اشتراک گذاری

چرا موبایل سامسونگ روشن نمی‌شود؟ بررسی دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ

شاید یکی از ترسناک‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند یقه کاربران موبایل سامسونگ را بگیرد، روشن نشدن این دستگاه است. این اتفاق وقتی ترسناک‌تر می‌شود که گوشی شما به دلیل وارد شدن ضربه یا رطوبت دچار چنین مشکلی شده باشد. چراکه ضربه‌ یا آبخوردگی موبایل سامسونگ موجب آسیب رسیدن به هارد و مین برد این دستگاه می‌شوند. البته نوسان برق هم در این میان بی‌تقصیر نیست و می‌تواند موجب خراب شدن آی سی شارژ گوشی سامسونگ شود. اگر دوست دارید بدانید دلیل اصلی روشن نشدن موبایل سامسونگ شما چیست و چگونه باید آن را برطرف کنید؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بررسی دلایل روشن نشدن موبایل سامسونگ

علت روشن نشدن موبایل سامسونگ چیست؟

مشکل روشن نشدن موبایل سامسونگ در دو حالت رخ می‌دهد یا زمانی که به این دستگاه هیچ ضربه و رطوبتی وارد نشده است یا زمانی که این دستگاه دچار ضربه‌خوردگی یا آبخوردگی شده است. در حالت اول که گوشی سامسونگ بدون هیچ ضربه و رطوبتی، خاموش شده است و روشن نمی‌شود، احتمال دارد باتری این دستگاه خراب شده باشد. اما در حالت دوم که موبایل سامسونگ در اثر ضربه و رطوبت خاموش شده است امکان دارد که هارد، مین برد یا آی سی شارژ آن دچار مشکل شده باشند. در ادامه تک تک این عوامل را که موجب روشن نشدن گوشی سامسونگ می‌شوند، بررسی خواهیم کرد.

  • خرابی باتری

اولین و مهم‌ترین دلیلی که با بروز مشکل روشن نشدن موبایل سامسونگ به ذهن هر کسی می‌رسد، خراب شدن باتری این دستگاه است. همانطور که اشاره کردیم خراب شدن باتری گوشی سامسونگ ارتباط مستقیمی با وارد شدن ضربه یا رطوبت به این دستگاه ندارد. درواقع باتری یکی از قطعات مصرفی موبایل به حساب می‌آید که دیر یا زود عمر آن به پایان رسیده و نیاز به تعویض خواهد داشت.

البته خراب شدن باتری موبایل از آن دسته از مشکلاتی نیست که خودش را ناگهان نشان دهد. چراکه به مرور زمان با نشان دادن علائمی مانند زود خالی شدن شارژ گوشی نشان می‌دهد که پایان عمرش رسیده است. پس اگر مدتی است که با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل سامسونگ مواجه شده‌اید و اکنون این دستگاه کاملاً خاموش شده و روشن نمی‌شود به این دلیل است که باتری آن خراب شده است و باید تعویض گردد.

  • خرابی مین برد

یکی از مشکلات سخت‌افزاری جدی که موجب روشن نشدن موبایل سامسونگ می‌شود، خراب شدن مین برد این دستگاه است که به مادربرد هم مشهور است. نقش مین برد در گوشی سامسونگ برقراری ارتباط بین تمامی اجزاء و قطعات این دستگاه و همچنین تعیین نقش و مسئولیت هر یک از آن‌هاست. به این دلیل که هر یک از درخواست‌های کاربر از روشن شدن گوشی گرفته تا اجرای اپلیکیشن‌ها بر روی این دستگاه، اول از همه به مین برد موبایل ارسال شده و توسط آن به سایر قطعات و اجزاء گوشی ارسال می‌شود. مهم‌ترین عاملی که در خرابی مین برد موبایل سامسونگ نقش دارد، نوسان برق است. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً گوشی خود را هنگام شارژ به محافظ برق متصل کنید تا از بروز نوسان برق در این دستگاه جلوگیری شود.

  • خرابی هارد

وارد شدن ضربه به موبایل سامسونگ، اولین و مهم‌ترین عاملی است که مستقیماً به هارد این دستگاه آسیب وارد می‌کند. درواقع هارد از قطعات مکانیکی تشکیل شده است که نسبت به ضربه حساسیت بسیار بالایی دارد به همین دلیل خیلی سریع دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. از آن‌جایی که هارد محل نگهداری و ذخیره‌سازی تمامی اطلاعات کاربر، تمامی اپلیکیشن‌ها، سیستم‌عامل و … بر روی گوشی است با آسیب‌دیدگی آن موبایل سامسونگ روشن نمی‌شود. حتی اگر روشن هم بشود، بالا نمی‌آید یا به اصطلاح بوت نمی‌شود.

  • خرابی آی سی شارژ

و اما آخرین دلیل روشن نشدن موبایل سامسونگ، خراب شدن آی سی شارژ این دستگاه است. اگر موبایل شما قبل از خاموش شدن کاملاً سالم بوده است و باتری آن هم هیچ مشکلی نداشته است، احتمال دارد که آی سی شارژ آن خراب شده باشد. آنتن‌دهی ضعیف گوشی، شارژ نشدن آن و همچنین روشن نشدن موبایل از علائم خراب شدن آی سی شارژ این دستگاه هستند. نوسان برق و استفاده از کابل شارژ غیر استاندارد نیز از مهم‌ترین عواملی هستند که موجب خراب شدن آی سی شارژ موبایل سامسونگ می‌شوند. درصورتی که هر یک از این مشکلات دلیل اصلی خاموش شدن و روشن نشدن گوشی شماست بهتر است موبایل خود را جهت عیب‌یابی تخصصی و تعمیرات اصولی به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ بسپارید.

3.6/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *