اشتراک گذاری

پنج مورد از مشکلات آبسردکن یخچال

امروز شما را با 5 مورد از مهم ترین مشکلات آبسردکن یخچال و نحوه برطرف کردن آنها آشنا می کنیم. پس اگر از ساید بای ساید سامسونگ استفاده می کنید یا مدل های دیگر که مجهز به آبسردکن هستند، پیشنهاد می دهیم ادامه مطلب را دنبال کنید. آبسرد کن جزو بخش های بسیار پر استفاده یخچال است و بعضا به دلیل استفاده نادرست، آسیب می بیند. مثلا ممکن است پدال بشکند یا مشکلاتی از این دست در آن ایجاد شود. اما مشکلات آبسردکن یخچال، محدود به همین موارد نیستند. در ادامه مطلب راهکارهایی را برای رفع این مشکلات ذکر می کنیم. با این حال بهتر است برای ترمیم آبسردکن به صورت تخصصی، از تیم تعمیرات یخچال نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

مشکلات آبسردکن یخچال سامسونگ

مهم ترین مشکلات آبسردکن یخچال

جالب است بدانید که آبسردکن یخچال یا مخزنی است و یا به صورت مستقیم به آب شهری وصل می شود. آبسردکن های مخزنی را باید به شکل دستی پر کرد. اما مدل های دیگر، که در یخچال های جدید تعبیه شده اند، به شیر آب وصل شده و به راحتی پر می شوند. هنگام بروز مشکلات آبسردکن یخچال، بد نیست که اول مخزن آب و اتصال این قطعه به شیر آب را چک کنید. گاهی خود آبسردکن هیچ ایرادی ندارد و مسئله مربوط به همین بخش هاست.

این مطلب را از دست ندهید: ترفندهای افزایش عمر یخچال

مشکلات آبسرد کن یخچال سامسونگ و راهکارهای موثر

1. یخ بستن لوله آب درب

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران یخچال های سامسونگ و دیگر برندها از بروز آن شکایت دارند، یخ بستن لوله آب درب است. در این شرایط اول لوله آب درب را چک کنید. برای بررسی آن کافی است لوله را از آن درب جدا کرده و هوا را از آن خارج کنید. اگر دیدید که هوا از لوله خارج نمی شود، مطمئن باشید که یخ زده است و باید یخ آن را ذوب کنید. البته ممکن است مسئله مربوط به پایین بودن دما باشد که در این صورت، مشکل با تنظیم مجدد دمای یخچال برطرف می شود.

2. معیوب بودن شیر ورودی آب

یکی دیگر از مشکلات آبسردکن یخچال سامسونگ و سایر برندها خرابی شیر ورودی آب است. در این شرایط فشار آب کم است و حتی بعضا شیر آب به طور کلی باز نمی شود. به این دلیل که سوپاپ این قطعه نیاز به فشار کافی آب دارد تا درست کار کند. می توانید با استفاده از یک مولتی متر، مطمئن شوید که این بخش درست کار می کند یا خیر؛ در صورت نیاز بهتر است آن را تعویض کنید تا عملکرد آبسردکن به حالت عادی بازگردد. البته باید قبل از هرکاری مطمئن شوید که فشار آب ساختمان کم نیست.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعمیر درب یخچال

3. مشکل در برد صفحه کنترل

ایراد رایج دیگری که بعضا در آبسردکن یخچال مشاهده می شود، آسیب دیدگی برد کنترل یا کار نکردن آن است. برد کنترل توزیع کننده، بخش بسیار مهمی است و تقریبا بیشتر عملکردهای آبسردکن را کنترل می کنند. اگر این بخش به هر دلیلی درست کار نکند، برق رسانی به کل سیستم توزیع کننده مختل شده و یا متوقف می گردد. بهترین کار در این وضعیت، تماس گرفتن با تیم تعمیرات یخچال سامسونگ  در محل است. همکاران ما به آدرس شما می آیند و اقدامات لازم را برای ترمیم آبسردکن انجام می دهند.

4. خرابی سوئیچ درب یکی از مشکلات آبسردکن یخچال

قطعه ای به نام سوئیچ درب در یخچال وجود دارد که با باز و بسته شدن درب یخچال فریزر، یخساز و آبسردکن را خاموش میکند. در صورتی که این سوئیچ از کار بیفتد، اطلاع رسانی به درستی انجام نمی شود. در نتیجه آبسرد کن هم به درستی کار نمی کند و مشکلاتی در عملکرد آن ایجاد می شود. برای عیب یابی و برطرف کردن این مورد از مشکلات آبسردکن یخچال، سوئیچ درب را با استفاده از یک مولتی متر، چک کنید. معمولا بهتر است که سوئیچ تعویض شود تا ایرادات آبسردکن نیز حل شوند.

5. مشکل در فیلتر آب

اگر فیلترهای آب یخچال ایراد داشته باشند، آبسرد کن به درستی کار نمی کند. در این حالت جریان آب مختل می شود و ممکن است خروجی آبسرد کن به صفر برسد. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از این مورد مشکلات آبسردکن یخچال Samsung و سایر برندها حتما فیلترها را در بازه های زمانی مشخص، پاکسازی یا تعویض کنید.

4/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *