اشتراک گذاری

کد تست گوشی های سامسونگ

تست گوشی با استفاده از کد مخفی کار ساده ای است که در عرض چند دقیقه به اتمام می رسد. این کدها زمانی کارایی خود را نشان می دهند که از سلامت ساختار داخلی موبایل اطمینان نداشته باشید. از طرفی براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان دنیای تکنولوژی بهتر است به هنگام خرید موبایل نیز از کدهای تست استفاده کنید و گوشی مورد نظر را تست کنید. در ادامه به نحوه ی استفاده از مجموعه ی کد تست گوشی های سامسونگ می پردازیم.

کد تست گوشی های سامسونگ

کد تست گوشی های سامسونگ، بهترین روش برای بررسی وضعیت آن ها

برای تست گلکسی های قدیمی و جدید سامسونگ راه های نرم افزاری بسیاری وجود دارد. اما پیشنهاد می کنیم روشی را انتخاب کنید که کمپانی سامسونگ به صورت پیش فرض در بخش نرم افزار گوشی قرار داده است. کد تست گوشی های سامسونگ کاملا قابل اعتماد است. تنها کاری که باید برای بهره گیری از کد تست موبایل های Samsung انجام دهید، دقت در فشردن صحیح اعداد و علائم مرتبط با آن و درک مراحل بعدی تست می باشد.

استفاده از جنبه های مختلف کد تست موبایل های Samsung

برای استفاده از مجموعه ی کد تست گوشی های سامسونگ، عبارات موجود در این بخش را با دقت وارد دستگاه کرده و به مفهوم صفحات مرتبط دقت کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در مسیر استفاده از کد تست موبایل های Samsung همواره می توانید با کارشناسان مرکز سخت افزار ایران، تعمیر موبایل سامسونگ مشورت نمایید.

ورود کد تست گوشی های سامسونگ

بخش شماره گیری گوشی را باز کرده و کد *#0*# را وارد سازید. پس از زدن این کد بلافاصله صفحه ی تست گوشی سامسونگ نمایان می شود. این صفحه بسته به مدل گوشی شما دارای چند دکمه است که با لمس هر یک می توانید به بخش تست گزینه ی مرتبط بروید. هرچه امکانات سخت افزاری گوشی مورد استفاده بیشتر باشد، تعداد گزینه های تست موجود در صفحه ی نمایان شده، بیشتر خواهد بود.

تست نمایشگر گوشی

پس از وارد کردن کد تست گوشی های سامسونگ سه گزینه با عبارات red، blue و green مشاهده خواهید کرد که برای بررسی سلامت نمایشگر گوشی دستگاه کاربرد دارند. با استفاده از این سه گزینه به راحتی می توان پیکسل سوخته در نمایشگر را یافت.

تست وضعیت تاچ گوشی

گزینه ی Touch مجموعه ی داخل کد تست گوشی های سامسونگ شما را وارد برنامه ای می کند که در آن مربع های کوچکی کنار دیگر قرار گرفته اند. با لمس این مربع ها، می بایست آن ها را به رنگ سبز مشاهده نمایید. اگر مربعی غیرقابل لمس است، تاچ گوشی دارای اختلالات ساختاری می باشد.

تست بخش ویبره ی گوشی

بخش Vibration باعث سیاه شدن نمایشگر گوشی و روشن شدن ویبره ی سیستم خواهد شد. برای بیرون آمدن از این بخش باید نمایشگر گوشی را لمس کنید.

تست حسگرها و بخش Sensors

پیچیده ترین بخش در کد تست گوشی های سامسونگ به قسمت حسگرها و سنسورهای موبایل تعلق دارد. این قسمت مخصوص تعمیرکاران است. معمولا کاربران عادی از اعداد و ارقام موجود در این گزینه درکی نخواهند داشت. به طور کلی اعداد گزینه ی sensors موقعیت جغرافیایی گوشی شما را در مختصات x,y,z مشخص می کند. اگر با چرخاندن گوشی اعداد نمایان شده تغییر کنند، سلامت سنسورها قابل اثبات است.

تست حالت sleep گوشی سامسونگ

با لمس گزینه ی sleep لیست حاصل از ورود کد تست گوشی های سامسونگ، می توانید وضعیت استندبای گوشی را بررسی کنید. اگر نمایشگر پس از انتخاب گزینه ی sleepmode خاموش شود، گوشی شما سالم است.

تست دوربین گوشی سامسونگ

گزینه ی megacam برای تست دوربین طراحی شده است. مطمئن شوید در حین استفاده از این گزینه، فلش گوشی نیز فعالیت دارد.

2.2/5 (5 امتیاز)

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *