اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • راهنمای نحوه استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ

راهنمای نحوه استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ

اگر از تلویزیون های سه بعدی سامسونگ استفاده می کنید که امکان استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ را دارند، می توانید با کمک گرفتن از راهنمای کار با این عینک های سه بعدی از جذابیت های بیشتری در زمان تماشای محتواهای سه بعدی بهره مند شوید. شما می توانید با استفاده از عینک سه بعدی کاراکترها و صحنه های اکشن فیلم ها و انیمیشن های سه بعدی را واقع گرایانه تر ببینید و هیجان بیشتری را تجربه کنید. با وجود این عینک های سه بعدی دیگر نیازی نیست تا برای دیدن یک فیلم سه بعدی به سینما بروید و می توانید در خانه هم تنها با داشتن این عینک ها، محتواهای سه بعدی جذاب را تماشا کنید. برای دیدن این محتواها در خانه شما به تجهیزات مناسب نیاز دارید. در این مقاله از نمایندگی سامسونگ با ما همراه باشید تا به شما نحوه استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ را آموزش دهیم.

راهنمای نحوه استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ

شرایط استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ چیست؟

ابتدا باید تجهیزات و امکانات لازم برای تماشای یک محتوای سه بعدی را داشته باشید. در نتیجه یا باید تلویزیون شما به قابلیت پخش محتوای سه بعدی مجهز باشد که می توان آن را در تلویزیون های جدید و پیشرفته سامسونگ دید یا این که یک پروژکتور سه بعدی داشته باشید. علاوه بر این به یک فیلم یا انیمیشن سه بعدی به همراه یک عینک شاتر فعال یا یک عینک پلاریزه غیر فعال هم نیاز دارید. نوع عینک مورد نیاز برای تماشای یک محتوای سه بعدی تا حد زیادی به تکنولوژی به کار رفته در تلویزیون یا پروژکتور دارد. برای مثال اکثر تلویزیون های سه بعدی خانگی با عینک های شاتر فعال سازگارند.

اگر از عینک های سه بعدی فعال استفاده کنید به یک منبع سه بعدی فعال هم نیاز دارید. به همین دلیل شاید استفاده از عینک های سه بعدی غیر فعال در خانه راحت تر باشد. به هر حال بسته به نوع عینک سه بعدی که تهیه می کنید و نوع تکنولوژی ساخت آن شرایط ممکن است کمی متفاوت باشد. در نظر داشته باشید که گاهی به همراه خود تلویزیون یک عینک سه بعدی مناسب و سازگار با دستگاه هم وجود دارد. اما گاهی شما باید خودتان عینک سه بعدی مناسب را تهیه کنید.

اهمیت انتخاب عینک سه بعدی مناسب

عینک های سه بعدی بسیار مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک از آنها ویژگی های مختلفی دارد. در نظر داشته باشید که عینک های سه بعدی فعال مخصوص سینما زیاد برای تماشای محتوای سه بعدی در خانه مناسب نیستند. در نتیجه بهتر است مطمئن شوید عینک سه بعدی مورد نظر شما برای استفاده در خانه مناسب است. خصوصا این که شما می توانید در خانه در یک فاصله معین به تماشای محتواهای سه بعدی بپردازید. اگر این عینک ها مناسب خانه نباشند، نمی توان به راحتی از آن استفاده کرد و ممکن است در حین تماشای محتوا با کمی جا به جایی دید قطع شود یا این که تنظیم زاویه دید برای تماشای با کیفیت محتواهای سه بعدی کمی دشوار شود.

 بهترین نوع عینکی سه بعدی که می توانید تهیه کنید، انواع عینک های سه بعدی غیر فعال قابل تنظیم است که به صورت جفتی بوده و می توان به صورت دو نفره از آنها استفاده کرد. نکته دیگر که در استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ یا هر برند دیگری باید به آن توجه کرد، ایمن بودن این عینک هاست. استفاده از مدل های نامناسب می تواند موجب سردرد، خستگی چشم ها و در دراز مدت آسیب به چشم ها شود. در نتیجه مطمئن شوید که ارگونومی و کیفیت لنز عینک سه بعدی که تهیه کرده اید مناسب و ایمن است. برای انتخاب بهتر می توانید از دفترچه راهنمای خود تلویزیون هم کمک بگیرید.

عینک های 3d سامسونگ

نحوه استفاده از عینک های غیر فعال

اگر عینک مورد استفاده برای تماشای محتوای سه بعدی شما از نوع غیر فعال یا پسیو است، کار با آن بسیار راحت بوده و پیچیدگی زیادی ندارد. برای استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ غیر فعال کافی است آن را روی چشم خود بگذارید و محتوای سه بعدی را پخش کنید. شما به راحتی می توانید محتواهای سه بعدی را ببینید. حتی برخی از انواع جدیدتر این عینک ها این قابلیت را دارند تا محتوای دو بعدی را نیز به محتوای سه بعدی تبدیل کنند.

نحوه استفاده از عینک های سه بعدی سامسونگ از نوع اکتیو

حالا اگر به هر دلیلی نوع عینک سه بعدی مورد استفاده برای تماشای محتوای سه بعدی شما از نوع اکتیو باشد نحوه استفاده از آن به این صورت است که ابتدا در اولین استفاده باید آن را در تلویزیون ثبت کنید. ابتدا عایق روی لنزهای عینک را بردارید و تلویزیون را روشن کنید. حالا عینک را در فاصله 50 سانتی متری تلویزیون بگیرید و دکمه پاور روی عینک را برای مدت 2 ثانیه فشار دهید. با این کار شما عینک سه بعدی اکتیو را روشن کرده و شروع به ثبت شدن در تلویزیون می کند. 

زمانی که کار ثبت عینک سه بعدی اکتیو در تلویزیون به اتمام برسد یک پیام برای شما در صفحه تلویزیون نمایش داده می شود. علاوه بر این چراغ های نشانگر هم برای مدت 3 ثانیه همگی به رنگ سبز درآمده و کار ثبت عینک در تلویزیون به صورت موفقیت آمیز انجام می شود. بعد از ثبت عینک می توانید آن را روی چشم گذاشته و محتوای سه بعدی را با آن تماشا کنید.

 توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی ثبت عینک سه بعدی در تلویزیون ناموفق باشد عینک به صورت خودکار خاموش می شود. در نتیجه شما باید مجددا مراحل گفته شده را تکرار کنید. بعد از ثبت اولیه در دفعات بعدی می توانید برای استفاده از عینک سه بعدی سامسونگ اکتیو خود تنها آن را روشن کرده و محتوای سه بعدی را مشاهده کنید. اگر می بینید که عینک مدام قطع و وصل می شود ممکن است ایرادر عینک یا تلویزیون وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص باید با تکنسین تعمیر تلویزیون مشورت کنید.

5/5 (2 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *