اشتراک گذاری

میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ

آیا می دانید میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ چقدر است؟ تعمیرپذیری مقوله مهمی در حوزه تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی است که این روزها بیش از پیش، مورد توجه قرار گرفته است. طراحی موبایل و ساختار و نوع چینش قطعات، تا حد زیادی تعیین کننده میزان تعمیرپذیری این دستگاه است. فرضیه ای وجود دارد مبنی بر این که بسیاری از شرکت های تولید کننده موبایل، عمدا قطعات را طوری ساخته و نصب می کنند که شانس تعمیرپذیری آنها کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، تعمیر دوربین گوشی سامسونگ در بیشتر مدل ها اصلا کار راحتی نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد. با این حال در این مقاله، میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ را بررسی می کنیم که البته در وب سایت های مقایسه ای، معمولا کمترین امتیازها را کسب می کند!

تعمیرپذیری گوشی سامسونگ

آیا تعمیرپذیری گوشی سامسونگ پایین است؟!

در میان تعمیرکارانی که تجربه تعمیر برد موبایل سامسونگ و دیگر قطعات گوشی های این برند را داشته اند، چنین جا افتاده است که میزان تعمیر پذیری گوشی سامسونگ، چندان بالا نیست. در مقایسه با دیگر برندها، موبایل های Samsung پیچیدگی های بیشتری در بخش ترمیم و تعویض قطعات دارند. به ویژه در گوشی هایی مثل اس 8 و اس 7، ساختار نمایشگر به گونه ای است که برای ترمیم قطعاتی مثل برد، باید حتما ال سی دی جدا شود. قدرت چسب هایی که در بخش lcd و قاب به کار رفته بسیار بالاست و باز کردن آنها و دسترسی به قطعات داخلی، بسیار زمان بر می باشد. البته با این حال نمی توان مدعی شد که میزان تعمیرپذیری گوشی samsung پایین است.

 

تعمیر پذیری قطعات موبایل سامسونگ

تعمیرپذیری گوشی سامسونگ، مربوط به یک قطعه نیست. مثلا اگر تعمیر هارد موبایل سامسونگ کار دشواری باشد، نمی توان گفت که لزوما تعمیرات دیگر قطعات هم سخت است. در زیر، میزان تعمیرپذیری چند قطعه مهم گوشی را در محصولات این برند بررسی می کنیم:

تعمیرپذیری سنسورهای گوشی سامسونگ

گوشی های هوشمند امروزی مجهز به انواع سنسور هستند و بیشتر آنها از حسگر اثر انگشت پشتیبانی می کنند. ماژول سنسور اثر انگشت در برخی از گوشی های سامسونگ، دارای پیچیدگی زیادی است و همین مسئله، تعمیر این بخش را مشکل کرده است. مثلا در گلکسی اس 10، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر قرار دارد. ظاهرا این حسگر مستقیما به نمایشگر وصل شدهاست؛ بنابراین برای تعمیر آن باید صفحه نمایش به طور کامل تعویض شود.  این یعنی یک عملیات تعمیراتی سخت، زمان بر و البته پر هزینه.

تعمیر پذیری دوربین گوشی های سامسونگ چقدر است؟

یکی دیگر از قطعاتی که در تعیین میزان تعمیرپذیری گوشی سامسونگ اهمیت دارد، دوربین است. طراحی ماژول دوربین در گوشی های جدید این برند به گونه ای است که تعمیر این بخش را با دشواری هایی همراه کرده است. معمولا دوربین ها روی یک ماژول تعبیه شده اند و به همین دلیل برای ترمیم یکی از آنها باید کل ماژول را ترمیم یا تعویض کرد. این کار شاید کمی دشوار و پر هزینه باشد و به همین دلیل، تعمیرپذیری گوشی های سامسونگ را تا حدی زیر سوال می برد.

آیا صفحه نمایش گوشی های سامسونگ تعمیر می شود؟

میزان تعمیرپذیری نمایشگر گوشی های سامسونگ هم در محافل تخصصی، مورد بحث و انتقاد است. معمولا بیشتر گوشی این برند به گونه ای طراحی شده اند که برای ترمیم یا تعویض ال سی دی آنها باید کل بخش ها و اجزای موبایل را باز کرد. طبیعتا این کار چندان ساده نیست و دشواری ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد.

مقایسه تعمیرپذیری گوشی سامسونگ و آیفون

ویژگی های سامسونگ در تعمیرپذیری

به طور کلی، گوشی های سامسونگ از نظر تعمیرپذیری نسبت به آیفون ها برتری دارند. دلایل این برتری عبارتند از:

  • طراحی ماژولار

بسیاری از گوشی های سامسونگ به گونه ای طراحی شده اند که اجزای داخلی آنها به راحتی قابل دسترسی و تعویض هستند. این امر تعمیر قطعات معیوب مانند باتری، صفحه نمایش و پورت شارژ را آسان تر می کند.

  • در دسترس بودن قطعات یدکی

قطعات یدکی گوشی های سامسونگ به طور گسترده تری در دسترس هستند و قیمت آنها نیز به طور کلی ارزان تر از قطعات یدکی آیفون است.

  • سیاست باز تعمیر

سامسونگ سیاست بازتری در مورد تعمیر گوشی های خود دارد و به تعمیرکاران مستقل اجازه می دهد تا گوشی های این شرکت را تعمیر کنند. این موضوع باعث می شود تا هزینه تعمیر گوشی های سامسونگ پایین تر باشد.

با این حال، توجه به این نکته نیز مهم است که تعمیرپذیری هر گوشی به مدل خاص آن نیز بستگی دارد. برخی از مدل های سامسونگ، به خصوص مدل های جدیدتر، ممکن است به دلیل استفاده از چسب های بیشتر و طراحی پیچیده تر، سخت تر تعمیر شوند.

https://zoodkomak.com/blog/pages/Request/Samsung-mobile-board-repair

ویژگی های آیفون در تعمیرپذیری

  • طراحی غیر ماژولار

آیفون ها به گونه ای طراحی شده اند که اجزای داخلی آنها به طور کامل به هم چسبیده اند و دسترسی به آنها دشوار است. این امر تعمیر قطعات معیوب را بسیار سخت تر و پرهزینه تر می کند.

  • عدم در دسترس بودن قطعات یدکی

قطعات یدکی آیفون به طور گسترده در دسترس نیستند و قیمت آنها نیز به طور کلی بسیار بالا است.

  • سیاست سختگیرانه تعمیر

اپل سیاست سختگیرانه ای در مورد تعمیر آیفون ها دارد و فقط به تعمیرکاران مجاز خود اجازه می دهد تا این گوشی ها را تعمیر کنند. این موضوع باعث می شود تا هزینه تعمیر آیفون ها بسیار بالا باشد.

به عنوان نتیجه، اگر به دنبال گوشی هوشمندی هستید که تعمیر آن آسان و مقرون به صرفه باشد، گوشی های سامسونگ انتخاب بهتری نسبت به آیفون هستند. با این حال، اگر قابلیت ها و برند اپل برای شما از همه چیز مهم تر است، باید آماده پرداخت هزینه های بالاتر برای تعمیر آن نیز باشید

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *