اشتراک گذاری

مشکلات رایج گوشی سامسونگ نوت 20 و راهکارهای آنها

اگر از نوت 20 سامسونگ استفاده می کنید، این مقاله را از دست ندهید! در این مطلب، مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20 را بررسی کرده و دلایل و راهکارهای آن را معرفی می کنیم. بسیاری از کاربران این پرچمدار محبوب، از بروز مشکلاتی در عملکرد آن شکایت دارند. مشکلاتی همچون سایه های سبز در نمایشگر، غیر فعال شدن صفحه هوم، ویبره های بی دلیل و …. . بسیاری از این ایرادات با راه حل هایی که در ادامه معرفی می کنیم، برطرف می شوند. اما اگر مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20 با این روش ها حل نشدند، تیم تعمیر موبایل در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران، تخصصی ترین خدمات را برای عیب یابی و ترمیم گوشی به شما ارائه می دهند.

مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20

رایج ترین مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20

بسیاری از مشکلات note 20 سامسونگ، در دیگر گوشی های هوشمند هم مشاهده می شوند. به عنوان مثال، همه مدل ها و برندهای موبایل ممکن است به دلایل مختلف، هنگ کنند. اما برخی از این ایرادات، منحصر به همین مدل هستند. ما در این مقاله، سایه سبز روی صفحه، ویبره های اتفاقی، غیر فعال شدن صفحه هوم و ایراد در جسچرهای حرکتی را به عنوان بخشی از رایج ترین مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20 بررسی می کنیم.

مشکل سایه سبز روی صفحه گلکسی نوت 20

یکی از مشکلات موبایل سامسونگ مدل نوت 20، سایه های سبزرنگی است که روی نمایشگر می افتند. این مسئله در بیشتر گوشی های مجهز به نمایشگر اولد مشاهده می شود. این سایه ها معمولا در بخش زیری نمایشگر دیده می شوند و در صورت استفاده از پس زمینه خاکستری، تشدید می گردند. سامسونگ به کاربرانش پیشنهاد می دهد که در صورت مواجهه با این مشکل، به مدت چند دقیقه یا حتی چند ساعت، روشنایی نمایشگر را روی حالت حداکثری قرار دهند. البته با تغییر دادن حالت های صفحه هم ممکن است بتوان این مشکل را برطرف کرد.

ویبره‌های اتفاقی در  Samsung galaxy note 20

یکی دیگر از رایج ‌ترین مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20، ویبره های بی دلیل و اتفاقی است. معمولا پس از ریست شدن موبایل، مشکل حل می شود؛ اما گاهی باز هم ویبره ها ادامه دارند. در این صورت بد نیست سری به تنظیمات بزنید. به صفحه تنظیمات گوشی خود رفته و مسیر Display > Edge Screen > Edge Panels > Handle Settings را اجرا کنید. سپس گزینه Vibrate when handle is touched  را غیرفعال کرده و مجددا وارد تنظیمات شوید.

این بار مسیر Sound and vibration > System sound > Vibration control  را اجرا کرده و Touch Interactions را غیرفعال نمایید. بسیاری از تکنسین های تعمیر موبایل samsung، بر این باورند که این ویبره ها به دلیل قابل گوشی ایجاد می شوند؛ بنابراین بد نیست که قاب را جدا کنید. بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه و پاک کردن تمام تنظیمات فعلی هم آخرین راه حل نرم افزاری است.

مشکل جسچرهای حرکتی نوت 20 با سوایپ

از دیگر مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20، باید به ایراد در جسچرهای حرکتی با سوایپ اشاره کنیم. کاربرانی که از لانچرهای متفرقه استفاده می کنند، با محدودیت هایی در زمینه جسچرهای حرکتی مواجه می شوند. برای حل این مشکل، مسیر Display > Navigation Bar > More options  را در تنظیمات طی کرده و جسچرهای مبتنی بر حرکت را فعال نمایید.

در بیشتر موارد، گزینه More options خاکستری و غیرفعال است. این بدان خاطر است که در حال حاضر لانچرهای متفرقه امکان استفاده از این جسچرها را ندارند. بنابراین باید ضمن پاک کردن لانچرهای متفرقه، از لانچر اصلی خود سامسونگ استفاده کنید.

غیرفعال شدن صفحه هوم در موبایل سامسونگ مدل نوت 20

بعضی از کاربران نوت 20، گزارش داده اند که صفحه هوم گوشی شان از کار افتاده است. دلیل ایجاد این مورد از مشکلات گوشی سامسونگ نوت 20، استفاده از حالت تیره در صفحه موبایل است. معمولا خود شرکت سامسونگ، بروز رسانی هایی را برای برطرف کردن چنین مشکلاتی ارائه می دهد؛ به محض مشاهده نوتیفیکیشن آپدیت جدید موبایل، آن را دانلود و نصب کنید. اگر مشکل پابرجا بود، تا زمان انتشار یک نسخه ترمیم کننده، از حالت روشن استفاده کنید.

راهکار دیگر این است که روی صفحه نمایش، لمس طولانی انجام دهید. سپس گزینه Wallpaper را انتخاب کرده و گزینه Apply Dark Mode to wallpaper را غیرفعال کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *