اشتراک گذاری

علت کم شدن صدای اسپیکر خانگی

کم شدن صدای اسپیکر خانگی مسئله ای است که کاربران زیادی با آن مواجه می شوند. در این شرایط بدون این که کاربر اقدام خاصی در جهت کم شدن صدا انجام  داده باشد، صدای اسپیکر کاهش پیدا می کند. در این صورت احتمالا ایرادی در اتصالات سیستم، تنظیمات و یا حتی قطعات آن به وجود آمده است که نیاز به عیب یابی و برطرف کردن آن است.

در ادامه این مطلب، دلایل کم شدن صدای اسپیکر خانگی را بررسی کرده و راهکارهایی را برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه و خدمات تخصصی تر با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

کم شدن صدای اسپیکر خانگی

دلایل کم شدن صدای اسپیکر خانگی

اگر از اسپیکر خانگی استفاده می کنید و اخیرا شاهد کاهش صدای آن بوده اید، باید دلایل را در عوامل مختلفی جستجو کنید. به عنوان مثال ممکن است کابل ها قطع شده باشند و یا به درستی وصل نشده باشند؛ در این صورت صدا قطع و وصل شده و یا به طور کامل قطع می شود. گاهی به دلیل از کار افتادن یکی از اسپیکرها، صدای کلی کاهش پیدا می کند. یکی دیگر از دلایل کم شدن صدای اسپیکر خانگی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، به هم ریختن تنظیمات است.

ممکن است دستگاه پخش کننده ای که اسپیکرها به آن وصل شده اند ایراد داشته باشد. گاهی هم قطعات داخلی اسپیکر، مثلا مین برد آسیب دیده و باید توسط تعمیرکار، تعمیر یا تعویض شود. در این صورت بهتر است با تکنسین های تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا ضمن بررسی دستگاه، تعمیرات آن را به شکل تخصصی انجام دهند.

راهکارهای حل مشکل کاهش صدای اسپیکر خانگی

راهکارهای حل مشکل کاهش صدای اسپیکر خانگی

چک کردن اتصالات

اگر از اسپیکر صدایی شنیده نمی شود و یا صدای آن کاهش پیدا کرده است، قبل از هر کاری مطمئن شوید که اسپیکر روشن است و کلیدهای تنظیم صدای آن به درستی کار می کنند. در صورتی که کابل ها قطع شده اند، آنها را تعویض کرده و پس از آن صدا را تست کنید. بهتر است اسپیکر را به دستگاه های دیگری هم وصل کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. به این ترتیب مطمئن می شوید که کم شدن صدای اسپیکر خانگی مربوط به خود اسپیکرهاست.

بررسی منبع برق

یکی دیگر از اقداماتی که در عیب یابی و حل مشکل کاهش صدای اسپیکر خانگی به شما کمک می کند، بررسی منبع برق است. بدین منظور هم اسپیکر و هم دستگاه های وصل شده به آن را از برق بکشید و اتصالات برق را چک کنید. شما باید علاوه بر بررسی کابل ها، مطمئن شوید که پریز برق هم سالم است. همچنین اطمینان پیدا کنید که برق ساختمال وصل است و هیچ گونه قطعی در آن وجود ندارد.

بررسی دکمه ها

اگر چند اسپیکر داشته باشید، سیستم شما دارای گزینه هایی تحت عنوان اسپیکر 1 و اسپیکر 2 یا چیزی شبیه به این است. برای حل مشکل کم شدن صدای اسپیکر خانگی، بررسی کرده و مطمئن شوید که دکمه روشن کردن همه اسپیکرها را زده اید.

بررسی دستگاه های متصل به اسپیکر

گاهی کم شدن صدای اسپیکر خانگی مربوط به دستگاه هایی است که اسپیکر به آنها وصل شده است. به عنوان مثال اگر گرامافون، دستگاه پخش کننده CD و یا DVD داشته باشید، باید ابتدا اسپیکرهای سالم دیگری را به آن ها وصل کنید. اگر اسپیکرهای دیگر به درستی و بدون ایراد کار کردند، یعنی ایراد از دستگاه است و باید مسئله را به شکل دیگری برطرف کنند.

اصلاح تنظیمات

تمامی اسپیکرها تنظیمات خاصی دارند که اگر به هر دلیلی به هم بریزند، صدا دچار مشکل می شود. در صورت کم شدن صدای اسپیکر خانگی، باید منوی تنظیمات را نیز با دقت بررسی کنید. در صورت نیاز، تنظیمات را ریست کرده و از اول انجام دهید تا مشکل برطرف شود.

 

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *