اشتراک گذاری

چرا مانیتور کامپیوتر سامسونگ روشن نمی شود؟

روشن نشدن مانیتور سامسونگ، یا ناشی از مشکلات نرم افزاری است و یا به دلیل خرابی قطعات این دستگاه ایجاد می شود. البته این مشکل در برندهای دیگر هم مشاهده می شود و تنها منحصر به مانیتورهای Samsung نیست. معمولا روشن نشدن صفحه نمایش کامپیوتر، با یک سری روش ها و اقداماتی که در ادامه به شما آموزش می دهیم برطرف می شود. با این حال گاهی قطعات این دستگاه آسیب دیده اند و نیاز به عیب یابی و تعمیرات تخصصی مانیتور است.

در ادامه این مطلب، ضمن بررسی دلایل روشن نشدن مانیتور سامسونگ، روش های برطرف کردن این مشکل را نیز معرفی می کنیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی، می توانید با نمایندگی تعمیر مانیتور سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل روشن نشدن مانیتور سامسونگ

دلایل روشن نشدن مانیتور سامسونگ

اگر مانیتور کامپیوتر شما روشن نمی شود، پیش از هرکاری مطمئن شوید که کابل برق آن وصل است؛ گاهی حواستان به دوشاخه نیست و درحالی که آن را به پریز نزده اید، انتظار دارید نمایشگر روشن شود! همچنین اگر کلید پاور درست کار نکند یا کابل ها ایراد داشته باشند، ممکن است مانیتور روشن نشود.

خرابی برد پاور، عامل دیگری است که مانع از روشن شدن مانیتور می شود. همچنین بروز ایراد در واحد منبع تغذیه رایانه یا PSU هم ممکن است موجب روشن نشدن مانیتور سامسونگ یا دیگر برندها شود. در نهایت به هم ریختن تنظیمات نور نمایشگر، خرابی کارت گرافیک و آسیب دیدگی مادربرد و رم، عوامل دیگری هستند که مانع از روشن شدن مانیتور می شوند.

راهکارهای حل مشکل روشن نشدن مانیتور samsung

اطمینان از روشن بودن مانیتور

قبل از این که اقدام به تعمیر مانیتور سامسونگ کنید، مطمئن شوید که دستگاه روشن است. گاهی کلید پاور درست کار نکرده و یا اتصالات و کابل ها شل هستند. در این صورت مانیتور ایرادی ندارد و روشن نشدن آن مربوط به عوامل مذکور است.

بررسی پریز برق

یکی از دلایل روشن نشدن مانیتور سامسونگ و دیگر برندها خرابی پریز برق یا محافظ است. برای اطمینان از این مسئله، بهتر است مانیتور را به پریز برق دوم وصل کنید. اگر مشکل حل نشد، ایراد از خود مانیتور است و باید سراغ راهکارهای بعدی بروید.

بررسی و اصلاح تنظیمات نور

اگر تنظیمات نور نمایشگر به هم ریخته باشد، مانیتور روشن می شود، اما نور آن بسیار کم است. در این شرایط کاربران تصور می کنند که دستگاه به طور کلی روشن نشده است. البته بررسی تنظیمات در این شرایط کار دشواری است! لذا بهتر است برای عیب یابی دقیق تر و رفع مشکل روشن نشدن مانیتور سامسونگ، از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.  

بررسی و رفع مشکلات کامپیوتر

گاهی خود نمایشگر سالم است و مشکلاتی که در کامپیوتر ایجاد شده اند، مانع از روشن شدن مانیتور سامسونگ می شوند. برای اطمینان از این مورد، مانیتور را به یک رایانه دیگر وصل کنید. اگر نمایشگر در سیستم دوم روشن شد، یعنی باید به فکر تعمیر کامپیوتر و اجزای آن باشید. در غیر این صورت، ایراد از خود مانیتور بوده و نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی آن است. گاهی با تعمیر یا تعویض مادربرد، کارت گرافیک و یا رم کامپیوتر، مشکل حل شده و مانیتور بدون ایراد روشن می شود.

تعمیر منبع تغذیه مانیتور

در نهایت ممکن است برای حل مشکل روشن نشدن مانیتور سامسونگ و دیگر برندها نیاز به تعمیر منبع تغذیه و یا حتی تعویض این بخش باشد. البته این کار تخصصی است و حتما باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *