اشتراک گذاری

چرا پکیج سامسونگ روشن نمی شود؟

روشن نشدن پکیج سامسونگ، دلایل مختلفی دارد و معمولا می توان این مشکل را برطرف کرد. در این شرایط وقتی شیر آب گرم باز می شود، پکیج روشن نشده و به دنبال آن، آب گرم مصرفی هم در دسترس نیست. همچنین در فصل سرما رادیاتورها هم کار نمی کنند و محیط گرم نمی شود. به دلیل بروز این مشکلات، باید هرچه زودتر مشکل روشن نشدن پکیج را عیب یابی و برطرف کرد. در ادامه دلایل بروز این مشکل را بررسی کرده و راهکارهای حل آن را نیز معرفی می کنیم.

چنانچه نیاز به دریافت خدمات تخصصی برای حل مشکل روشن نشدن پکیج سامسونگ داشتید، با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان تعمیرات پکیج Samsung شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز، تخصصی ترین خدمات تعمیراتی را ارائه می دهند.

چرا پکیج سامسونگ روشن نمی شود؟

دلایل روشن نشدن پکیج سامسونگ

یکی از مهم ترین عواملی که مانع از روشن شدن پکیج می شود، فشار پایین آب است. البته اگر سیم برق به درستی وصل نشده باشد و یا به هر دلیلی برق به پکیج نرسد، این دستگاه روشن نمی شود. از طرفی فشار گاز هم روی عملکرد پکیج تاثیرگذار است و ممکن است باعث روشن نشدن آن شود.

روشن نشدن پکیج سامسونگ، گاهی ناشی از ماندن هوا در لوله های انتقال آب است. چنانچه مدار رسوب گرفته باشد هم ممکن است پکیج روشن نشده و یا مشکلاتی داشته باشد. در نهایت اگر تمامی این موارد درست باشند و همچنان دستگاه روشن نشود، باید سلامت قطعات داخلی پکیج را بررسی کرد.

رفع مشکل روشن نشدن پکیج سامسونگ

راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن پکیج Samsung

بررسی فشار آب

اگر پکیج ساختمان شما روشن نمی شود، فشار آب را چک کرده و در صورت امکان، آن را به حد تعادل برسانید. گاهی فشار آب مدار گرمایشی کم است و مانع از روشن شدن پکیج می ‌شود. زیرا تمامی پکیج ‌ها برای کار کردن به حداقلی از آب احتیاج دارند، اگر آب از حداقل خود کمتر باشد پکیج خاموش شده و از کار می‌افتد.

چنانچه فشار آب منطقه شما کم باشد، بهتر است از دستگاه هایی برای افزایش فشار آب استفاده کنید. اما اگر فشار آب در کل ساختمان خوب است و شاهد روشن نشدن پکیج هستید، ممکن است دستگاه نشتی داشته و یا مشکل دیگری وجود داشته باشد. در این صورت باید برای عیب یابی دقیق تر از تکنسین های مجرب تعمیر پکیج سامسونگ کمک بگیرید.

چک کردن برق

دومین کاری که می توانید برای حل مشکل روشن نشدن پکیج سامسونگ و سایر برندها انجام دهید، چک کردن برق و رفع مشکلات آن است. مطمئن شوید پریز برقی که پکیج را به آن وصل کرده اید سالم است. ضمن بررسی کامل و دقیق کابل برق و دوشاخه، از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. در نهایت اگر ایراد از برق کل ساختمان بود، از یک کارشناس برای حل مشکل کمک بگیرید.

بررسی و اصلاح فشار گاز

گاهی فشار پایین گاز باعث روشن نشدن پکیج سامسونگ و دیگر برندها می شود. در صورت نوسان گاز، معمولا یا چراغ پکیج روشن می شود و یا ارورهایی در نمایشگر ظاهر می شوند. در این صورت شیر گاز را بررسی کرده و مطمئن شوید که سالم است. همچنین اطمینان پیدا کنید که فشار گاز از منبع اصلی مشکلی ندارد.

هواگیری پکیج

راهکار دیگر برای حل مشکل روشن نشدن پکیج samsung، هواگیری آن است. در صورتی که لوله های انتقال آب هوا داشته باشند، جریان آب به درستی به رادیاتورها منتقل نمی شود. بنابراین برد به درستی کار نکرده و مانع از روشن شدن پکیج می شود. به همین دلیل توصیه می شود که عملیات سرویس پکیج را به صورت دوره ای و منظم انجام دهید.

رسوب زدایی پکیج

گاهی باید برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج سامسونگ، آن را رسوب زدایی کنید. لوله ها و حتی رادیاتور پکیج، به مرور زمان رسوب می گیرند و این مسئله، مشکلاتی را در عملکرد دستگاه ایجاد می کند. اولین اتفاق این است که آب به خوبی از مسیرها عبور نمی کند و به همین دلیل، سیستم روشن نمی شود. بهتر است با نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما پکیج را رسوب زدایی کنند.

تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده

در نهایت آخرین کاری که باید برای حل مشکل روشن نشدن پکیج سامسونگ یا دیگر برندها انجام داد، تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده این دستگاه است. سنسور، برد اصلی، پمپ آب، دودکش، الکترود و شمعک، قطعاتی هستند که خرابی آنها مشکلاتی را در عملکرد پکیج ایجاد می کند.

با تعمیر یا تعویض این قطعات در صورت نیاز، می توان مشکل را برطرف کرده و بدون هیچ ایرادی از پکیج استفاده کرد. البته عیب یابی این اجزا و هرگونه اقدام تعمیراتی آنها باید توسط یک تعمیرکار ماهر و مجرب انجام شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *