اشتراک گذاری

ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ

ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که پس از مدتی از رنگ لوازم منزل خود دلزده شده و حس یکنواختی کنید. یا ممکن است با آسیب های قابل توجهی روی درب یخچال خود روبرو شده و قصد ترمیم و تعمیر آن را داشته باشید. در این شرایط می توانید برای ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ اقدام کرده و از متخصصان تعمیر درب یخچال سامسونگ در این زمینه درخواست کمک کنید. در ادامه مبحث تغییر رنگ درب یخچال قصد داریم به جوانب بیشتری از این مسئله اشاره کنیم. ما را تا پایان همراهی کنید.

ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ

در چه شرایطی می توان برای ترمیم رنگ درب یخچال سامسونگ اقدام کرد؟

ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ را می توان در شرایط خاصی انجام داد. در صورتی که رنگ درب یخچال به دلیل عمر طولانی آن دچار کدری شده باشد یا رنگ آن با سایر لوازم آشپزخانه هماهنگی نداشته باشد، می توانید برای تعمیر رنگ درب یخچال اقدام کنید.

علاوه بر این با بروز هر گونه آسیب روی درب یخچال که باعث رنگ پریدگی و آسیب به رنگ بدنه آن می شود، می توان رنگ آن را ترمیم کرد. با توجه به اینکه فرایند نقاشی کردن کاری به ظاهر ساده به نظر می رسد، اما باید توجه داشته باشید که این کار دارای ظرافت هایی بوده و باید با دقت بالایی انجام شود.

از آنجا که رنگ کردن یخچال با رنگ کردن دیوارهای ساختمان متفاوت است، رنگ کردن آن نیز ترفندهایی دارد. با رعایت نکردن این ترفندها ممکن است رنگ درب یخچال مقاومت بالایی نداشته و در برابر گرما، رطوبت و سایش مجددا آسیب ببیند.

انواع رنگ های مورد استفاده برای درب یخچال

برای ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ باید بدانید که چه نوع رنگی برای آن مورد استفاده قرار می گیرد. انواع رنگ های مورد استفاده برای یخچال از قرار زیر هستند:

1. اسپری های رنگ اپوکسی

اسپری های رنگ اپوکسی به عنوان مقاوم ترین رنگ ها شناخته شده که در مدت زمان کمی خشک می شوند. از این رو آن ها را در قالب اسپری تولید و به بازار ارائه می کنند. 

2. رنگ های آکریلیک

از مزیت های مهم رنگ های آکریلیک می توان به عدم آلودگی محیط زیست،  قابل شستشو بودن آن، تنوع زیاد و غیره اشاره کرد.

3. رنگ های انامل یا رنگ های روغنی

با وجود اینکه رنگ های انامل زیبایی ظاهری زیادی دارند، اما به علت آسیب به محیط زیست، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر با مشکل باز ماندن درب مواجه هستید، می توانید در مورد تعمیر لاستیک درب یخچال هم مطالعه کنید. به طور کلی یخچال هایی که عمر طولانی دارند، با چنین ایرادهایی مواجه می شوند. 

عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ درب یخچال

زمان ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ باید عواملی را در نظر گرفته و یک رنگ مناسب را انتخاب نمایید. این عوامل از قرار زیر هستند:

1. فضایی که قصد دارید یخچال را در آن قرار دهید. با توجه به اینکه در محیط های پر رفت و آمد تماس با درب یخچال زیاد است، رنگ سفید انتخاب خوبی به شمار نمی رود. چرا که لکه ها و آلودگی های روی آن سریعا نشان داده می شود و جلوه آن را نازیبا نمایش می دهد.

2. عامل دیگری که در انتخاب رنگ یخچال موثر است، در نظر گرفتن رنگ سایر لوازم آشپزخانه است. با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها علاقمندند رنگ وسایل آشپزخانه هماهنگی داشته باشند، لازم است رنگ آن ها را در انتخاب خود در نظر داشته باشند.

3. علاوه بر عوامل ذکر شده، متراژ فضایی که قرار است یخچال در آن فضا قرار بگیرد نیز در انتخاب رنگ آن نقش تاثیرگذاری دارد. چرا که رنگ های روشن برای فضاهای کوچک مناسب بوده و رنگ های تیره در محیط هایی با متراژ زیاد مناسب تر است.

آموزش ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ

برای ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ باید از کارشنسان مربوط کمک بگیرد. اما اگر می خواهید با روند کار آشنا شوید روند ترمیم و تغییر رنگ رنگ درب یخچال به ترتیب ذیل است.

 آماده کردن لوازم مورد نیاز برای تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ

1.رنگ مورد نظر خود

 1. ابزار رنگ کاری
 2. سنباده
 3. مواد شوینده
 4. پارچه تمیز
 5. روزنامه
 6. ماسک
 7. دستکش

مراحل تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ

 • سپس یخچال را از برق خارج کرده و داخل آن را به طور کامل تخلیه کنید.
 • پس از آن یخچال را به وسط آشپزخانه ببرید تا امکان دسترسی به تمام نقاط آن برای شما فراهم باشد.
 • حالا باید از عدم وجود لایه های اضافی از قبیل پرز، ذرات روغن و یا هر چیز دیگر بر روی درب یخچال اطمینان حاصل نمایید و آن را کاملا تمیز کنید.
 • می توانید بخش هایی که کدر یا پوسیده شده اند را با تکه ای سنباده نرم تمیز کنید و سپس آن را دستمال بکشید.
 • حالا باید بخش هایی از یخچال را که نیاز به رنگ کردن ندارند همچون لوگوی آن، دستگیره درب و لاستیک درب یخچال را با نوار چسب بپوشانید.
 • در این مرحله می توانید با توجه به میزان آسیبی که به درب یخچال وارد شده، یک یا دو لایه آستری روی آن بزنید.
 • آستری را از نوع مقاوم در برابر رطوبت و با کیفیت انتخاب کنید تا درب یخچال از زنگ زدگی محافظت شود.
 • پس از رنگ آستری باید صبرکنید تا خشک شود و سپس لایه بعدی را بزنید.
 • در صورتی که نوع رنگ آکریلیک باشد، رنگ آستری آن را از پایه آب و چنانچه نوع رنگ حلال باشد، آستری روغنی را مورد استفاده قرار دهید. برای اسپری های اپوکسی نیازی به لایه آستری نیست.
 • حالا می توانید رنگ اصلی درب یخچال را با دقت و ظرافت به صورت یکنواخت بزنید.
 • چنانچه برای رنگ کردن از اسپری استفاده می کنید، آن را در فاصله 30 سانتی متری از یخچال بگیرید.
 • در این مرحله از ترمیم و تغییر رنگ درب یخچال سامسونگ می توانید رنگ اصلی را نیز در چند لایه انجام دهید. در این صورت باید ابتدا یک لایه رنگ بزنید و صبر کنید تا خشک شود. پس از خشک شدن کامل لایه قبل، لایه دیگر را بزنید.
 • همچنین می توانید پس از اتمام فرایند رنگ آمیزی درب یخچال، یک لایه جلادهنده روی آن استفاده نمایید. جلادهنده باعث درخشش و زیبایی یخچال شده و از رنگ در برابر عوامل آسیب زای محیطی محافظت می کند.
 • با توجه به اینکه لکه ها و آلودگی روی رنگ مات جلوه کمتری دارد، توصیه می شود از این رنگ استفاده شود.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.
1/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *