اشتراک گذاری

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

بعد از اینکه ظرف ها را درون ماشین ظرفشویی قرار می دهید و برنامه شستشو را انتخاب می کنید و دکمه شروع را فشار می دهید، متوجه می شوید که هیچ اتفاقی نمی افتد و ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند. مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی از مشکلات رایجی است که به دلایل متعددی از مسدود شدن یا پاره شدن شیلنگ تامین آب گرفته تا خرابی شیر برقی، خرابی شناور و سوئیچ شناور، خرابی سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی و … در این دستگاه به وجود می آید. اگر شما هم با مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شده اید و می خواهید علت اصلی آن را بدانید، ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را دنبال کنید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

  • مسدود شدن یا پاره شدن شیلنگ تامین آب ماشین ظرفشویی

اگر شما هم با مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی مواجه شده اید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از درستی سیستم تامین آب دستگاه مطمئن شوید. آب ماشین ظرفشویی توسط یک لوله یا شیلنگ آبی که در زیر سینک و یا اطراف آن قرار گرفته است و به بخشی از پایین ماشین ظرفشویی متصل شده است تامین می شود. این شیلنگ توسط یک شیر کنترل می شود. درواقع این شیر و شیلنگ وظیفه تامین آب ماشین ظرفشویی از لوله کشی خانه را برعهده دارند. بنابراین مسدود بودن شیلنگ، وجود پیچ و خم یا هر گونه پارگی در آن موجب آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود. از این رو لازم است این شیلنگ و شیری که آن را کنترل می کند را با دقت بررسی کنید و مهم تر از همه اینکه از مناسب بودن فشار آب نیز اطمینان حاصل کنید.

  • خرابی شیر ورودی آب یا شیر برقی ماشین ظرفشویی

درصورتی که شیلنگ و شیر تامین آب ماشین ظرفشویی سامسونگ را با دقت بررسی کردید و متوجه شدید آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی از شیلنگ و شیر تامین آب آن نیست باید به سراغ قطعه ای بروید که آبگیری دستگاه توسط آن انجام می شود. درواقع آبگیری ماشین ظرفشویی توسط قطعه ای به نام شیر برقی انجام می شود. امکان دارد آبگیری نکردن این دستگاه به علت به مشکل خوردن شیر برقی آن باشد. شیر ورودی آب دارای دو سیم برق و دو شیلنگ متصل شده به آن می باشد. عملکرد شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی به این شکل است که یکی از شیلنگ های آن آب را از لوله تا شیر برقی منتقل می کند و دیگری آب را از شیر برقی به داخل محفظه شستشوی ظرفشویی منتقل می کند.

برای اینکه مطمئن شویدنیاز به تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی وجود دارد یا خیر باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی شیر برقی این دستگاه بپردازند تا اگر مشکل داشت آن را تعویض کنند.

  • خرابی شناور و سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی

تعیین سطح آب مناسب برای ماشین ظرفشویی به عهده قطعه ای پلاستیکی به نام شناور است که در کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. عملکرد شناور به این شکل است که وقتی ماشین ظرفشویی از آب پر می شود به همراه آب بالا می آید و وقتی که آب به مقدار تعیین شده رسید با استفاده از سوئیچ شناور که در زیر آن قرار دارد به شیر ورودی آب دستور می دهد که آبگیری را متوقف کند. با این وجود بروز مشکل برای شناور و سوئیچی که در زیر آن قرار گرفته است، یکی دیگر از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ است. اکثر اوقات شناور ماشین ظرفشویی توسط آشغال ها یا باقیمانده غذاها گیر می کند و نمی تواند سطح مناسب آبگیری ماشین ظرفشویی را تعیین کند. بنابراین باید شناور ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و مطمئن شوید هیچ آشغالی موجب گیر کردن آن نشده است.

چرا لباسشویی آبگیری نمی کند
  • خرابی سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی

درب ماشین ظرفشویی دارای یک سوئیچ قفل است که ماشین ظرفشویی با این سوئیچ تشخیص می دهد درب این دستگاه باز است یا بسته و تنها درصورتی که از بسته بودن درب مطمئن شود، پروسه شست و شوی ظروف را آغاز می کند. با این وجود اگر سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی با مشکلی مواجه شود، ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد که درب این دستگاه باز است؛ به همین دلیل هیچ کاری انجام نمی دهد. بنابراین یکی دیگر از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ، خرابی سوئیچ قفل درب این دستگاه است. سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی در پشت پنل داخلی آن قرار دارد که شما به کمک یک مولتی متر می توانید مطمئن شوید جریان به آن می رسد یا خیر؟ اگر ایراد از سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی باشد با تعویض آن، مشکل آبگیری نکردن این دستگاه رفع خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *