اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • حل مشکل عدم نمایش تماس روی صفحه نمایش گوشی های اندروید

حل مشکل عدم نمایش تماس روی صفحه نمایش گوشی های اندروید

عدم نمایش تماس ورودی اندروید، دلایل مختلف نرم افزاری دارد و خوشبختانه به راحتی می توان این مشکل را برطرف کرد. در صورت بروز این مشکل، وقتی کسی با شما تماس می گیرد، هیچ تغییری در نمایشگر ایجاد نمی شود. حتی ممکن است موبایل زنگ بخورد اما چیزی در صفحه نمایش داده نشود.

به عبارت دیگر حتما باید نوار نوتیفیکیشن ها را پایین بکشید تا مشخصات تماس را ببینید. در ادامه دلایل عدم نمایش تماس ورودی در اندروید را بررسی کرده و روش های حل این مشکل را نیز به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه سوالی دارید، می توانید ضمن برقراری تماس با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، از کارشناسان تعمیر موبایل سامسونگ، مشاوره رایگان دریافت کنید.

حل مشکل عدم نمایش تماس روی صفحه نمایش گوشی های اندروید

دلایل عدم نمایش تماس ورودی در اندروید 

عوامل متعدد نرم افزاری، موجب بروز مشکلاتی در گوشی های اندرویدی می شوند. یکی از این مشکلات، نمایش داده نشدن تماس های ورودی روی صفحه گوشی است که تقریبا در تمام موارد، به مشکلات نرم افزاری مربوط است. در ساده ترین حالت ممکن است تنظیمات تماس یا تنظیمات عمومی به هم ریخته باشد و به همین دلیل تماس ها در صفحه نمایش داده نشوند. گاهی عدم نمایش تماس ورودی در اندروید، ناشی از پر بودن کش برنامه است.

همچنین اگر حالت مزاحم نشوید یا Do Not Disturb را فعال کرده باشید، ممکن است تماس ها را در نمایشگر گوشی خود نبینید. در هر صورت با استفاده از راهکارهایی که در بخش های بعد معرفی می کنیم، می توانید مشکل را حل کنید تا تماس های ورودی را صفحه نمایش گوشی تان ببینید.

راهکارهای رفع مشکل عدم نمایش تماس ها در صفحه گوشی سامسونگ

ریست کردن موبایل

در صورت عدم نمایش تماس ورودی در اندروید، پیش از هر کاری گوشی تان را ریست کنید. با این کار، ناهماهنگی های سیستمی برطرف می شوند و ممکن است مشکل برطرف گردد. اگر باز هم تماس ها نمایش داده نشدند، روش های بعدی را امتحان کنید. توجه داشته باشید که در اینجا ریست کردن به معنی خاموش و روشن کردن است. البته ممکن است به ناچار به ریست فکتوری موبایل نیز نیاز پیدا کنید. اما بهتر است پیش از آن مراحلی که در ادامه توضیح دادیم را طی کنید.

اصلاح تنظیمات

یکی دیگر از روش های حل مشکل نمایش داده نشدن تماس ورودی گوشی های اندرویدی، اصلاح تنظیمات است. بدین منظور وارد تنظیمات گوشی شده و روی Apps/Application Manager ضربه بزنید. سپس برنامه تماس یا Phone را پیدا کنید و در آن روی روی گزینه Notifications یا App Notifications ضربه بزنید.

رفع مشکل عدم نمایش تماس ها در صفحه گوشی سامسونگ

حالا باید مطمئن شوید که Incoming Calls  تیک خورده و فعال است. بعد در صفحه جدیدی که باز می شود، Behavior  را انتخاب کنید. این بخش را روی Make Sound and Pop Up on Screen  تنظیم کنید. البته در برخی از مدل ها، باید روی Importance ضربه زده و حالت Urgent را انتخاب کنید.

پاک کردن کش

گاهی باید برای حل مشکل عدم نمایش تماس ورودی در اندروید، حافظه کش برنامه تماس یا Phone را پاک کنید. کافی است وارد تنظیمات گوشی شده و به قسمت Apps/Application Manager بروید. سپس در بخش All Apps روی آیکن سه نقطه درگوشه صفحه تپ کنید. در منویی که باز می شود،Reset App Preferences را انتخاب کنید. اگر این تنظیمات را پیدا نکردید، به قسمت Settings > System > Reset Options > Reset App Preferences  بروید.

پاک کردن کش

غیرفعال کردن حالت Do Not Disturb

حالت Do Not Disturb به واسطه قابلیت هایی که دارد، باعث می شود که کسی مزاحم شما نشود. اما گاهی با فعال کردن این ویژگی، باعث عدم نمایش تماس ورودی در اندروید می شوید. پس برای حل مشکل، بد نیست که این حالت را بررسی کرده و آن را غیرفعال نمایید. بدین منظور وارد تنظیمات گوشی شده و به قسمت Sound بروید. روی Do Not Disturb ضربه زده و در صورت فعال بودن، آن را خاموش کنید. 

غیرفعال کردن حالت Do Not Disturb

اگر به هر حال می خواهید از این ویژگی استفاده کنید، باید گزینه Notifications را انتخاب کرده و آن را روی No Sound From Notifications تنظیم کنید.

تنظیم حالت پیشفرض برای پاسخگویی به تماس ها

آخرین راهکار برای حل مشکل عدم نمایش تماس ورودی در اندروید، تنظیم حالت پیش فرض برای تماس هاست. 

  • پس از باز کردن تنظیمات، در قسمت برنامه ها روی Phone تپ کنید. 
  • سپس ضمن انتخاب گزینه Notifications روی Incoming Calls ضربه بزنید.
  • مطمئن شوید که حالت Important انتخاب شده باشد.
5/5 (3 امتیاز)

۲ پاسخ

  1. خیلی هم عالی و جامع و کامل و بسیار با جوابدهی بالا در روشهایی که در اختیار به اشتراک گذاشتین..ممنون و خسته نباشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *