اشتراک گذاری

میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ

آیا می دانید میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ چقدر است؟ تعمیرپذیری مقوله مهمی در حوزه تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی است که این روزها بیش از پیش، مورد توجه قرار گرفته است. طراحی موبایل و ساختار و نوع چینش قطعات، تا حد زیادی تعیین کننده میزان تعمیرپذیری این دستگاه است. فرضیه ای وجود دارد مبنی بر این که بسیاری از شرکت های تولید کننده موبایل، عمدا قطعات را طوری ساخته و نصب می کنند که شانس تعمیرپذیری آنها کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، تعمیر دوربین گوشی سامسونگ در بیشتر مدل ها اصلا کار راحتی نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد. با این حال در این مقاله، میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ را بررسی می کنیم که البته در وب سایت های مقایسه ای، معمولا کمترین امتیازها را کسب می کند!

تعمیرپذیری گوشی سامسونگ

آیا تعمیرپذیری گوشی سامسونگ پایین است؟!

در میان تعمیرکارانی که تجربه تعمیر برد موبایل سامسونگ و دیگر قطعات گوشی های این برند را داشته اند، چنین جا افتاده است که میزان تعمیر پذیری گوشی سامسونگ، چندان بالا نیست. در مقایسه با دیگر برندها، موبایل های Samsung پیچیدگی های بیشتری در بخش ترمیم و تعویض قطعات دارند. به ویژه در گوشی هایی مثل اس 8 و اس 7، ساختار نمایشگر به گونه ای است که برای ترمیم قطعاتی مثل برد، باید حتما ال سی دی جدا شود. قدرت چسب هایی که در بخش lcd و قاب به کار رفته بسیار بالاست و باز کردن آنها و دسترسی به قطعات داخلی، بسیار زمان بر می باشد. البته با این حال نمی توان مدعی شد که میزان تعمیرپذیری گوشی samsung پایین است.

بیشتر بخوانید: مشخصات  گوشی گلکسی A72 سامسونگ

تعمیر پذیری قطعات موبایل سامسونگ

تعمیرپذیری گوشی سامسونگ، مربوط به یک قطعه نیست. مثلا اگر تعمیر هارد موبایل سامسونگ کار دشواری باشد، نمی توان گفت که لزوما تعمیرات دیگر قطعات هم سخت است. در زیر، میزان تعمیرپذیری چند قطعه مهم گوشی را در محصولات این برند بررسی می کنیم:

تعمیرپذیری سنسورهای گوشی سامسونگ

گوشی های هوشمند امروزی مجهز به انواع سنسور هستند و بیشتر آنها از حسگر اثر انگشت پشتیبانی می کنند. ماژول سنسور اثر انگشت در برخی از گوشی های سامسونگ، دارای پیچیدگی زیادی است و همین مسئله، تعمیر این بخش را مشکل کرده است. مثلا در گلکسی اس 10، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر قرار دارد. ظاهرا این حسگر مستقیما به نمایشگر وصل شدهاست؛ بنابراین برای تعمیر آن باید صفحه نمایش به طور کامل تعویض شود.  این یعنی یک عملیات تعمیراتی سخت، زمان بر و البته پر هزینه.

تعمیر پذیری دوربین گوشی های سامسونگ چقدر است؟

یکی دیگر از قطعاتی که در تعیین میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ اهمیت دارد، دوربین است. طراحی ماژول دوربین در گوشی های جدید این برند به گونه ای است که تعمیر این بخش را با دشواری هایی همراه کرده است. معمولا دوربین ها روی یک ماژول تعبیه شده اند و به همین دلیل برای ترمیم یکی از آنها باید کل ماژول را ترمیم یا تعویض کرد. این کار شاید کمی دشوار و پر هزینه باشد و به همین دلیل، تعمیرپذیری گوشی های سامسونگ را تا حدی زیر سوال می برد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کابل شارژ اندروید

آیا صفحه نمایش گوشی های سامسونگ تعمیر می شود؟

میزان تعمیرپذیری نمایشگر گوشی های سامسونگ هم در محافل تخصصی، مورد بحث و انتقاد است. معمولا بیشتر گوشی این برند به گونه ای طراحی شده اند که برای ترمیم یا تعویض ال سی دی آنها باید کل بخش ها و اجزای موبایل را باز کرد. طبیعتا این کار چندان ساده نیست و دشواری ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد.

 

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *