اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

یکی از خدماتی که جهت تعمیرات موبایل سامسونگ، در نمایندگی انجام می شود تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ می باشد. به منظور رفع مشکلات ال سی دی گوشی مهندسان ماهری در این مرکز، مشغول فعالیت می باشند. وجود ابزارآلات پیشرفته ی تعمیر در این مرکز موجب شده که این مهندسان، به شکل تخصصی تری اقدام به عیب یابی و تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ کنند.

 شایان ذکی است ، جهت تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ، چنانچه لازم باشد، تعویض این قطعه نیز انجام می گردد. آن چه در تعویض ال سی دی گوشی اهمیت ویژه ای دارد جایگزینی آن با قطعه ی اصل و اورجینال می باشد. متخصصین  مرکز تعمیرات موبایل به تمامی اصول مهم در تعمیر و تعویض قطعات گوشی مسلط هستند.

تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

قسمت‌های مختلف صفحه نمایش گوشی سامسونگ

پیش از آشنایی با نحوه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، بد نیست بدانید که نمایشگر موبایل از چه اجزا و قطعاتی تشکیل شده است. در واقع باید بدانیم که اجزای ال سی دی کدامند و هریک به چه شکل آسیب دیده و چگونه ترمیم می شوند. به این ترتیب راحت تر می توان تشخیص داد که آیا نیاز به تعمیر lcd گوشی سامسونگ است و یا باید حتما این بخش را تعویض کرد.

گلس ال سی دی سامسونگ

لایه اولیه در نمایشگر موبایل، گلس است. گلس یک لایه ضد خط و خش از جنس شیشه است که برای محافظت از نمایشگر، روی آن چسبانده می شود. دقت کنید که گلس ال سی دی موبایل، با آن گلسی که به صورت جداگانه خریداری کرده و روی نمایشگر نصب می کنید، متفاوت است. اگر گوشی شما ضربه خورد، نمایشگر شکست و تاچ کار کرد، یعنی گلس شکسته و خود ال سی دی سالم است. در این شرایط با تعویض گلس موبایل سامسونگ، مشکل حل شده و نیازی به تعویض lcd نیست.

دیجیتایزر یا تاچ گوشی

یکی از بخش های مهم گوشی های هوشمند، دقیقا در زیر گلس تعبیه شده و با عنوان تاچ یا دیجیتایزر شناخته می شود. تاچ یک لایه شفاف، حساس به لمس و فشار است که ضمن شناسایی محل دقیق لمس، اطلاعات را به پردازنده منتقل می کند. پس از آن پردازنده دستور عملکرد را صادر می کند تا دستور کاربر اجرا شود. یک کابل ارتباطی بین تاپ و مادربرد هم وجود دارد که اگر آسیب دیده و یا قطع شود، تاچ از کار خواهد افتاد. اگر تاچ گوشی شما کار نمی کند، باید اول تنظیمات را بررسی کنید. گاهی مسئله با تعمیرات نرم افزاری حل می شود. اما با توجه به اتصال تاچ و نمایشگر، برای ترمیم یا تعویض تاچ، نیاز به تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ است.

ال سی دی موبایل سامسونگ

ال سی دی یا بک لایت، مهم ترین بخش نمایشگر است که زیر تاچ قرار گرفته است. به طور کلی صفحه نمایش گوشی های هوشمند، به دو قسمت کلی صفحه کریستال مایع و نور پس زمینه تقسیم بندی می شوند. لایه شیشه ای، محتوا را در صفحه نمایش پخش می کند و در بیشتر مدل ها، به تاچ متصل است. خرابی نمایشگر معمولا به نوعی است که قابل تعمیر نیست. با این حال تعمیرکار با توجه به شدت و نوع آسیب دیدگی، تصمیم به تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ گرفته و بهترین راهکار را انتخاب و اجرا می کند.

نور پس زمینه

یکی دیگر از اجزای ال سی دی است که به صورت لایه ای متشکل از چندین چراغ تعبیه شده است. این لایه دقیقا در زیر ال سی دی گوشی قرار دارد و هیچ واسطه ای بین lcd و این لایه وجود ندارد. به همین دلیل هم در بیشتر موارد خرابی و آسیب دیدگی نمایشگر، نور پس زمینه هم آسیب دیده و باید ترمیم یا تعویض گردد.

فریم ال سی دی

در نهایت، تمامی اجزای ال سی دی موبایل در یک قاب یا فریم جای داده شده اند. فریم ال سی دی در واقع یک قاب نگهدارنده است که مجموعه گلس، تاچ، ال سی دی و لایه نور پس زمینه روی آن پرس شده اند.

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

علائم خرابی اجزای نمایشگر موبایل سامسونگ

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ و یا هر برند دیگری، به این صورت است که اجزای این قطعه، ترمیم یا تعویض می گردند. اما چطور می توان متوجه شد که این اجزا آسیب دیده اند؟ علائم خرابی هریک از قسمت های نمایشگر موبایل را در این بخش معرفی می کنیم:

علائم آسیب دیدگی گلس ال سی دی موبایل سامسونگ

آسیب دیدگی و شکستگی گلس به راحتی قابل تشخیص است. هنگامی که گوشی ضربه خورده و نمایشگر می شکند، در بیشتر موارد این گلس است که دچار شکستگی شده است. اما یک مرز بسیار مهم وجود دارد که می تواند شما را از هزینه سنگین تعویض ال سی دی معاف کند. آن مرز، عملکرد تاچ است. اگر دیدید تاچ کار می کند، نیازی به تعویض نمایشگر نیست و کافی است اقدام به تعویض گلس گوشی سامسونگ کنید. اما امان از روزی که نمایشگر پر از ترک و شکستگی باشد و تاچ هم کار نکند! این یعنی ال سی دی شکسته و باید آن را با نمونه جدید تعویض کنید.

نشانه های خرابی تاچ گوشی سامسونگ

اگر فرمان های لمسی در گوشی اجرا نمی شوند یا ایراداتی در این بخش وجود دارد، ممکن است پای یک ایراد نرم افزاری درمیان باشد و یا تاچ و ال سی دی آسیب دیده باشند. تعمیرکاران پیش از تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، تنظیمات تاچ را بررسی می کنند. گاهی مسئله با یک سری اقدامات نرم افزاری حل می شود و نیازی به ترمیم یا تعویض قطعات نیست. اگر ایراد نرم افزاری نباشد، باید تاچ را ترمیم کرد. تاچ و ال سی دی به یکدیگری متصل هستند و به همین دلیل باید نمایشگر را به صورت کامل تعویض کرد.

عوض کردن ال سی دی گوشی سامسونگ

علائم آسیب دیدگی ال سی دی موبایل سامسونگ

سیاه شدن نمایشگر

یکی از علائمی که به شما هشدار می دهد زمان تعمیر و تعویض صفحه نمایش گوشی سامسونگ فرا رسیده است، این است که صفحه سیاه شده و گوشی روشن نمی شود. ضربه خوردن، فشار زیاد به گوشی و آبخوردگی موبایل، چنین شرایطی را ایجاد می کنند. از این وضعیت با عنوان سوختن نمایشگر یاد می شود و تنها راه حل آن، تعویض ال سی دی  گوشی سامسونگ است که هزینه بالایی دارد.

کار نکردن تاچ

گاهی گوشی بعد از ضربه خوردن روشن می شود، اما تاچ کار نمی کند. در این صورت تاچ آسیب دیده و باید ترمیم شود. در بخش های قبل هم اشاره کردیم که در این شرایط نمی توان تاچ را به تنهایی ترمیم یا تعویض کرد و نیاز به تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ است.

سیاه شدن بخشی از نمایشگر

اگر شدت ضربه زیاد نباشد، ممکن است تنها بخشی از نمایشگر سیاه شود. یعنی صفحه نمایش روشن می شود اما نیمی از آن سیاه است و محتوا به صورت کامل نمایش داده نمی شود. در این شرایط هم نیاز به تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل Samsung است.

سوسو زدن نمایشگر

اگر گوشی روشن می شود و صفحه سوسو می زند، نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی به صورت کامل است. البته ممکن است سوسو زدن تصویر مربوط به عوامل دیگری همچون بهم ریختن تنظیمات نور و … باشد. اما اگر این مشکل بعد از ضربه خوردن موبایل ایجاد شود، باید اقدام به تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ کرد.

نکات مهم در تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

پیش از اقدام به تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ باید به این نکته توجه نماییم که ، آیا مشکل به وجود آمده سخت افزاری است یا نرم افزاری اگر مکشل مربوط به نرم افزار گوشی باشد ف متخصصین با تعمیرات نرم افزاری گوشی سامسونگ مشکل را حل خواهند نمود.

امااگر مشکل سخت افزاری باشد و ال سی دی گوی از بین رفته باشد ، اقدام جهت تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ ضروری می باشد. مشکلاتی که ممکن است در ال سی دی گوشی اتفاق بیفتند عبارتند از : داغ شدن ال سی دی، کند شدن سرعت گوشی، کار نکردن تاچ پد ال سی دی، نفوذ مایعات در ال سی دی و کم شدن و یا محو شدن نور صحه نمایش و…

تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ

ال سی دی قطعه ای حساس بوده و کوچترین سهل انگاری در مراقبت از آن ممکن است موجب ایجاد مشکلات جبران ناپذیر گردد. در بسیاری موارد امکان تعمیر ال سی دی وجود ندارد و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ باید توسط مهندسین و متخصصین انجام گردد. زیرا بی دقتی در تعویض ال سی دی موجب اسیب رسیدن به دیگر قطعات گوشی خواهد شد. تکنسین های مرکز تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ معتقدند که تنها در دو حالت امکان تعمیر این قطعه وجود دارد.

شکستن گلس روی ال سی دی و تعویض آن

در صورتی که گلس روی ال سی دی (شیشه ی بیرونی) شکسته باشد. در این حالت، آسیبی به خود ال سی دی وارد نشده، گوشی تصویر دارد و تاچ آن به خوبی کار می کند. به همین دلیل، تنها با تعویض گلس، می توان کارکرد ال سی دی را به حالت اول بازگرداند.

تعویض lcd موبایل سامسونگ

چگونگی تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

در صورتی که خرابی ال سی دی گوشی سامسونگ ناشی از مواردی باشد به طوری که آسیب جدی به این قطعه وارد شده باشد، دیگر امکان تعمیر وجود نداشته و حتما باید ال سی دی را تعویض نمود. نکته ی بسیار مهمی که در تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ باید به آن توجه کرد، استفاده از قطعه ی ارجینال به جای ال سی دی از کار افتاده است. با توجه به هزینه ی بالایی که این کار برای کاربر در پی دارد، اگر ال سی دی جایگزین شده اصل نبوده و از کیفیت لازم برخوردار نباشد، آسیب جدی به دستگاه وارد می شود. اما نگران نباشید؛ در مرکز تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، مجموعه ای از ال سی دی های فابریک و اورجینال وجود دارد که در تعویض این قطعه مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از دستگاه لمینت

جهت تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، از دستگاه لمینت استفاده می شود. اجزای این دستگاه شامل: سیستم کنترل ال ‌سی ‌دی، پنکه ی رادیاتور، پنل لمینت، اگزوز دستی، درب اتوکلاو، صافی آب، رابط برق، دریچه ی باز شونده اضطراری، کمپرسور و پاور می باشد. این دستگاه، امکان تعویض هرچه بهتر گلس ال سی دی و به تبع آن، تعمیر با کیفیت ال سی دی گوشی سامسونگ را برای متخصصین این مرکز فراهم می کند.

نمایندگی سامسونگ و واحدهای تعمیرات سامسونگ

نمایندگی سامسونگ پیشگام در ارائه ی خدمات تعمیر و فروش محصولات سامسونگ به کاربران محصولات این کمپانی در تلاش است تا خدماتی با کیفیت و متمایز را به کاربران گرامی ارائه نماید.

این مرکز با یاری پروردگار و نیز تلاش کارکنان متعهدش توانسته در جلب رضایت کاربران گرامی موفق عمل کند. تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ در واحد تعمیر گوشی سامسونگ به صورت تخصصی انجام می شود. واحدهای مجزا جهت تعمیرات Samsung  در نظر گرفته شده است . در صورت تمایل خدمات ما را در واحدهای تعمیرات سامسونگ مطالعه نمایید.

4.6/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *