اشتراک گذاری

علت روشن نشدن لپ تاپ چیست؟

روشن نشدن لپ تاپ از آن دسته از مشکلاتی است که اکثر کاربران لپ تاپ با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد از عوامل ساده و پیش پا افتاده‌ای مانند: خرابی باتری لپ تاپ، خرابی شارژر لپ تاپ و خرابی پریز برق گرفته تا عوامل سخت‌افزاری جدی مانند: خرابی هارد دیسک لپ تاپ، خرابی مین برد و خرابی برد پاور لپ تاپ. در ادامه این مطلب تصمیم داریم تک تک این عوامل و منشأ بروز آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

علت روشن نشدن لپ تاپ چیست؟

بررسی دلایل روشن نشدن لپ تاپ

خرابی شارژر لپ تاپ یا خرابی پریز برق

رایج‌ترین دلایل روشن نشدن لپ تاپ می‌تواند خرابی شارژر لپ تاپ یا خرابی پریز برق باشد. برای اینکه مطمئن شوید لپ تاپ شما به دلیل خرابی شارژر روشن نمی‌شود می‌توانید آن را با شارژر دیگری تست کنید یا اینکه باتری لپ تاپ را درون آن قرار دهید و این دستگاه را با باتری آن روشن کنید. علاوه‌بر این بهتر است که لپ تاپ را به یک پریز برق دیگر متصل کنید تا ببینید روشن نشدن آن به دلیل خرابی پریز برق است یا خیر.

خرابی باتری لپ تاپ

اگر شارژر لپ تاپ و پریز برق هر دو سالم بودند، علت روشن نشدن لپ تاپ می‌تواند از خراب شدن باتری آن باشد. همانطور که می‌دانید باتری لپ تاپ یکی از قطعات مصرفی این دستگاه است که پس از مدتی نیاز به تعویض دارد حتی اگر با آن رفتار دوستانه‌ای داشته باشید دیر یا زود باید باتری لپ تاپ خود را تعویض کنید.

البته خرابی باتری به این شکل نیست که به یکباره اتفاق بیافتد به گونه‌ای که خرابی آن را به مرور زمان احساس خواهید کرد. همانطور هم که می‌دانید شایع‌ترین نشانه خرابی باتری لپ تاپ این است که شارژ نگه نمی‌دارد و سریع خالی می‌شود. اگر مدت زمانی است که با این مشکل درگیر هستید و اکنون به یکباره شاهد خاموش شدن لپ تاپ خود و روشن نشدن آن بودید مطمئن باشید که عمر باتری لپ تاپ به پایان رسیده است و نیاز به تعویض دارد.

خرابی صفحه نمایش لپ تاپ

گاهی اوقات لپ تاپ روشن می‌شود اما این صفحه نمایش لپ تاپ است که روشن نمی‌شود. بنابراین زمانی که با مشکل روشن نشدن لپ تاپ مواجه شدید بهتر است که این دستگاه را در محیطی آرام چک کنید.

اگر موفق شدید صدای فن لپ تاپ را بشنوید و همچنین شاهد روشن شدن چراغ‌های روی کیبورد آن بودید یعنی اینکه لپ تاپ شما سالم است و این نمایشگر آن است که از کار افتاده و نیاز به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی دارد. در این صورت بهتر است به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سامسونگ مراجعه کنید تا تعمیرکاران این مرکز به بهترین شکل ممکن به عیب‌یابی و تعمیرات این دستگاه بپردازند.

خرابی مین برد لپ تاپ

اگر بخواهیم به مشکلات جدی روشن نشدن لپ تاپ بپردازیم لازم است اشاره کنیم که یکی از مشکلات سخت‌افزاری جدی که موجب بروز این مشکل می‌شود، خرابی مین برد لپ تاپ است. درواقع مین برد برقرارکننده ارتباط بین تمامی اجزاء و قطعات لپ تاپ است که به CPU یا پردازنده لپ تاپ نیز برای پردازش عملیات هر یک از اجزاء این دستگاه کمک چشم‌گیری می‌کند.

بنابراین زمانی که این قطعه با مشکل روبه‌رو شود و از کار بیافتد ارتباط بین تمامی قطعات لپ تاپ قطع می‌شود و این دستگاه به صورت ناگهانی خاموش شده و روشن نمی‌شود. شایع‌ترین دلایلی که موجب خرابی مین برد لپ تاپ می‌شود شامل: وارد شدن ضربه به لپ تاپ و همچنین نوسان برق است.

خرابی برد پاور لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات سخت‌افزاری جدی که دیگر دلیل روشن نشدن لپ تاپ است شامل: خرابی برد پاور یا منبع تغذیه لپ تاپ می‌باشد. نقش برد پاور لپ تاپ این است که برق 220 شهری که از نوع AC است را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای اجزاء و قطعات لپ تاپ که از نوع DC است تبدیل می‌کند و از طریق مین برد به بخش‌های لپ تاپ انتقال می‌دهد.

با این وجود اگر منبع تغذیه با مشکل روبه‌رو شود برق مورد نیاز برای کار کردن لپ تاپ قطع شده و این دستگاه خاموش می‌شود. مهم‌ترین دلیل خرابی برد پاور یا منبع تغذیه لپ تاپ نوسان برق است. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از یک محافظ برق برای لپ تاپ خود استفاده کنید.

عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی لپ تاپ سامسونگ

اگر شما هم از کاربران لپ تاپ سامسونگ هستید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید، بهتر است که به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ مراجعه کنید و تعمیرات این دستگاه را به تعمیرکاران نمایندگی سامسونگ بسپارید. اگر هم فرصتی برای مراجعه حضوری ندارید، می‌توانید این دستگاه را به شعبه مرکزی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سامسونگ ارسال کنید تا تکنسین‌های آن پس از دریافت لپ تاپ شما به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن بپردازند و درنهایت لپ تاپ شما را مانند روز اول برایتان ارسال کنند.

نمایندگی رسمی لپ تاپ سامسونگ

نمایندگی رسمی لپ تاپ سامسونگ دارای دو بخش بزرگ شامل: فروش و تعمیرات لپ تاپ سامسونگ است. بخش فروش این مرکز از کارشناسان خبره و مجربی تشکیل شده است که با در نظر گرفتن نیاز و بودجه کاربران بهترین مدل‌های لپ تاپ سامسونگ را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. بخش تعمیرات نمایندگی لپ تاپ سامسونگ نیز دارای تکنسین‌های مجربی است که با تمامی عیب و ایرادهای لپ تاپ‌های سامسونگ به خوبی آشنایی دارند از این‌رو با کیفیت و دقت بالایی به عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ سامسونگ می‌پردازند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *