اشتراک گذاری

نحوه ریست یخچال فریزر و ساید سامسونگ

برای آشنایی با روش ها و مراحل ریست یخچال سامسونگ، ادامه مقاله را دنبال کنید. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ را ریست کنید تا تنظیمات صفحه آنها اصلاح شود. گاهی اعداد صفحه نمایش یخچال به هم ریخته شده و یا یک کد خطا روی صفحه نمایش نشان داده می شود. 

در چنین شرایطی با ریست کردن یخچال، می توان ارورها را برطرف کرده و عملکرد یخچال را به حالت عادی بازگرداند. اگر در اجرای مراحل ریست یخچال سامسونگ با مشکل مواجه شدید، تکنسین های تعمیر یخچال Samsung در محل برای ارائه خدمات بیشتر، در کنار شما هستند؛ برای دریافت این خدمات با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه ریست یخچال فریزر و ساید سامسونگ

ریست یخچال سامسونگ چه موقع انجام می شود؟

همانطور که گفته شد، گاهی ارورهایی در نمایشگر یخچال مشاهده می شوند که بعضا عملکرد دستگاه را نیز مختل می کنند. در این شرایط باید یخچال را ریست کرد کد خطا از بین رفته و روند کاری یخچال به حالت عادی بازگردد. همچنین اگر یکی از Led های صفحه نمایش فقط روشن و در حالت چشمک زن است، باید با ریست یخچال سامسونگ، مشکل را حل کرد. در برخی موارد متوجه می شوید که دمای یخچال فریزر دمای واقعی نیست؛ این مشکل هم با ریست کردن دستگاه برطرف می شود. دقت کنید که قبل از ریست یخچال samsung، کد خطا یا ارور را یاداشت نموده و مطمئن شوید که این خطا مربوط به کدام مشکل است.

مراحل ریست کردن یخچال سامسونگ

 • کلید Energy Saver و کلید Lighting  را به مدت 8-5 ثانیه، به صورت هم زمان نگه دارید.
 • با این کار، کل چراغ های روی صفحه به مدت یک ثانیه روشن شده و خاموش می شوند.
 • پس از خاموش شدن این چراغ های نمایشگر، ریست برد یخچال سامسونگ انجام می شود.
 • ممکن است پس از این مرحله صفحه نمایش کاملا خاموش مانده و یا دکمه ها عمل نکنند.
 • در این صورت، یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق خارج نموده و به برق بزنید.
 • ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ
 • در برخی از مدل های ساید سامسونگ، دکمه های Energy saver  و Lighting  تعبیه نشده اند.
 • در این صورت باید برای ریست یخچال سامسونگ، کلیدهای Power Freeze و Power cool  را به صورت همزمان به مدت 10 ثانیه نگه دارید.
 • به این ترتیب، کل ال ای دی های صفحه نمایش یکبار با هم روشن شده و خاموش میگردند.
 • در نهایت، تنظیمات ساید به حالت کارخانه یا پیش فرض باز می گردد.

ریست یخچال فریزر Samsung

مراحل ریست یخچال سامسونگ در یخچال فریزرهای بالا پایین این برند، کمی متفاوت است. در این مدل ها دکمه بالا سمت راست Power cool  و دکمه بالا سمت چپ Power Freeze را با هم حدود 8-7 ثانیه نگه دارید. بعد از روشن و خاموش شدن چراغ های نمایشگر، یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق خارج کرده و به برق بزنید. با انجام دادن این مراحل، یخچال ریست شده و تنظیمات آن به حالت اولیه باز می گردند. چنانچه اشکالی در یخچال وجود نداشته باشد درجه ها نرمال نمایش داده می شوند. اگر صفحه نمایش یخچال فریزر غیر عادی بود، دکمه PowerFreeze و دکمه Cool Select Turbo را همزمان 8 ثانیه نگه دارید. در صورت وجود ایراد فنی در دستگاه، ال ای دی به حالت چشمک زن در می آید. بهتر است در این شرایط از تکنسین های تعمیر یخچال Samsung برای عیب یابی و تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

2.9/5 (9 امتیاز)

۲ پاسخ

 1. روش‌های توصیه شده برای ریست کردن ساید سامسونگ عالی و کاملاً فنی ولی قابل درک برای افراد غیر فنی است.چه نتیجه بگیرم و چه نتیجه نگیرم. البته دو سال قبل با همین روش شما رفع ارور کرده‌ام. خداوند به تمام سیستم فنی مملکت به خصوص صادق‌هایی مانند شما طول عمر بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *