اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی بدون نیاز به روت

آموزش برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی بدون نیاز به روت

گاهی اوقات ممکن است عکس هایی که در گالری گوشی ذخیره کرده اید به دلایلی چه به صورت سهوی و چه به صورت عمدی پاک شوند، اما بعد از پاک شدن شما به آنها نیاز پیدا کنید و بخواهید عکس های پاک شده را بازگردانی کنید. برای مثال ممکن است عکسی را به اشتباه و در میان حذف یک سری از عکس ها پاک کرده باشید و بعد از حذف آن متوجه پاک شدن عکس مورد نظر شوید.

برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی تحت شرایطی و با استفاده از یک سری روش ها و ابزارها امکان پذیر است. با این حال نکته مهم در خصوص بازیابی عکس های پاک شده از گوشی این است که انجام آن را می توان هم با روت دستگاه انجام داد و هم از برخی روش ها که به روت شدن گوشی نیاز ندارند برای ریکاوری کردن عکس های پاک شده از گوشی استفاده کرد. در این مقاله می خواهیم به بررسی روش هایی برای برگرداندن عکس های پاک شده از گوشی بپردازیم که در آن به روت شدن دستگاه نیازی نیست.

آموزش برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی بدون نیاز به روت

روش های برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی بدون نیاز به روت

معمولا برای این که نتیجه بازیابی عکس های پاک شده در گوشی بهتر باشد کاربران باید دستگاه را روت کنند. با این حال با استفاده از چند ابزار و روش کاربردی زیر می توان بدون نیاز به روت کردن گوشی عکس های پاک شده را بازیابی کرد. مراحل را مطالعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره رایگان با کارشناسان تعمیر گوشی سامسونگ تماس بگیرید.

  • بازیابی عکس ها از طریق Google Photo
  • استفاده از ابزار DiskDigger Pro برای بازیابی عکس های پاک شده
  • برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی با ابزار DigDeep Image Recovery
  • ریکاوری عکس های پاک شده با EaseUS MobiSaver
  • بازیابی عکس ها با GT Data Recovery

1. بازیابی عکس ها از طریق Google Photo

یکی از گزینه های راحتی که می توان در تبلت و گوشی های اندرویدی از طریق آن و بدون نیاز به روت کردن دستگاه عکس های پاک شده را بازگردانی کرد. البته گوگل پلی ابزاری نیست که مستقیما بتواند عکس های پاک شده شما را ریکاوری کند. برای استفاده از این گزینه جهت برگرداندن عکس های پاک شده از دستگاه باید از قبل حساب گوگل خود را روی گوشی فعال کرده و آن را با گالری همگام سازی کرده باشید. در صورت فعال شدن Backup & sync در گوگل فوتو می توان عکس های پاک شده در گوشی را در قسمت Trash حساب کاربری گوگل مشاهده کرد و از این طریق عکس ها را بازیابی کرد.

در واقع شما باید از قبل با استفاده از گوگل فوتو از عکس های خود یک فایل بکاپ تهیه کرده باشید تا در زمان نیاز به بازیابی عکس های پاک شده بتوانید با استفاده از این سرویس عکس های خود را بازیابی کنید. البته اگر عکس ها را غیر از گوگل فوتو در سایر سرویس های ابری مانند دراپ باکس یا گوگل درایو نیز آپلود کرده باشید می توانید در صورت پاک شدن آنها، بدون نیاز به روت شدن گوشی عکس ها را ریکاوری کنید.

2. استفاده از ابزار DiskDigger Pro برای بازیابی عکس های پاک شده

اگر بخواهید بدون روت شدن گوشی به صورت کامل عکس های پاک شده را بازگردانی کنید باید از برنامه ها و ابزارهای اختصاصی بازیابی عکس کمک بگیرید. یکی از ابزارهای کاربردی برای برگرداندن عکس های پاک شده بدون نیاز به روت شدن گوشی، ابزار DiskDigger Pro است. البته این ابزار به صورت پولی در دسترس است. اما می تواند نسخه معمولی آن را هم به صورت رایگان مورد استفاده قرار داد.

بعد از نصب کردن این برنامه روی گوشی و باز کردن آن می توان قسمت حافظه مورد نظر را انتخاب کرد تا از آن بخش فایل ها و عکس هایی که می خواهید آنها را بازیابی کنید را بیابید. فرمت فایل را از بین گزینه های JPG,PNG و GIF انتخاب کرده و روی گزینه ok بزنید. به این ترتیب برنامه شروع به جست و جوی فایل های مد نظر شما کرده و بعد از یافتن و انتخاب آنها می توان با زدن گزینه ریکاوری عکس ها را بازیابی کرد.

استفاده از ابزار DiskDigger Pro برای بازیابی عکس های پاک شده

3. برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی با ابزار DigDeep Image Recovery

برنامه DigDeep Image Recovery ابزار کاربردی دیگری است که می توان از آن بدون نیاز به روت کردن گوشی برای برگرداندن عکس های پاک شده از دستگاه استفاده کرد.

این ابزار مخصوص گوشی های اندرویدی است و استفاده از آن بسیار آسان است. کافی است برنامه را نصب کرده و آن را باز کنید تا کار جست و جوی عکس های پاک شده توسط برنامه انجام شود. بعد از یافتن عکس ها روی پوشه آن کلیک کنید تا بازیابی عکس های پاک شده در گوشی انجام شود.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: ریکاوری گوشی سامسونگ

4. ریکاوری عکس های پاک شده با EaseUS MobiSaver

از برنامه EaseUS MobiSaver هم می توانید برای برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی بدون نیاز به روت شدن دستگاه استفاده کنید. برای استفاده از این نرم افزار باید آن را روی کامپیوتر نصب کرد و بعد گوشی را به سیستم وصل کرد. با اجرای برنامه EaseUS MobiSaver، نرم افزار شروع به اسکن و بررسی فایل های حذف شده در گوشی می کند.

بعد از اسکن تمامی فایل های پاک شده برای شما نمایش داده می شود که می توان از بین فایل های نمایش داده شده عکس های مد نظر را انتخاب و در نهایت گزینه ریکاوری را زد. با انتخاب گزینه ریکاوری، نرم افزار شروع به برگرداندن عکس های پاک شده در گوشی می کند، بدون این که به روت کردن دستگاه نیازی داشته باشید.

ریکاوری عکس های پاک شده با EaseUS MobiSaver

5. بازیابی عکس ها با GT Data Recovery

با GT Data Recovery نیز می توان بدون نیاز به روت کردن گوشی عکس های پاک شده را بازیابی کرد. GT Data Recovery می تواند گوشی را ریستور کرده و از برنامه ها و فایل های دستگاه پشتیبان گیری کند. از همه مهمتر بازگرداندن عکس های پاک شده در گوشی با GT Data Recovery بسیار راحت و آسان است.

با نصب این برنامه روی گوشی، برنامه شروع به اسکن دستگاه کرده و با یافتن فایل ها و عکس های پاک شده آنها را ریکاوری می کند. رابط کاربری ساده و جذاب این نرم افزار آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای بازیابی عکس های پاک شده در گوشی تبدیل کرده است. بهتر است بازیابی اطلاعات موبایل سامسونگ توسط کارشناس انجام شود.

فیلم آموزش ریکاوری عکس های پاک شده گوشی

پیش از آنکه برنامه های ریکاوری را نصب کنید، این روش را هم امتحان کنید. گاهی کافی است فایل های پنهان شده را بررسی کنیم. معمولا تا مدت زمان مشخصی اطلاعات پاک شده در این قسمت باقی می مانند. به این منظور وارد pictures شده و مطابق مراحل فیلم زیر پیش بروید.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *