اشتراک گذاری

تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ

شاید تا چند سال قبل چیزی به اسم تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ معنایی نداشت و تمام تلویزیون ها از یک نوع سبک طراحی و تکنولوژی ساخت بهره می بردند. اما همانطور که قطعا اکثر شما شنیده اید در حال حاضر برای خرید تلویزیون شما دو گزینه دارید؛ یکی تلویزیون های هوشمند و دیگری نیز تلویزیون های معمولی. موارد متعددی می توان موجب فرق تلویزیون اسمارت و ساده شود که از جمله آنها می توان به تکنولوژی ساخت و فناوری های به کار رفته در این دستگاه ها اشاره کرد.

حتی تعمیر تلویزیون سامسونگ ساده و اسمارت هم با هم متفاوت است. در نتیجه برای خرید و انتخاب تلویزیون مناسب خود باید حتما با تفاوت هایی که این تلویزیون ها با هم دارند آشنا باشید و بدانید چطور می توانید تشخیص دهید که یک تلویزیون هوشمند است یا ساده. در این مقاله می خواهیم مهمترین موارد تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ را بررسی کنیم تا بر این اساس بتوانید یک تلویزیون اسمارت را از معمولی تشخیص دهید.

تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ

اصلی ترین گزینه های تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ

اگر بخواهیم یک تلویزیون هوشمند را از یک تلویزیون معمولی تشخیص می دهیم می توانیم آنها را از چند جهت با هم مقایسه کنیم. مهمترین موارد که موجب فرق تلویزیون اسمارت و ساده می شود شامل موارد زیر می شود:

  • تکنولوژی پیشرفته تر ساخت صفحه نمایش
  • تفاوت در امکان اتصال به اینترنت
  • امکان نصب سیستم عامل روی تلویزیون
  • امکان استریم کردن از پلتفرم های آنلاین در تلویزیون های اسمارت
  • تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی از نظر تعداد پورت ها
  • امکان نصب بازی در تلویزیون های هوشمند
  • استفاده از پردازنده در تلویزیون های هوشمند
  • امکان نصب مرورگر روی تلویزیون
  • تفاوت قیمت تلویزیون های هوشمند و معمولی
  • تفاوت در تعمیر تلویزیون های هوشمند و ساده

تکنولوژی پیشرفته تر ساخت صفحه نمایش

اولین و شاید قابل توجه ترین تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ در تکنولوژی ساخت صفحه نمایش آنهاست. اول این که تمام تلویزیون های هوشمند جدید به نمایشگرهای ال ای دی مجهزند و دیگر خبری از نمایشگرهای ال سی دی تلویزیون های معمولی در آنها نیست. از نظر اندازه هم معمولا نمایشگر تلویزیون های اسمارت بسیار بزرگتر است. شما می توانید در مدل های اسمارت نمایشگرهای لمسی را نیز ببینید، در حالی که به هیچ عنوان تلویزیون های معمولی سامسونگ به نمایشگر لمسی مجهز نیستند. تمامی تلویزیون های معمولی سامسونگ نمایشگر ساده و تخت دارند.

 اما در مدل های اسمارت می توانید سبک های جدید ساخت نمایشگر را هم ببینید. طراحی منحنی نمایشگرها مخصوص تلویزیون های اسمارت است. کیفیت تصویر نیز در تلویزیون های اسمارت سامسونگ بسیار بالاتر از تلویزیون های معمولی است. از کیفیت تصویر فول اچ دی گرفته تا کیفیت های اولترا اچ دی یا 4k در مدل های اسمارت وجود دارد. تلویزیون های اسمارت سامسونگ با تکنولوژی QLED نیز ساخته شده اند و در آنها زاویه دید، کیفیت تصویر و دقت رنگ ها بسیار بهبود یافته است.

تفاوت در امکان اتصال به اینترنت

یکی از مهمترین موارد که موجب تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ می شود، امکان اتصال به اینترنت است. در تلویزیون های هوشمند می توان به شبکه وای فای وصل شد و از امکانات بی نظیری مانند وب گردی بهره برد. در تلویزیون های معمولی به هیچ عنوان نمی توان به اینترنت وصل شد، مگر این که از یک دانگل واسط کمک گرفت تا تلویزیون معمولی را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل کرد.

توجه داشته باشید که اگر در اتصال دستگاه به اینترنت دچار مشکل شده اید، شاید نیاز به تنظیم DNS تلویزیون سامسونگ داشته باشید.

امکان نصب سیستم عامل روی تلویزیون

شما در تلویزیون های هوشمند سامسونگ می توانید از سیستم عامل اختصاصی سامسونگ یعنی سیستم عامل تایزن استفاده کنید. این در حالی است که در تلویزیون های معمولی چیزی به اسم نصب سیستم عامل یا ارتقای آن وجود ندارد. بنابراین یکی دیگر از موارد مهم تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ امکان نصب سیستم عامل روی تلویزیون های اسمارت است که به موجب آن قابلیت های بسیار زیادی در این دستگاه ها به وجود آمده است.

امکان استریم کردن از پلتفرم های آنلاین در تلویزیون های اسمارت

از دیگر گزینه های تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ، امکان استریمینگ در مدل های هوشمند است. این مورد به این معنی است که شما می توانید در تلویزیون های هوشمند سامسونگ با اتصال به اینترنت به صورت آنلاین محتواهایی از پلتفرم هایی همچون نتفلیکس و … را پخش کنید. استریم کردن قابلیت جذابی است که در تلویزیون های هوشمند در دسترس است و موجب فرق تلویزیون اسمارت و ساده با هم می شود.

تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی از نظر تعداد پورت ها

یکی دیگر از مواردی که موجب فرق تلویزیون اسمارت و ساده با هم می شود، تفاوت در تعداد پورت هاست. البته پورت ها شاید کم اهمیت ترین مورد تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی باشد، اما در برخی مواقع خصوصا زمانی که می خواهید همزمان دستگاه های متعددی را به تلویزیون وصل کنید، این مورد اهمیت دارد. در تلویزیون های هوشمند شما به پورت های متعدد و متنوع تری دسترسی دارید. حتی گاهی تلویزیون های معمولی ممکن است فاقد برخی از پورت های کاربردی مانند پورت HDMI نیز باشند.

امکانات تلویزوین های هوشمند

امکان نصب بازی در تلویزیون های هوشمند

مورد مهم بعدی در تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ امکان نصب بازی در تلویزیون های اسمارت است. همین موضوع باعث شده که گیمرها علاقه زیادی به خرید تلویزیون های اسمارت داشته باشند، چرا که از این طریق تجربه بازی برای آنها به مراتب لذت بخش تر می شود. در تلویزیون های هوشمند می توان بازی های با کیفیت و جدید را نصب کرد و خصوصا با توجه به سطح بالای کیفیت تصاویر، دقت بالای رنگی، زاویه دید گسترده و استانداردهای صوتی بسیار پیشرفته تر، لذت بازی برای گیمرها دو چندان می شود. با قابلیت اتصال این دستگاه ها به اینترنت حتی می توان از بازی کردن آنلاین نیز استفاده کرد.

استفاده از پردازنده در تلویزیون های هوشمند

قابلیتی که موجب تمام این تفاوت ها شده، وجود پردازنده در تلویزیون های هوشمند است. در تلویزیون های هوشمند یک پردازنده مرکزی وجود دارد که تعداد هسته های آن بسته به مدل تلویزیون متفاوت است. تمام عملکردهای هوشمند این تلویزیون ها مبتنی بر این پردازنده مرکزی است. در نتیجه اساس تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ همین پردازنده مرکزی است.

امکان نصب مرورگر روی تلویزیون

شما در تلویزیون های هوشمند سامسونگ می توانید به راحتی مرورگرهای مختلف را نصب کرده و وب گردی کنید. امکان وب گردی با تلویزیون و نصب برنامه های مختلف قابلیت جذاب و مهمی است که موجب تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ با هم شده است.

تفاوت قیمت تلویزیون های هوشمند و معمولی

یکی از اصلی ترین مواردی که کاربران در زمان خرید تلویزیون باید به آن توجه کنند، تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ از نظر قیمت است. تلویزیون های هوشمند سامسونگ به همان نسبت که قابلیت های بیشتری دارند، قیمت بالاتری هم دارند و برای خرید آنها در مقایسه با یک تلویزیون معمولی باید هزینه بسیار بیشتری بپردازید.

تفاوت در تعمیر تلویزیون های هوشمند و ساده

در نهایت بحث تعمیرات تلویزیون مطرح می شود. در کل برعکس تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد و به نفع تلویزیون هوشمند بود، در بحث تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ از نظر تعمیرات، کفه ترازو به سمت تلویزیون های معمولی است. در واقع تلویزیون های معمولی سامسونگ دیرتر خراب می شوند و در صورت بروز مشکل در آنها تعمیرات آنها ساده تر، سریع تر و مقرون به صرفه تر است. برای تعمیر تلویزیون های اسمارت سامسونگ به مهارت و تخصص بسیار بیشتری نیاز است و معمولا باید از روش های جدید مبتنی بر تکنولوژی برای تعمیر این دستگاه ها استفاده کرد.

تعمیر پنل تلویزیون سوخته، خط دار و آبخورده در مدل های هوشمند بسیار پیچیده تر از مدل های معمولی است. در صورتی که قطعه ای در تلویزیون به تعویض نیاز داشته باشد هم هزینه های تعویض بسیار بالاست. برای مثال تعویض پنل ال سی دی تلویزیون های هوشمند سامسونگ بسیار هزینه برتر از تعویض ال سی دی در تلویزیون های معمولی است. از طرفی معمولا نوع و تعداد خرابی های تلویزیون های هوشمند هم بیشتر است، چرا که قابلیت ها و گزینه های متعددتری هم در این دستگاه ها وجود دارد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *