اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • دلایل مختلف خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را بشناسیم

دلایل مختلف خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را بشناسیم

با نفوذ هر چه بیشتر تکنولوژی به صنعت طراحی و ساخت یخچال ها، امروزه بسیاری از مدل های مدرن این محصولات دارای یک صفحه نمایش هستند که در آن گزینه های متعددی نمایش داده می شود. مواردی مانند دمای یخچال، دمای فریزر، مواردی مربوط به فیلتر های یخچال و … روی این نمایشگر قابل مشاهده و تنظیم شدن هستند. اما در مواردی کاربران این وسایل شاهد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال خود هستند.

این اتفاق می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در بسیاری از مواقع یک اختلال و خرابی در یخچال دلیل خاموشی نمایشگر یخچال است. به هر حال بسته به علت بروز مشکل، راه کار هایی نیز برای رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال وجود دارد. در ادامه به بررسی این موارد و دلایل می پردازیم.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

دلایل  خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به دلیل قطع شدن برق دستگاه

در بسیاری از مواقع خاموشی نمایشگر یخچال به دلیل بروز مشکلاتی در برق این دستگاه هاست. در صورتی که برق یخچال قطع شود یا این که در آن سیستم برق آن اختلالی به وجود بیاید، به احتمال بسیار زیاد صفحه نمایش دستگاه خاموش خواهد شد. به هر حال این قطعی ممکن است به صورت کلی و مربوط به کل ساختمان باشد یا این که تنها در بخشی از سیستم برق یخچال مشکلی به وجود آمده باشد.

اگر ایراد از برق خانه باشد که جای نگرانی نیست. اما در صورتی که ایراد از برق یخچال و سیستم داخلی آن باشد، برای مثال مانعی در مسیر جریان برق ایجاد شده باشد، باید برای رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفت.

خاموشی نمایشگر به دلیل عدم تعادل دمای یخچال

یک قابلیت در یخچال های جدیدی که مبتنی بر تکنولوژی روز طراحی و ساخته شده اند وجود دارد که به کمک آن دستگاه پیش از خرابی کامل خود، به کاربران در خصوص برخی از موارد و اختلال ها هشدار می دهد. به این قابلیت زاویه گفته می شود. در نتیجه اگر در یخچال دما کم و زیاد شود و خصوصا اگر دمای یخچال از چیزی که باید بیشتر شود، این قابلیت منجر به از کار افتادن برخی امکانات یخچال شده و از این طریق خرابی درون دستگاه را اطلاع رسانی می کند.

مشکلات متعددی ممکن است به دنبال به هم خوردن دمای یخچال در دستگاه ایجاد شود، که می توان به بوی نامطبوع یخچال اشاره کرد. در نتیجه اگر دمای یخچال به هم بریزد، دستگاه با خاموش شدن صفحه نمایش یخچال در این زمینه هشدار می دهد. در این شرایط بهتر است سریعا از یک تعمیرکار برای سرویس و عیب یابی یخچال مورد نظر کمک گرفت. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر در زمینه عیب یابی و تعمیر انواع لوازم خانگی است.

خاموشی نمایشگر به دلیل خرابی سنسور یخ ساز

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی و از کار افتادن آن می تواند موجب خاموش شدن صفحه نمایش یخچال شود، سنسور یخ ساز نام دارد. این قطعه ممکن است به دلایل مختلفی از جمله گرفتگی لوله های انتقال دهنده آب به این سنسور یا خراب شدن و از کار افتادن ترموستات یخچال و همچنین به دنبال گرفتگی فیلتر ها از کار بیفتد.

در نتیجه زمانی که به هر یک از این دلایل سنسور از کار می افتد و کار نمی کند، سیستم محافظتی یخچال باز هم نمایشگر آن را خاموش می کند تا به این ترتیب کاربر از بروز این مشکل داخلی در دستگاه مطلع شود. برای رفع مشکل خاموشی نمایشگر یخچال در این حالت نیز باید با عیب یابی تخصصی و تعمیرات یخچال مانند تعویض فیلتر ها، رفع گرفتگی لوله های آب، تعمیر و تعویض سنسور یخ ساز یا تعویض ترموستات، مشکل را برطرف کرد تا مجدد نمایشگر یخچال فعال شود.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

خرابی ترموستات یخچال

خود ترموستات به تنهایی نیز می تواند عامل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باشد. در کل در تمام دستگاه های برقی و الکتریکی ترموستات یک قطعه بسیار کلیدی است و خرابی آن می تواند مشکلات متعددی را به وجود بیاورد. این قطعه مانع از گرم شدن و داغی بیش از حد موتور می شود و به خنک کردن آن کمک می کند. به این ترتیب با کاهش دمای موتور و گرفتن بخشی از این گرما، مانع آسیب رسیدن به موتور شده و دوباره دستگاه به کار می افتد. به همین دلیل خرابی ترموستات می تواند مشکلاتی را در یخچال به وجود آورد که اکثرا با علائمی مانند خاموشی نمایشگر یخچال نمایان خواهد شد.

خرابی ترموستات عملکرد موتور و برد را تحت تاثیر قرار می دهد و باید سریعا برای رفع مشکل از مراکز تعمیرات تخصصی معتبر لوازم خانگی درخواست تعمیر داشت. معمولا با تعویض ترموستات معیوب، مشکل دستگاه برطرف شده و می توان مجدد نمایشگر را روشن دید. البته گرم شدن و خنک نبودن دمای داخل یخچال می تواند به دنبال خالی شدن گاز یخچال نیز اتفاق بیفتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله “ علت خالی شدن گاز یخچال سامسونگ چیست؟ را مطالعه کنید.

خرابی برد و خاموشی نمایشگر یخچال

یکی دیگر از قطعات بسیار مهم و حیاتی در دستگاه های الکترونیکی مانند یخچال، برد است. این قطعه نقش مرکزی را در این دستگاه ها ایفا کرده و دریافت کننده و صادر کننده دستورات مهم در یخچال است. ارتباط بین قطعات مختلف را برقرار می کند و میان عملکرد قطعات مختلف از جمله موتور و یخ ساز ارتباط مناسب را برقرار می کند. حتی اطلاعات نمایش داده شده روی نمایشگر یخچال و عملکرد آن نیز تحت کنترل برد است.

به این ترتیب می تواند در صورت خرابی مشکلات زیادی را به وجود آورد که یکی از آن ها خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است. البته خرابی برد را می توان با دنبال کردن یک سری نشانه ها و علائم بررسی کرد و تشخیص داد. برای تشخیص دقیق نیز این قطعه باید از دستگاه جدا شده و با ابزار های تخصصی عیب یابی شود. در صورت نیاز به تعمیر برد یا تعویض قطعات مختلف روی آن، باید این کار به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران انجام شود. به این ترتیب با عیب یابی و تعمیر برد می توان مشکل خاموشی نمایشگر یخچال را برطرف کرد.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به دلیل بروز مشکل در سیم کشی ها

نمایشگر یخچال عملکرد خود را مدیون سیم کشی های سالم و دقیق است. در صورتی که این سیم کشی ها خراب شده باشند یا اتصالات آن شل شده باشد، ممکن است نمایشگر خاموش شده یا این که به درستی کار نکند. روشن نشدن نمایشگر یخچال یا از کار افتادن تاچ آن می تواند به دلیل بروز مشکل در همین سیم کشی ها و اتصالات باشد.

برای مثال ممکن است اتصالات و سیم کشی های مرتبط با برد و نمایشگر دچار خرابی و قطعی شده باشند. به این ترتیب باید باز هم دستگاه توسط تکنسین مربوطه بررسی شده و در صورت بروز مشکل در این سیم کشی ها و اتصالات، اختلال مورد نظر برطرف شود. به این ترتیب می توان مشکل خاموشی صفحه نمایش یخچال را هم برطرف کرد.

خرابی صفحه نمایش یخچال

خود نمایشگر نیز ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شده و از کار بیفتد. به این ترتیب شاید خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به خرابی هیچ قطعه ای مرتبط نباشد و صرفا خود نمایشگر دچار مشکل شده باشد. ضربه، نوسانات برقی، ورود آب به درون پنل نمایشگر یا استهلاک قطعات و سیم کشی های آن، می تواند موجب خرابی و از کار افتادن صفحه نمایش یخچال شود.

اگر خاموشی به دلیل خرابی خود صفحه نمایش باشد، معمولا بعد از بررسی و عیب یابی تخصصی، تعمیرکار باید نمایشگر را تعویض کند. این پروسه ای کاملا تخصصی است و نباید آن را به هر کسی سپرد. متخصصان مرکز سخت افزار ایران می توانند خدمات مورد نیاز برای تعمیر یخچال را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *