اشتراک گذاری

علت خالی شدن گاز یخچال سامسونگ چیست؟

چرا کمپرسور یخچال یکسره کار می کند؟ چرا داخل یخچال هیچ هوای خنکی وجود ندارد؟ چرا صدای کمپرسور تغییر کرده است؟ دلیل یخ زدن ابتدای اواپراتور در یخچال چیست؟ اگر شما هم با چنین مشکلاتی در یخچال سامسونگ مواجه شده اید، لازم است بدانید که امکان دارد منشا اصلی بروز چنین مشکلاتی، خالی شدن گاز یخچال سامسونگ باشد. اگر دوست دارید با وظیفه گاز یخچال، محل قرارگیری آن و نشانه ها و دلایل خالی شدن آن آشنا شوید، ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را از دست ندهید.

علت خالی شدن گاز یخچال سامسونگ چیست؟

وظیفه گاز یخچال چیست؟

وظیفه و نقش گاز در یخچال خنک کردن فضای داخلی این دستگاه است؛ به گونه ای که گاز یخچال در کمپرسور خنک شده و با فشار زیاد به سمت اواپراتور منتقل می شود و درنهایت وارد مدار یخچال شده و موجب خنکی در این دستگاه می شود. سپس در بالاترین نقطه مجددا توسط کمپرسور مکیده شده و برگشت داده می شود. این پروسه دائما ادامه پیدا می کند و به همین دلیل است که همیشه داخل یخچال خنک است. با این وجود اگر مشکلی به وجود بیاید و موجب خالی شدن گاز یخچال سامسونگ شود، فضای داخل یخچال کاملا خنکی خود را از دست می دهد.

گاز یخچال در کدام قسمت این دستگاه قرار دارد؟

مطمئنا تاکنون چندین لوله فلزی را در پشت یخچال خود مشاهده کرده اید؛ درواقع این لوله ها از کندانسور، رادیاتور، یخ ساز، اواپراتور، کمپرسور و … عبور کرده اند و کار آن ها عبور گاز یخچال است. کمپرسور یا موتور یخچال وظیفه وارد کردن گاز یخچال به لوله های فلزی که در پشت یخچال قرار دارند را برعهده دارد. پس از اینکه گاز یخچال توسط کمپرسور وارد لوله های فلزی شده و سپس توسط آن ها به داخل یخچال منتقل می شود در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد غذایی منتقل می کند و گرم می شود. سپس دوباره توسط کمپرسور دریافت شده و پروسه انتقال آن به داخل یخچال و خنک سازی فضای داخلی یخچال از سر گرفته می شود.

چگونه بفهمیم گاز یخچال سامسونگ خالی شده است؟

خالی شدن گاز یخچال سامسونگ موجب می شود که این دستگاه یکسره کار کند و ابتدای اواپراتور آن برفک بزند؛ البته بروز مشکلات دیگری هم نشان دهنده خالی شدن گاز یخچال است. برای مثال زمانی که گاز یخچال به شدت کم شده یا خالی می شود، علاوه بر اینکه موتور این دستگاه یکسره کار می کند، لوله برگشت آن گرم شده و صدای کمپرسور تغییر می کند. علاوه بر این زمانی که درب یخچال را باز می کنید نه تنها هیچ خنکی احساس نمی کنید بلکه می توانید حس کنید که هوای داخل یخچال با بیرون از آن فرقی ندارد که همین عامل می تواند موجب خراب شدن مواد غذایی شما در طولانی مدت شود. 

با این وجود درصورت مواجه شدن با هر یک از این مشکلات با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات شارژ گاز یخچال سامسونگ را در محل به شما ارائه دهند.

چرا گاز یخچال خالی می شود؟

دلیل خالی شدن گاز یخچال سامسونگ چیست؟

  • خراب بودن شیر والف نصب شده روی یخچال
  • بروز نشتی در مسیر لوله های یخچال یا کمپرسور
  • پوسیدگی و یا ضربه خوردن لوله های فلزی پشت یخچال
  • سوراخ شدن لوله های اواپراتور یا خارج شدن آن ها از جای خود
  • به درستی جوش نخوردن شیر والف به کمپرسور و لوله اصلی که از لوله مسی به کمپرسور وصل می شود
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *