اشتراک گذاری

تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ

در این مقاله با نحوه تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ آشنا می شوید. دیفراست یا یخ زدا، وظیفه یخ زدایی یخچال را بر عهده دارد تا برفک در دستگاه ایجاد نشود. بدیهی است که خرابی سیستم دیفراست، باعث ایجاد برفک در یخچال و فریزر می شود و مشکلات دیگری را نیز به تبع آن ایجاد می کند. تعمیردیفراست یخچال در بیشتر موارد امکان پذیر نیست. با این حال تیم تعمیرات یخچال نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، نهایت تلاش خود را برای ترمیم این بخش به کار می گیرند. در صورت عدم امکان تعمیر، همکاران ما اقدام به تعویض سیستم دیفراست یخچال سامسونگ می کنند که در ادامه مقاله، با جزئیات آن آشنا می شوید.

تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ

هزینه تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ

هزینه تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ، با توجه به نوع و میزان خرابی این قطعه متفاوت است. اگر دیفراست قابل ترمیم باشد، نیاز به پرداخت مبلغ بالا نیست. گاهی خود دیفراست مشکل ندارد و ایراد از قطعات دیگر است. در این صورت باید دید دقیقا کدام بخش ها معیوب شده اند و قابل ترمیم هستند یا خیر. هزینه تعمیر دیفراست یخچال در صورتی زیاد است که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد. در این صورت دیفراست با نمونه جدید تعویض می شود تا یخچال بهترین عملکرد را داشته باشد.

چرا سیستم دیفراست یخچال درست کار نمی کند؟

خرابی المنت

یکی از عواملی که تعمیر سیستم دیفراست یخچال Samsung را ضروری میسازد، خرابی المنت است. درواقع کارشناسان تعمیر یخچال، پیش از ترمیم دیفراست، المنت را بررسی می کنند. این بخش، برفک اواپراتور یخچال را آب می کند و در صورت آسیب دیدگی، باعث مختل شدن کار سیستم دیفراست می گردد. برای تست عملکرد المنت، سیم‌ های وصل شده به آن بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض می گردند.

خرابی سنسور دیفراست یخچال

در صورت خرابی سنسور هم باید اقدام به تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ کرد. مقاومت سنسور باید بین 2000 تا 40000 اهم باشد؛ در غیر این صورت، یعنی سنسور ایراد داشته و باید تعویض شود.

خرابی ترموفیوز

پیش از تعمیر یا تعویض سیستم دیفراست یخچال سامسونگ یا هر برند دیگری، باید ترموفیوز هم بررسی شود. این قطعه یک فیوز حرارتی است که کار المنت را تحت نظر دارد. در صورتی که المنت به هر دلیل بعد از آب کردن برفک‌ها خاموش نشود و دمای آن قسمت بیش از ۷۰ درجه شود، ترموفیوز میسوزد و المنت را از مدار خارج میسازد.

خرابی تایمر

قطعه دیگری که برای تعمیر سیستم دیفراست یخچال بررسی می شود، تایمر  یخچال است. این قطعه باید تست شود تا تکنسین از سالم بودن آن اطمینان حاصل نماید. تست تایمر نیاز به ابزار مخصوص و البته مهارت دارد؛ لذا بهتر است برای این کار از تعمیرکاران مجرب و دوره دیده کمک بگیرید.

خرابی برد الکترونیکی

دلیل دیگر خرابی سیستم دیفراست یخچال، از کار افتادن برد الکترونیکی است. پس از بررسی این بخش، تکنسین ها اقدام به تعمیر سیستم دیفراست یخچال می کنند تا مشکل برطرف شود.

تعویض سیستم دیفراست یخچال Samsung

در بخش های اول اشاره کردیم که گاهی امکان تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ وجود ندارد. در برخی موارد، میزان آسیب دیدگی این قطعه به اندازه ای است که نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت، تعویض سیستم دیفراست یخچال سامسونگ در دستور کار قرار می گیرد. تیم تعمیرات یخچال samsung، سیستم دیفراست را با نمونه جدید و البته اورجینال جایگزین می کنند تا عملکرد یخچال به حالت عادی بازگشته و دیگر شاهد برفک زدن آن نباشید.

2/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *