اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ

برای آشنایی با نحوه تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ ، این مقاله را دنبال کنید. گاهی صفحه کلید لپ تاپ، حروف را جابجا تایپ می کند. گاهی یک یا چند کلید آسیب فیزیکی می بینند و گاهی هم کیبورد به طور کامل از کار می افتد. هرکدام از این مشکلات، دلایل خاصی دارد و باید به شکل خاصی برطرف شود. تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ و دیگر برندها پس از عیب یابی این بخش و با توجه به علت خرابی آن انجام می شود.

ممکن است هیچ مشکل سخت افزاری وجود نداشته باشد و مسئله تنها با اصلاح تنظیمات و اقداماتی از این دست برطرف شود. اما احتمال آسیب دیدگی صفحه کلید یا اجزای مربوط به آن هم وجود دارد. ما در ادامه مطلب، نکات کاربردی را در خصوص نحوه تعمیر کیبورد لپ تاپ Samsung بررسی می کنیم. با این حال بهتر است برای ترمیم تخصصی و اصولی، از تکنسین های مجرب تعمیر لپ تاپ در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ

هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ چقدر است؟

تعمیر صفحه کلید لپ تاپ سامسونگ یا هر برند دیگری، جزو تعمیرات گران قیمت به شمار نمی رود. البته اگر نیاز به تعویض این بخش باشد، باید قیمت کیبورد جدید را در نظر داشته باشید. با این حال هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ، با توجه به شدت و نوع خرابی این قطعه و بخش های مختلف آن، متفاوت است. همکاران ما در مرکز تعمیر لپ تاپ samsung، صفحه کلید را عیب یابی کرده و هزینه تعمیر این قطعه را با توجه به منشأ خرابی و روش های تعمیراتی، برآورد می کنند. البته هزینه اعلام شده تقریبی است و ممکن است پس از پایان تعمیر، افزایش یا کاهش پیدا کند.

روش های تعمیر صفحه کلید لپ تاپ سامسونگ

روش های مختلفی برای تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ وجود دارد که با توجه به نوع و شدت خرابی این بخش، تعمیرکار یکی از آنها را انتخاب می کند. اگر کلیدها کار نکنند و فضای زیری آنها مشکل داشته باشد، باید مشکلات این بخش برطرف شوند. همچنین ممکن است ایرادهای کیبورد ناشی از مشکلات نرم افزاری باشند.

مثلا درایور درست نصب نشده باشد یا به دلایلی سیستم هنگ کرده باشد. در این شرایط باید برای تعمیر صفحه کلید لپ تاپ سامسونگ، درایور آپدیت شده یا مجددا نصب گردد. خرابی مدارها و اتصالات کیبورد هم در انتخاب روش تعمیرات این قطعه تاثیرگذار است. در برخی موارد (آبخوردگی لپ تاپ، شکستن کیبورد و …) صفحه کلید قابل ترمیم نیست و باید این قطعه را با نمونه جدید جایگزین کرد.

تعمیر کلیدهای کیبورد لپ تاپ samsung

یکی از مشکلاتی که در صفحه کلید لپ تاپ ایجاد می شود، کار نکردن کلیدهاست. به این معنی که کلیدها از کار می افتند؛ یا همه آنها و یا چند کلید. برای تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ در این شرایط، تعمیرکار لپ تاپ را خاموش کرده و مطمئن می شود که برق در آن جریان ندارد. سپس درب پشتی با استفاده از پیچ گوشتی و ابزار مناسب باز می شود. معمولا کیبورد با نمایشگر لپ تاپ در ارتباط است و به همین دلیل باید برای باز کردن آن دقت ویژه ای به خرج داد. پس از بیرون آوردن کیبورد از لپ تاپ، کلیدهای آسیب دیده بر اساس شدت خرابی، ترمیم یا تعویض می شوند. در نهایت صفحه کلید مجددا جا می افتد و تمام اتصالات نیز مطابق قبل، وصل می گردند.

نصب مجدد درایور صفحه کلید لپ تاپ

یکی از روش های رایج برای تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ و رفع مشکلات این بخش، نصب مجدد درایور و یا بروز رسانی آن است. اگر کیبورد به دلایل نرم افزاری مثل خرابی درایور درست کار نکند، این روش موثر است. در این صورت باید ضمن مراجعه به کنترل پنل در ویندوز، درایور قبلی را حذف کرده و نسخه جدید را نصب کنید. دقت کنید که درایور مربوطه را تنها از وب سایت رسمی سامسونگ دانلود نمایید.

تعویض کیبورد لپ تاپ Samsung

گاهی علیرغم تلاش های انجام شده، امکان تعمیر کیبورد لپ تاپ سامسونگ وجود ندارد. در این صورت بهتر است به فکر تعویض صفحه کلید لپ تاپ خود باشید. برای تعویض کیبورد لپ تاپ سامسونگ یا هر برند دیگری هم باید اول دستگاه خاموش شود. سپس باتری از آن خارج می شود و تعمیرکار، پیچ های صفحه کلید را باز و خارها را با دقت جدا می کند. پس از جداسازی فلت کیبورد، صفحه کلید بیرون آورده می شود. در نهایت، صفحه کلید جدید نصب شده و اتصالات مطابق قبل بسته می شوند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *