اشتراک گذاری

تعمیر هارد گوشی سامسونگ

زمانی که هارد گوشی خراب می شود، می توان با مشاهده برخی نشانه ها به بروز مشکل این قطعه پی برد. از آن جایی که هارد جزو اصلی ترین قطعات سخت افزاری در گوشی های هوشمند است، برای تعمیر هارد گوشی سامسونگ باید دقیقا مشخص کرد که مشکل چیست و چرا هارد دچار مشکل شده است. متاسفانه هارد از جمله قطعاتی است که بیشتر احتمال خرابی آن وجود دارد و موارد مختلفی مانند ضربه به گوشی، خوردگی، نفوذ آب و رطوبت به گوشی و … می تواند موجب از کار افتادن هارد و از همه مهمتر سوختن آن شود. 

در بسیاری از مواقع می توان بسته به نوع خرابی هارد، آن را تعمیر کرد. گاهی نیز امکان تعمیر وجود ندارد و برای رفع مشکل گوشی و امکان استفاده مجدد از آن، تنها راه حل تعویض هارد گوشی سامسونگ است. در این مقاله با بررسی انواع خدمات تعمیر هارد گوشی سامسونگ، به شما می گوییم که چطور می توانید بفهمید مشکل گوشی از هارد است.

تعمیر هارد گوشی سامسونگ

هزینه تعمیر هارد گوشی سامسونگ

همانطور که گفته شد زمانی که هارد دستگاه دچار مشکل می شود ممکن است حالت های مختلفی از خرابی را نشان دهد. در برخی مواقع این مشکل را می توان با تعمیرات یا تعویض برخی قطعات برطرف کرد. اما در برخی حالت ها، خصوصا زمانی که  هارد گوشی می سوزد، تنها راه برای رفع مشکل گوشی، تعویض هارد گوشی سامسونگ است. 

بنابراین هزینه تعمیر هارد گوشی سامسونگ به این بستگی دارد که دقیقا مشکل دستگاه چیست و چطور می توان آن را برطرف کرد. نکته مهم بعدی این که بسته به مدل گوشی سامسونگ و هزینه خرید یک هارد اورجینال جدید برای آن، هزینه تعمیرات متفاوت است. در نهایت بسته به مرکز ارائه دهنده خدمات و این که در کنار تعمیرات هارد، چه خدمات دیگری برای رفع مشکلات گوشی انجام می شود، هزینه های نهایی تعیین خواهد شد.

مهمترین نشانه های خرابی هارد گوشی چیست؟

اولین قدم برای تعمیر هارد گوشی سامسونگ تشخیص نشانه های خرابی این قطعه است. خرابی و مشکلات هارد چندین حالت مختلف دارد که برخی از آنها اختصاصا به مشکل هارد مربوط می شود و برخی نیز می تواند هم نشانه خرابی هارد باشد و هم نشانه ای از خرابی سایر قطعات. در درجه اول زمانی که بعد از وارد شدن یک آسیب مشخص به گوشی، دستگاه خاموش شود و دیگر نتوانید آن را روشن کنید، بدون شک هارد یکی از قطعات سخت افزاری است که آسیب می بیند. همچنین اگر گوشی روشن شود و روی لوگوی سازنده گیر کند و سیستم راه اندازی نشود، احتمالا ایراد از هارد موبایل سامسونگ است.

البته در این شرایط ممکن است ایرادات نرم افزاری هم دلیل بروز این مشکل باشد. یکی دیگر از حالت های خرابی هارد به این صورت است که گوشی روشن می شود و می توانید با آن یک سری کارها را انجام دهید، اما در زمان ذخیره سازی اطلاعات در دستگاه یا دسترسی به داده ها، به مشکل می خورید. در کنار این موارد که نشانه های رایج تر خرابی هارد هستند، مواردی مانند هنگ کردن مداوم گوشی، مشاهده هشدار خرابی حافظه داخلی، بالا نیامدن سیستم عامل، وارد شدن به صفحه ریست فکتوری، عدم امکان پاک کردن داده ها از روی گوشی و تغییرات آیکون برنامه ها به صورت خود به خودی، همگی می توانند از نشانه های خرابی هارد باشند.

دلایل خرابی هارد در گوشی های سامسونگ چیست؟

پیش از این اشاره کردیم که معمولا هارد گوشی ها به دلیل ضربه و زمین خوردن گوشی، نفوذ آب و رطوبت به دستگاه یا مواردی مشابه دچار مشکل می شود. در کل هارد جزو قطعات بسیار حساس و آسیب پذیر در گوشی های هوشمند است. علاوه بر این، در مواردی که کاربران از شارژرهای نامناسب یا بی کیفیت برای شارژ گوشی استفاده می کنند، تکرار مداوم این کار می تواند به هارد آسیب برساند. حتی شاید نصب و اجرای بازی های بسیار سنگین که گرافیک آنها بسیار بالاتر قدرت گوشی است هم موجب خرابی هارد شود. 

در واقع شما نباید به هیچ عنوان به صورت همزمان چندین برنامه یا بازی سنگین را در پس زمینه گوشی اجرا کنید، چرا که این کار می تواند به هارد فشار وارد کند. در نهایت زمانی که کاربران گوشی با شارژ زیر 20 درصد را ریست فکتوری کنند، احتمال آسیب دیدن هارد بسیار بالاست. در هر یک از این موارد با توجه به نوع و میزان آسیب، فرایند تعمیر هارد گوشی سامسونگ متفاوت است.

این مقاله خواندنی را از دست ندهید: امنیت اطلاعات گوشی سامسونگ

سوختن هارد گوشی

یکی از بدترین مشکلاتی که می تواند برای یک گوشی هوشمند اتفاق بیفتد، سوختن هارد آن است. این قطعه که حاوی اطلاعات اصلی دستگاه است، در صورت خرابی می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. اگر ایراد به وجود آمده در هارد به شکلی باشد که بتوان با تعمیر هارد گوشی سامسونگ مشکل را برطرف کرد، یعنی احتمال هنوز هارد دستگاه نسوخته و امکان بازیابی آن وجود دارد. معمولا با سوختن هارد دیگر شما نمی توانید گوشی را روشن کرده و به اطلاعات آن دسترسی یابید. در صورت سوختن هارد و روشن نشدن گوشی، برای رفع مشکل دستگاه در اکثر موارد تنها راه حل تعویض هارد گوشی سامسونگ است.

اهمیت عیب یابی دقیق خرابی هارد

در خصوص فرایند تعمیر هارد گوشی سامسونگ، یکی از مهمترین مراحل عیب یابی تخصصی است. یک تعمیرکار با تجربه باید به خوبی با نشانه های خرابی هارد آشنا باشد و بداند که چطور می تواند خرابی و مشکلات هارد را از دیگر مشکلات دستگاه تشخیص دهد. برای مثال در مواردی که گوشی روشن می شود و روی لوگو گیر می کند، این احتمال وجود دارد که ایراد از هارد نباشد و سیستم نرم افزاری گوشی دچار مشکل شده باشد. بنابراین قطعا با هزینه ای بسیار کمتر می توان تعمیرات گوشی سامسونگ را انجام داد. 

همچنین هنگ کردن های مداوم گوشی می تواند علاوه بر هارد، به نفوذ بدافزارها یا ویروسی شدن موبایل سامسونگ هم ربط داشته باشد. چالش مهم بعدی، تشخیص خرابی هارد در یک گوشی خاموش است که نمی توان آن را روشن کرد. در این حالت هم اگر با اتصال گوشی به کامپیوتر، پیغام  Found New hardware نمایش داده شود، احتمال این که هارد گوشی دچار مشکل شده باشد، زیاد است.

آیا امکان تعمیر هارد گوشی سامسونگ وجود دارد؟

همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد، در کل هارد جزو قطعات حساس و آسیب پذیر در گوشی هاست که معمولا آسیب های وارد شده به آن غیر قابل جبران اند. در صورت خرابی هارد، تعمیرکار ابتدا گوشی را بررسی و عیب یابی می کند. بعد از تشخیص این که مشکل از هارد است یا خیر، تمام اقدامات لازم برای تعمیر هارد گوشی سامسونگ انجام می شود. یکی از مهمترین آنها نیز بازیابی هارد سوخته گوشی سامسونگ مورد نظر است. در صورتی که آسیب به حدی باشد که امکان بازیابی اطلاعات وجود نداشته باشد، اقدام بعدی تعویض هارد گوشی سامسونگ است. 

در این مرحله از کار تعمیرکار گوشی سامسونگ باید با تهیه یک هارد اورجینال سازگار با مدل گوشی، هارد جدید را با هارد آسیب دیده تعویض کند. تعویض هارد باید حتما با دقت و مهارت بالا انجام شود، چرا که کوچکترین خطایی می تواند به سایر قطعات حساس مرتبط با هارد مانند برد آسیب برساند. موضوع مهمتری که در این خصوص وجود دارد و گاهی مشکل ساز می شود، تهیه هارد متناسب با گوشی است. در برخی مواقع ممکن است به دلیل قدیمی بودن یک گوشی و عدم تولید آن، قطعات اصلی مانند هارد به سختی پیدا شود. بنابراین مطمئن شوید که حتما قطعه تعویضی، قطعه اورجینال و سازگار با گوشی شما باشد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *