اشتراک گذاری

چطور مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ را حل کنیم؟

یکی از مشکلات رایج کاربران گوشی های سامسونگ، بلند شدن ال سی دی گوشی است. منظور از بلند شدن ال سی دی در واقع لق شدن و شل شدن آن است. حتی گاهی به دلیل باد کردن نمایشگر، ال سی دی گوشی بلند می شود. اتفاقی که در واقعیت با بلند شدن LCD موبایل می افتد، فاصله افتادن بین نمایشگر و بدنه دستگاه است که به دنبال آن می توان حتی لبه های داخلی گوشی را نیز دید.

بروز این مشکل در گوشی به هیچ عنوان نشانه خوبی نیست و می توان به دلایل مختلفی برای بروز آن اشاره کرد. در این مطلب به بررسی علت باد کردن و بلند شدن ال سی دی گوشی های سامسونگ می پردازیم و بررسی می کنیم که از طریق چه راه حل هایی می توان این مشکل را برطرف کرد.

دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

هر دلیلی که بتوان برای بلند شدن LCD موبایل سامسونگ در نظر گرفت، قطعا ریشه در مشکلات سخت افزاری دارد. یعنی یک نقص سخت افزاری در دستگاه موجب باد کردن و شل شدن ال سی دی آن شده است. یکی از مهم ترین دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی های SAMSUNG و سایر برندها خراب شدن باتری و به دنبال آن باد کردن این قطعه است. زمانی که به دنبال استفاده از شارژرهای تقلبی یا استفاده نادرست از گوشی باتری آن دچار مشکل می شود، باد کردن باتری می تواند موجب لق شدن نمایشگر شود.

دلایل دیگر بروز این مشکل هم وارد آمدن ضربه و فشار به ال سی دی و آب خوردگی گوشی هستند. هرگونه ضربه و فشاری که به ال سی دی وارد شود، به دلیل حساسیت زیادی که این قطعات سخت افزاری دارند می تواند موجب خرابی و در مواردی لق شدن و شل شدن آن شود. آب خوردگی نیز یکی از موارد مهم در باد کردن نمایشگر گوشی است. در نهایت فرسوده شدن گوشی را می توان به عنوان یکی از دلایل بسیار مهم باد کردن نمایشگر این دستگاه در نظر گرفت.

خدمات تخصصی سامسونگ سرویس: تعویض گلس گوشی سامسونگ

بلند شدن ال سی دی گوشی به دلیل تعمیرات نادرست

موارد بالا می توانند به صورت کلی به عنوان مهم ترین آسیب های سخت افزاری در نظر گرفته شوند که موجب بلند شدن LCD موبایل می شوند. اما گاهی اوقات تعمیرات نادرست و تعویض قطعات دلیل بروز این مشکل در نمایشگر است. زمانی که بعد از آسیب و شکستگی ال سی دی گوشی برای تعمیر و تعویض آن اقدام می کنید، در صورتی که تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ را در یک مرکز نامعتبر انجام دهید، استفاده از نمایشگر تقلبی برای گوشی می تواند دلیل لق شدن ال سی دی باشد.

این ال سی دی ها قطعا کیفیت لازم را ندارند و به دلیل تفاوت هایی که با نمونه های اصلی دارند نمی توانند به خوبی روی دستگاه سوار شوند. نکته دیگر مربوط به تعویض و نصب نادرست ال سی دی های تعویضی است. ممکن است به دلیل اشتباه و کم کاری برخی از تعمیرکاران، برای نصب کردن ال سی دی روی دستگاه از چسب دور لبه های نمایشگر استفاده نشده و به همین دلیل نیز ال سی دی شل است. در نتیجه در کل مراجعه به یک مرکز تعمیراتی نامعتبر می تواند خود دلیل بروز مشکلات مختلف از جمله بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ باشد.

راه حل رفع مشکل بلند شدن ال سی دی موبایل سامسونگ

در درجه اول باید دید چه عاملی موجب بلند شدن LCD گوشی شده است. اگر دلیل بروز این مشکل خرابی و باد کردن باتری باشد، قطعا راه حل رفع مشکل نیز تعویض باتری گوشی سامسونگ مورد نظر است. وارد شدن ضربه نیز یکی از عوامل اصلی است که به دنبال وارد شدن کوچکترین ضربه ای حتی به بخش کوچکی از ال سی دی، ممکن است بخشی از آن بلند شود.

اما به دنبال فاصله افتادن در بخش کوچکی از ال سی دی به تدریج این مشکل در تمام سطح صفحه نمایش گسترش می یابد. در نتیجه برای رفع مشکل باید تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ را انجام داد. تعمیر آب خوردگی گوشی سامسونگ و تعویض ال سی دی های تقلبی نصب شده روی دستگاه از دیگر راه حل هایی است که برای رفع مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ می توان آنها را دنبال کرد.

چطور از بلند شدن LCD در گوشی های SAMSUNG جلوگیری کنیم؟

از آن جایی که ال سی دی گوشی های هوشمند در کل یک قطعه گران است و تعمیرات آن در اکثر مواقع امکان ندارد و باید آن را تعویض کرد، بهترین رویکرد رعایت نکاتی است که مانع بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ مورد نظر شود. در درجه اول حتما از تجهیزات جانبی اصلی برای دستگاه استفاده کنید. استفاده از باتری یا شارژرهای تقلبی یا نصب یک ال سی دی فیک روی دستگاه قطعا می تواند مشکل ساز شود.

همیشه مراقب باتری دستگاه باشید و در صورتی که نشانه هایی از خرابی باتری را مشاهده کردید، سریعا برای تعویض باتری اقدام کنید. باد کردن باتری نه تنها به ال سی دی بلکه به سایر بخش های گوشی نیز آسیب می رساند. در نهایت این که سعی کنید همیشه از یک محافظ و گارد گوشی محکم استفاده کنید تا از وارد شدن ضربه و فشار به دستگاه، خصوصا ال سی دی آن جلوگیری کنید.

2.3/5 (3 امتیاز)

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *