اشتراک گذاری

علت دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ چیست؟

چرا تلویزیون سامسونگ دیر روشن می شود؟ این پرسش، یکی از رایج ترین سوالاتی است که کاربران تلویزیون های سامسونگ همیشه از تکنسین های مراکز تعمیرات تلویزیون می پرسند. تاخیر در روشن شدن تلویزیون، نشان می دهد که در رسیدن جریان برق به این دستگاه مشکلی به وجود آمده است. البته این مشکل از پریز برق یا عامل خارجی دیگری نیست بلکه از قطعه ای به نام برد پاور تلویزیون است که وظیفه تامین برق این دستگاه را برعهده دارد. اگر دوست دارید با نقش برد پاور در تلویزیون و عواملی که موجب بروز اختلال در این قطعه و درنهایت دیر روشن شدن تلویزیون می شوند آشنا شوید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

علت دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

بروز مشکل در برد پاور؛ دلیل اصلی دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

همانطور که اشاره کردیم، بروز مشکل در برد پاور تلویزیون، عامل اصلی است که در دیر روشن شدن این دستگاه دست دارد؛ چراکه برد پاور که به آن منبع تغذیه تلویزیون نیز می گویند، وظیفه دارد تا جریان برق مورد نیاز تلویزیون را برای روشن ماندن و کار کردن این دستگاه تامین کند؛ اما چگونه؟ درواقع برد پاور جریان برق شهری که از نوع AC یعنی جریان برق متناوب است را دریافت کرده و آن را به جریان برقی از نوع DC که جریان برق مستقیم است تبدیل می کند؛ چراکه تلویزیون و قطعات آن به جریان برق مستقیم نیاز دارند نه متناوب. سپس جریان برق DC را از طریق مین برد به تمامی قطعات تلویزیون منتقل می کند. اینگونه موجب می شود که برق در تلویزیون جریان پیدا کرده و این دستگاه روشن شده و شروع به کار کند. 

به همین دلیل خرابی برد پاور موجب دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ می شود. البته بروز مشکل در برد پاور می تواند به شکل های دیگری هم خودش را نشان دهد. برای مثال امکان دارد تلویزیون اصلا روشن نشود یا اینکه ناگهان خاموش شود. درصورت بروز هر یک از این مشکلات در تلویزیون خود بهترین کار این است که با واحد تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی و تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ در محل بپردازند. 

چه عواملی موجب خراب شدن برد پاور تلویزیون می شوند؟

مطمعنا با توجه به نقشی که برد پاور در تلویزیون دارد، متوجه این مسئله شده اید که منبع تغذیه تلویزیون دائما با جریان برق شهری سر و کار دارد. حالا فرض کنید که جریان برق شهری که توسط برد پاور دریافت می شود، نوسان داشته باشد؛ چه اتفاقی برای برد پاور تلویزیون می افتد؟ درواقع نوسان برق برد پاور را از پای در می آورد و موجب آسیب دیدگی آن می شود. حتی امکان دارد موجب تعویض این قطعه نیز بشود. نوسان برق تنها به برد پاور آسیب وارد نمی کند بلکه امکان دارد به سایر قطعات تلویزیون به ویژه مین برد آن نیز آسیب وارد کند. 

چگونه باید از خراب شدن برد پاور تلویزیون جلوگیری کرد؟

حالا که متوجه شدید عامل اصلی خرابی برد پاور که درنهایت موجب دیر روشن شدن یا خاموش و روشن شدن تلویزیون و بروز مشکلات دیگری برای آن می شود نوسان برق است. لازم است بدانید که چطور باید از بروز نوسان برق در تلویزیون جلوگیری کنید تا برد پاور و سایر قطعات آن آسیب نبینند. بهترین راه برای جلوگیری از بروز نوسان برق در تلویزیون، استفاده از محافظ برق است. درواقع محافظ برق از بروز نوسان برق در تلویزیون و خرابی قطعات این دستگاه جلوگیری می کند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *