اشتراک گذاری
 • خانه
 • سوالات متداول
 • علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟ چگونه باید از گیر کردن کاغذ در پرینتر جلوگیری کنیم؟

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟ چگونه باید از گیر کردن کاغذ در پرینتر جلوگیری کنیم؟

گیر کردن کاغذ در پرینتر از آن مشکلاتی است که یقه اکثر کاربران پرینتر را حداقل یک بار هم که شده، گرفته است. شاید شما یک یا دو بار به علت سهل‌انگاری خودتان با چنین مشکلی در پرینتر مواجه شده‌ باشید. اما اگر دائماً با مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر مواجه می‌شوید، نباید ساده از کنار این مسئله بگذرید چراکه امکان دارد پرینتر شما دچار نقص فنی شده باشد و به تعمیرات تخصصی نیاز داشته باشد. بهتر است ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را از دست ندهید تا با دلایل اصلی گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر سامسونگ آشنا شوید. همچنین راه های جلوگیری از بروز این مشکل دردسرساز و نحوه اصولی خارج کردن کاغذ از پرینتر درصورت گیر کردن آن در این دستگاه مطرح شده است.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر سامسونگ چیست؟

گیر کردن کاغذ در پرینتر سامسونگ هم می‌تواند به دلیل مشکلات ساده و پیش‌پا افتاده‌ای مانند: استفاده از کاغذ منگنه‌دار، استفاده از کاغذی با وزن و جنس نامناسب و ناسازگار بودن اندازه کاغذ با تنظیمات پرینتر باشد و هم به دلیل مشکلات جدی مانند: خراب شدن پیکاپ رولر پرینتر. در ادامه تک تک این دلایل را که موجب گیر کردن کاغذ در چاپگر می‌شوند، بررسی خواهیم کرد.

خدمات تخصصی پرینتر: تعویض فوم رولر پرینتر سامسونگ

استفاده از کاغذ منگنه‌ دار

یکی از عواملی که اکثر اوقات به دلیل سهل‌انگاری کاربران پرینتر موجب گیر کردن کاغذ در پرینتر سامسونگ می‌شود، استفاده از کاغذ منگنه‌دار است. بنابراین بهتر است قبل از قرار دادن کاغذ در سینی پرینتر از اینکه هیچ منگنه‌ای بر روی کاغذ نیست مطمئن شوید.

استفاده از کاغذ بی‌کیفیت با وزن و جنس نامناسب

برخی از کاربران به اشتباه فکر می‌کنند که می‌توانند با خرید و استفاده از کاغذ بی‌کیفیت که وزن و جنس نامناسبی هم دارد، کمی در هزینه‌های پرینتر صرفه‌جویی کنند. درصورتی که اینطور نیست. شاید شما برای خرید کاغذی که کیفیت پایینی دارند، کمتر هزینه کنید اما همین کاغذ بی‌کیفیت در پرینتر شما گیر می‌کند و ممکن است موجب خراب شدن قطعات این دستگاه شود و برعکس خرج بیشتری روی دست شما بگذارد. بنابراین خریدن کاغذ برای پرینتر، مسئله‌ای نیست که بخواهید در آن صرفه‌جویی کنید. بهتر است برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر حتماً از باکیفیت‌ترین کاغذ استفاده کنید.

ناسازگار بودن ابعاد کاغذ با تنظیمات پرینتر

یکی دیگر از مواردی که به دلیل سهل‌انگاری خود کاربر موجب گیر کردن کاغذ در پرینتر سامسونگ می‌شود، ناسازگار بودن ابعاد کاغذ با تنظیمات پرینتر است. برای مثال کاربر کاغذی با ابعاد A3 را در سینی پرینتر قرار می‌دهد درصورتی که در تنظیمات پرینتر، چاپ اسناد با کاغذ A4 انتخاب شده است. بنابراین باید برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در چاپگر حتماً تنظیمات این دستگاه را با ابعاد کاغذی که در سینی پرینتر قرار می‌دهید، هماهنگ کنید.

خراب بودن پیکاپ رولر پرینتر

همانطور که اشاره کردیم اگر بارها با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر مواجه شده‌اید، نباید ساده از این مسئله بگذرید چراکه امکان دارد پرینتر شما مشکل سخت‌افزاری داشته باشد. درواقع مشکل سخت‌افزاری که اکثر اوقات موجب گیر کردن کاغذ در چاپگر می‌شود، خراب شدن پیکاپ رولر پرینتر است. منظور از پیکاپ رولر همان کاغذکش پرینتر است که از سه بخش ورودی، میانی و خروجی تشکیل شده است. بخش ورودی کاغذکش، وظیفه کشیدن کاغذ به داخل پرینتر، بخش میانی کاغذکش وظیفه رد و بدل کردن کاغذ بین بخش ورودی و خروجی و بخش خروجی این قطعه نیز وظیفه خارج کردن کاغذ از پرینتر را برعهده دارد.

درصورتی که دائماً کاغذ در ابتدای ورود به پرینتر در این دستگاه گیر می‌کند امکان دارد که بخش ورودی پیکاپ خراب شده باشد. اما اگر کاغذ بعد از اینکه وارد پرینتر می‌شود، در این دستگاه گیر می‌کند به این معناست که یا بخش ورودی یا خروجی پیکاپ با مشکل مواجه شده است. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در محل موردنظر حاضر شده و به عیب‌یابی، تعمیر یا تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ بپردازند.

چگونه از گیر کردن کاغذ در پرینتر سامسونگ جلوگیری کنیم؟

 • به هیچ‌وجه از کاغذهای منگنه‌دار در پرینتر استفاده نکنید.
 • از کاغذهای مچاله‌شده، پاره شده، بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت در پرینتر استفاده نکنید.
 • تنظیمات پرینتر را متناسب با ابعاد و ضخامت کاغذی که در سینی این دستگاه قرار داده‌اید، اعمال کنید.
 • فقط از کاغذ مناسب با پرینتر خود استفاده کنید و به هیچ‌وجه از کاغذهایی با برندهای ضعیف استفاده نکنید.

چگونه کاغذ گیر کرده در پرینتر را از این دستگاه خارج کنیم؟

 • ابتدا پرینتر را خاموش کنید و کابل آن را از پریز برق جدا کنید.
 • درب پرینتر را باز کنید. اگر احساس کردید گرمای زیادی به دستتان می‌خورد به این دلیل است که هنوز فیوزر هیتر داغ است. پس بهتر است کمی صبر کنید تا سرد شود.
 • اگر نمی‌دانید کاغذ دقیقاً کجای پرینتر گیر کرده است، تمامی درب‌های آن را باز کنید.
 • حالا که توانستید کاغذ گیر کرده در پرینتر را ببینید باید از هر دو دست خود برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید و این کار را به آرام‌ترین شکل ممکن انجام دهید تا به هیچ‌وجه کاغذ پاره نشود. چراکه پاره شدن یا تکه تکه شدن کاغذ اول راهی پردردسر است که می‌تواند آسیب‌های جدی را به پرینتر شما وارد کند.
 • درنهایت تمامی درب‌های پرینتر را ببندید و این دستگاه را ریست کنید تا آماده به کار شود. اگر نتوانستید کاغذ را از پرینتر خارج کنید با نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ تماس بگیرید.
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *