و کیفیت سیگنال دهی را نیز ارتقا می دهد. البته باید این نکته را هم بدانید که گاهی این دستگاه ها نویز هم دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید : تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده

گاهی باید برای رفع مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ، قطعات آن را ترمیم یا تعویض کرد. اگر عدم دریافت سیگنال در تلویزیون ناشی از خرابی قطعاتی همچون آمپلی فایر (در تمام مدل ها) و یا تیونر (در تلویزیون های دیجیتال) باشد، باید این بخش ها را تعمیر یا در صورت نیاز، تعویض کرد. البته عیب یابی و تعمیر این قطعات، نیازمند مهارت بالایی بوده و این کار باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و مجرب انجام شود.
2.5/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *