اشتراک گذاری

عزم سامسونگ برای توقف تولید تلویزیون های LCD

توقف تولید تلویزیون های LCD توسط سامسونگ پس از این اعلام شد که شرکت پاناسونیک گفته بود تولید این نوع تلویزیون ها را تا سال 2021 متوقف خواهد کرد. در طی گزاش اخیری که موسسه تحقیقاتی IHS Markit که از برجسته‌ترین مراکز آماری جهان به شمار می‌رود، منتشر کرده است، تولید تلویزیون های LCD احتمالاً تا سال 2022 میلادی کاملاً متوقف خواهد شد. نه تنها تلویزیون های ال سی دی بلکه به تدریج از میزان تولید تلویزیون های LED نیز کاسته می شود و همزمان با تلویزیون های ال سی دی تولید آنها نیز متوقف می شود.

با این حال، این بدان معنی نیست که سامسونگ به طور کلی تولید تلویزیون ها را متوقف می کند بلکه بدین معناست که فناوری های جدیدی را جایگزین آنها خواهد کرد. در واقع تا سال 2020 سرمایه گذاری بر روی تولید این نوع تلویزیون ها متوقف شده و در عوض این نوع سرمایه گذاری برای تولید تلویزیون های جدید به کار گرفته می شود.

توقف تولید LCD های سامسونگ

توقف تولید تلویزیون های LCD و جایگزین احتمالی

پس از اینکه تولید تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی متوقف شود چه تکنولوژی جایگزین آن خواهد شد؟ به نظر می رسد سامسونگ در حال توسعه یک فناوری مدرن با نام QD-OLED است. سامسونگ ساخت تلویزیون های OLED را از مدت ها پیش آغاز کرده است اما QD-OLED نوعی فناوری جدید است که ترکیبی از فناوری OLED با نقاط کوانتومی بوده و قادر است تمام نواقص تلویزیون‌های OLED را بر طرف کند.

با اینکه سامسونگ تاریخ دقیق توقف تولید تلویزیون‌های LCD را بیان نکرده اما شواهد نشان می دهد که این کمپانی اخیراً دو خط تولید بزرگ LCD را به طور کامل تخلیه کرده و در اختیار فناوری نقاط کوانتومی قرار داده است. این روند تا سال 2022 ادامه داشته و تا آن زمان دیگر خبری از تولید LCDها نخواهد بود. به گزارش IHS، تا سال 2022 تنها چند شرکت کوچک در زمینه ساخت ال سی دی ها فعالیت خواهند داشت. شرکت های بزرگ همچون سامسونگ، ال جی، پاناسونیک و سونی برای همیشه تولید تلویزیون های ال سی دی را متوقف می کنند..

مشکلات ناشی از توقف تولید تلویزیون های LCD

اگرچه با توقف تولید LCDها و آغاز ساخت تکنولوژی های جدید، تحولات قابل توجهی در نمایشگرها ایجاد می شود اما از طرف دیگر ممکن است مشکلاتی نیز در این زمینه ایجاد شود. یکی از مهمترین جنبه های منفی توقف تولید تلویزیون های LCD افزایش قیمت تلویزیون‌ها و دشواری خرید برای بازارهایی نظیر ایران است. قطعاً تلویزیون های OLED و QD قیمت هایی به مراتب بیشتر از نمایشگرهای ال سی دی خواهند داشت. در شرایطی که بازار داخلی با آن مواجه است و بالا بودن نرخ ارز در کشور، باید شاهد افزایش قیمت تلویزیون های نسل جدید باشیم.

نمایندگی مجاز سامسونگ

نمایندگی سامسونگ پیشرو در زمینه خدمات رسانی به کاربران محصولات سامسونگ است. این نمایندگی تمامی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر محصولات سامسونگ نظیر تلویزیون، موبایل، لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر، مانیتور، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و غیره را به هموطنان ارائه می کند. نمایندگی سامسونگ در تهران، بیش از دو دهه همراهی با مشتریان را تجربه کرده و به خوبی با نیازهای آنان آشنایی دارد. نمایندگی سامسونگ جهت بهبود کیفیت هر چه بیشتر خدمات خود تلاش دارد با الگوگیری از استانداردهای کمپانی سامسونگ، به روزترین و مطلوب ترین خدمات را عرضه کند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *