اشتراک گذاری

تعویض خازن کولر گازی سامسونگ

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

یکی از خرابی‌های نسبتاً شایع مشاهده شده در کولرهای گازی سامسونگ –و البته سایر برندهای کولر- خرابی خازن است. در صورت خرابی خازن کولر آنچه که نیاز خواهد بود بررسی خازن و عملکرد کولر، عیب‌یابی و در نهایت تعمیر یا تعویض خازن کولر است. در مرحله نخست –یعنی عیب‌یابی- با توجه به نشانه‌های مشاهده شده در کولر، خرابی یا عدم خرابی خازن تشخیص داده شده و در مرحله بعد جهت تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام می‌گردد.

خرابی خازن نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده‌ی آنها می‌توان احتمال را بر خرابی این قطعه قرار داد. (در بخش‌های آتی نشانه‌های خرابی خازن کولر گازی شرح داده خواهد شد). باید توجه داشت که خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض خازن کولر گازی سامسونگ یک کار تخصصی است و صرفاً می‌بایست توسط کارشناسان تعمیرات تخصصی کولر گازی انجام پذیرد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”5717″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

علل خرابی خازن کولر گازی سامسونگ

پیش از پرداختن به عللی که سبب خرابی خازن کولر گازی سامسونگ می‌شوند بد نیست با وظیفه‌ی خازن در کولر گازی آشنا شویم. خازن کولر گازی، در واقع متشکل از دو صفحه موازی فلزی است که مابین آنها لایه‌هایی از عایق و هوا قرار گرفته است. این لایه‌ها انرژی الکتریکی را نگهداری می کنند تا در زمان مشخص به همراه مقاومت ها استفاده شوند. به عبارتی دیگر، خازن کولر گازی بار الکتریکی را در خود ذخیره می‌کند تا در زمان مشخص این بار الکتریکی برای راه‌اندازی قسمت های مختلف کولر گازی مصرف گردد.

تجربه کارشناسان ما در زمینه تعمیر و تعویض خازن کولر گازی سامسونگ حاکی از آن است که، اصلی‌ترین علل خرابی این قطعه، کار کردن بیش از اندازه کولر و وارد شدن بار اضافی به دستگاه است. وارد شدن بار اضافی به کولر یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی است که به راحتی می‌تواند خازن کولر گازی را خراب کند. توصیه می‌شود جهت جلوگیری از این اتفاق شدت جریان و میزان ولتاژ برق توسط کارشناسان بررسی شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش تعویض خازن کولر گازی سامسونگ

در قیاس با سایر تعمیرات کولر گازی سامسونگ، تعویض خازن کولر گازی سرویس نسبتاً ساده‌ای به شمار می‌آید. البته این سخن به معنای امکان انجام آن توسط افراد عادی نیست. (تعویض خازن کولر گازی به دلیل سروکار داشتن با برق می‌بایست صرفاً توسط کارشناسان تعمیرات کولر گازی انجام شود). برای تعویض خازن ابتدا با استفاده از یک پیچ گوشتی بست خازن قبلی از بدنه باز می‌شود. برای پیشگیری از اشتباه می‌بایست یک یک سیم های خازن قدیمی را از جای خود خارج و به خازن جدید اتصال داد.

این کار کمک می‌کند تا هر سیم دقیقا به ورودی مشابه وصل شود. (نکته: COM در ورودی دو سیم دارد، از این رو باید دو سیم از خازن قبلی جدا و به خازن جدید وصل شود). پس از این کار خازن قبلی را کنار گذاشته و به کمک بست، خازن جدید در محل خود اتصال داده می‌شود. تعویض خازن کولر گازی سامسونگ با این کار به پایان می‌رسد و می‌توان کولر را به برق وصل کرده و درستی کار کردن آن را تست کرد. سپس برق را وصل کرده و کولر را روشن کنید.

(نکته: اگر به خازن کولر توجه کنید یک علامت c برروی آن مشاهده خواهید کرد. این علامت به معنی common و به معنی مشترک بر روی خازن است. دو علامت s به معنی استارت و R نیز به معنی رانینگ می باشند. علاوه بر این دو علامت MAIN و SUB نیز وجود دارند که عبارتند از: سیم پیچ اصلی یا همان MAIN که به صورت اختصاری C-R نوشته می‌شود و سیم پیچ SUB که به صورت اختصاری C-S نوشته می‌شود).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی تعمیرات کولرگازی سامسونگ

نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ با همکاری تیمی از زبده ترین و کاربلدترین تعمیرکاران ، در طول سال‌های اخیر توانسته است بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه بهسازی و تعمیر، به مشتریان و مشترکان سامسونگ ارائه دهد. حضور کارشناسان مجرب و کاردان در مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سبب گشته تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید غالب اختلالات ایجاد شده در دستگاه خویش را تعمیر و رفع نمایید و از مراجعه به دیگر مراکز بی‌نیاز گردید.

بد نیست بدانید، کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولرگازی سامسونگ و اسپلیت به محل مورد نظر اعزام گشته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و سرویس دستگاه را آغاز می کنند. علاوه بر کولر گازی سایر محصولات سامسونگ نیز در نمایندگی تعمیر می شود و کاربران گرامی می توانند از خدمات ما بهره مند شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”3″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_side_image” carousel_dots=”1″ taxonomy_category=”%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%da%a9%d9%88%d9%84%d8%b1-%da%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af”][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *