اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • افزایش ظرفیت باتری موبایل با راهکار جدید سامسونگ!

افزایش ظرفیت باتری موبایل با راهکار جدید سامسونگ!

سامسونگ با تولید باتری خودروهای الکتریکی، شانس افزایش ظرفیت باتری موبایل بدون افزایش حجم آن را افزایش داده است. تکنیک سامسونگ ، احتمالا موجب می شود که تولید کنندگان گوشی هوشمند، بتوانند بدون نیاز به افزایش حجم باتری، ظرفیت شارژ آن را بیشتر کنند. اما این کار چطور امکان پذیر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این تکنیک را بیشتر بررسی کنیم.

افزایش ظرفیت باتری موبایل با راهکار جدید سامسونگ!

تکنیک سامسونگ برای افزایش ظرفیت باتری موبایل

پشته سازی، عنوان تکنیکی است که سامسونگ از آن برای تولید نسل پنجم باتری خودروهای الکتریکی استفاده می کند. شرکت Samsung SDI  حدود یک سال پیش، ساخت باتری با این ترفند را شروع کرد. در این روش، می ‌توان قطعات باتری را به‌ شکل فشرده ‌تر بسته‌ بندی کرد تا بدون تغییر حجم، ظرفیت بیشتری ارائه شود. حالا احتمال می رود که این روش، به تکنیک سامسونگ برای افزایش ظرفیت باتری موبایل هم تبدیل شود. GSMArena به نقل از The Elec ادعا کرده است که سامسونگ، قصد دارد باتری گوشی های هوشمند خود را نیز با استفاده از همین تکنیک تولید کند.

تکنیک پشته سازی

این تکنیک، که با عنوان پشته سازی شناخته شده است، ظرفیت باتری های جدید را تا 10 درصد افزایش می دهد. این یعنی باتری ۵٬۰۰۰ میلی آمپر ساعتی، می تواند بدون تغییر حجم، دارای ظرفیتی معادل ۵٬۵۰۰ میلی ‌آمپرساعت باشد. در این روش حتی می توان باتری به کار رفته در گوشی هوشمند را باریک تر کرد؛ بدون این که ظرفیت آنها کاهش پیدا کند. نکته دیگر این که باتری های معمولی، به صورت فشرده بسته بندی نمی شوند؛ حال آنکه تکنیک سامسونگ برای افزایش ظرفیت باتری موبایل ، این محدودیت را نیز برطرف می کند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *