اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
  • خانه
  • مقالات
  • با ارورهای یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید

با ارورهای یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید

خوشبختانه اکثر لوازم خانگی های امروزی از یخچال گرفته تا ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … دارای نمایشگری هستند که درصورت بروز هر مشکلی، ارورهای مشخصی را به کاربر نمایش می دهند و از این طریق کاربر را از مشکلی که در دستگاه رخ داده است با خبر می کنند. تعمیرکاران نیز با توجه به ارورهایی که بر روی نمایشگر یخچال ها نمایان می شوند، به راحتی می توانند قطعه معیوب شده را تشخیص دهند و با سرعت بالایی مشکل به وجود آمده را برطرف کنند؛ به همین دلیل تصمیم داریم شما را با رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ آشنا کنیم.

رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ

  • ارور 4E ؛ نشان دهنده آسیب دیدن سنسور یخچال

یکی از رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ، ارور 4E است که نشان می دهد سنسور یخچال دچار آسیب دیدگی شده است. در این حالت باید هم سنسور محیطی و هم سنسور دیفراست مورد بررسی قرار بگیرند تا مشخص شود که کدام یک از این سنسورها معیوب شده اند. درصورتی که هر یک از این سنسورها معیوب شده باشند راهی جز تعویض آن ها وجود ندارد؛ البته اگر در پروسه عیب یابی سنسورهای محیطی و دیفراست، مشخص شود که این سنسورها مشکلی ندارند، یعنی اینکه برد الکترونیکی یخچال مشکل دارد و باید مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.


  • ارور 5E ؛ احتمال آسیب دیدگی سنسور یا قطع جریان برق دستگاه

نمایش ارور 5E در یخچال فریزر سامسونگ نشان می دهد که یا سنسور این دستگاه با مشکل مواجه شده است یا اینکه جریان برق دستگاه قطع شده است؛ با این وجود باید سنسور محیطی یخچال مورد عیب یابی قرار بگیرد تا اگر مشکلی دارد، تعویض شود. اگر مشکل از سنسور محیطی یخچال نبود باید از ورود ولتاژ کافی به داخل مدار مطمئن شد.

ارورهای یخچال سامسونگ
  • ارور 5 ؛ بروز مشکل در سیستم دیفراست

ارور 5 به عنوان یکی دیگر از رایج ترین ارورهای یخچال سامسونگ نشان می دهد که سیستم دیفراست این دستگاه دچار مشکل شده است. برای رفع این ارور باید یخساز این دستگاه مورد عیب یابی قرار بگیرد و اگر دچار مشکل شده بود، تعویض شود. امکان دارد مشکل از حسگر یخ هم باشد که در این صورت نیز باید حسگر یخ را تعویض کرد.


  • ارور 6E ؛ خطای سنسور محیطی به دلیل قطع برق

خوشبختانه ارور 6E، ارور خیلی جدی نیست و معمولا زمانی که برق قطع می شود، این ارور بر روی نمایشگر یخچال نمایان می شود. برای برطرف کردن این ارور تنها کافیست که Power Freeze و Power Cool را به صورت همزمان برای 15 تا 20 ثانیه نگه دارید.


  • ارور 8E ؛ احتمال آسیب دیدگی سنسور یخ ساز

یکی دیگر از ارورهای یخچال سامسونگ که خیلی از کاربران با آن مواجه می شوند، ارور 8E است که نشان می دهد سنسور یخ ساز آسیب دیده است؛ به گونه ای که یا قطع شده است یا غیر فعال؛ به همین دلیل برای رفع این ارور باید سنسور یخ ساز یخچال به همراه اتصالات آن مورد عیب یابی قرار بگیرد. اگر مشکل از سنسور یخ ساز نبود باید مطمئن شد که یخ ساز غیر فعال نشده باشد. اگر مشکل از سنسور یخ ساز باشد راهی جز تعویض آن وجود ندارد.


  • ارور 23E ؛ بروز مشکل در فن خنک کننده

نمایش ارور 23E نشان می دهد که مشکلی در فن خنک کننده یخچال به وجود آمده است؛ با این وجود در صورت نمایش این ارور در یخچال سامسونگ باید فن آن مورد عیب یابی قرار بگیرد تا اگر به مشکل خورده است مورد تعویض قرار بگیرد. البته گاهی اوقات مشکل از فن خنک کننده یخچال نیست و درصورت بروز چنین اروری باید برد الکترونیکی آن نیز مورد عیب یابی قرار بگیرد؛ چراکه امکان دارد مشکل از برد الکترونیکی یخچال باشد.

 

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دوازده + 4 =