اشتراک گذاری

تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ

تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ و سایر برندها کاری تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. با این حال در این مقاله، شما را با نکات کاربردی در خصوص نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا می کنیم که در مورد دیگر برندها هم کاربرد دارند. برد تمامی قطعات ماشین ظرفشویی را به نوعی تحت کنترل دارد و خرابی آن، روند کاری دستگاه را مختل می کند. اما چطور باید متوجه شد که برد آسیب دیده است؟ آیا امکان تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ وجود دارد یا باید این قطعه را تعویض کرد؟ هزینه ترمیم و تعویض برد چقدر است؟ در ادامه تمامی این موارد را بررسی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید از تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ

قیمت تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ، با توجه به شدت آسیب دیدگی این قطعه متفاوت است. اگر برد قابل ترمیم باشد، معمولا لازم نیست هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنید. اما گاهی شدت خرابی این قطعه ای به اندازه ای است که راهی جز تعویض آن وجود ندارد. مثلا زمانی که برد سوخته باشد، امکان تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ وجود ندارد. با توجه به قیمت برد جدید، ممکن است هزینه تعویض این قطعه بالا باشد. در هر صورت تنها پس از عیب یابی کامل ماشین ظرفشویی می توان در مورد هزینه ترمیم یا تعویض برد آن نظر داد.

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی

پیش از اقدام به تعمیر برد ظرفشویی Samsung یا هر برند دیگری، اول باید مطمئن شوید که مشکلات ماشین مربوط به خرابی یا آسیب دیدگی این قطعه هستند. آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی، متوقف شدن عملکرد، گرم نشدن آب و تخلیه نشدن آب بعد از شستشو، بخشی از مهم ترین مشکلاتی هستند که نشان می دهند برد ماشین ظرفشویی آسیب دیده است. البته هریک از این ایرادات، ممکن است ناشی از خرابی قطعات دیگر هم باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که عملیات عیب یابی ماشین ظرفشویی به درستی انجام شود. کارشناسان تعمیر ظرفشویی سامسونگ، پس از عیب یابی دقیق و اطمینان از آسیب دیدگی برد، این قطعه را ترمیم و در صورت نیاز، تعویض می نمایند.

برد در ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

خلاصه عملکرد برد در ماشین ظرفشویی، به این صورت است که فرمان‌های صادر شده از سوی دکمه استارت و تایمر توسط این قطعه اجرا می شوند. بنابراین اگر برد درست کار نکند، ماشین ظرفشویی به طور کامل از کار می افتد. حتی گاهی ممکن است نتوانید هیچ کاری با ماشین ظرفشویی تان انجام دهید. برای تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ، اجزای این قطعه بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض می گردند. چندین خازن و فیوز بسیار ظریف و حساس، سیم پیچ و … از جمله مهم ترین بخش های برد هستند که باید تعویض شوند تا عملکرد این قطعه به حالت عادی بازگردد. نوسان برق و ورود جریان بیش از حد به داخل برد، موجب از کار افتادن بخش های مذکور و در نتیجه سوختن برد می گردد.

بیشتر بخوانید: بهترین ماشین های ظرفشویی سامسونگ

تعویض برد ماشین ظرفشویی samsung

در شرایطی که امکان تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ وجود نداشته باشد، باید این قطعه را تعویض کرد. برای این منظور، تکنسین دوشاخه را از برق می کشد و پس از برداشتن کنترل پنل، این بخش را با ابزار مخصوص، تمیز می کنند. سپس خازن ها چک شده و در صورت تا خوردگی یا شکستگی، تعویض می شوند. اگر برد قابل ترمیم نباشد، تعمیرکار آن را بیرون آورده و با برد جدید، تعویض می نماید. در نهایت، تمامی اتصالات و بخش های باز شده، مطابق قبل بسته می شوند و ماشین ظرفشویی، روشن می شود.

چکیده مطلب

برد ماشین ظرفشویی، اجزای دیگر را کنترل کرده و فرمان حرکت و فعالیت را به آنها می رساند. خرابی این قطعه، مشکلاتی را در عملکرد کلی ماشین ایجاد می کند که شامل روشن نشدن، کار نکردن، از کار افتادن و عدم تخلیه آب می شوند. بهتر است برای تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ، از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید تا مشکل دیگری در دستگاه ایجاد نشود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *