اشتراک گذاری

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ فرآیند مهم و با اهمیتی است که اگر به موقع صورت نگیرد، باعث بروز مشکلات بسیاری در عملکرد دستگاه می شود. زمانی که مخزن گاز کولر به مدت طولانی خالی است، قطعات مختلف کولر گازی به ویژه کمپرسور سیستم در معرض پیدایش آسیب های جدی قرار می گیرند. عملیات خنک سازی در کولر های گازی با استفاده از نوعی گاز مخصوص به نام فریون، انجام می شود. اگر مقدار این گاز کم شود، چرخه ی سرمایش سیستم دچار اختلال شده و دستگاه از عملکرد اولیه ی خود دور می ماند.

روش های متعددی برای شارژ کولر گازی سامسونگ وجود دارد که بسته به نوع گاز مصرفی دستگاه و مدل کولر متفاوت می باشد. تشخیص راهکار مناسب برای شارژ دوباره ی گاز کولر نیازمند تخصص بالای تعمیرکاران مجرب است. برای این منظور نمایندگی رسمی سامسونگ برترین گزینه ی انتخابی می باشد. کارشناسان این مجموعه با استفاده از دانش به روز خود و تجهیزات کاری پیشرفته پروسه ی شارژ گاز کولر گازی سامسونگ را در مدت زمان کوتاهی انجام می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شارژ گاز کولر گازی و جزئیات این امر به مطالعه ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ بپردازید.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

چه زمانی شارژ گاز کولر گازی سامسونگ ضروری می شود؟

همان طور که اشاره شد اصلی ترین نشانه ی پیدایش نیاز به شارژ کولر گازی سامسونگ ، عدم فعالیت صحیح دستگاه در خنک سازی محیط است. این موضوع با فعالیت طولانی مدت کولر همراه است. بعد از گذشت چند ماه، گاز تمام شده و احتیاج به شارژ دارد. دیگر زمانی که باید گاز کولر گازی را شارژ کنید، وقتی است که مقدار گاز موجود در مخزن برای خنک کردن محیط کافی نیست. از طرفی دقت داشته باشید کولرهای گازی به صورت پیش فرض دارای مخزن خالی از گاز هستند. بنابراین اگر کولر گازی تازه ای خریداری کرده اید، پس از نصب و راه اندازی یونیت ها و اجزای مختلف سیستم، آن را شارژ کنید. به طور کلی شارژ گاز کولر گازی سامسونگ باید در اسرع وقت انجام شود. در غیر این صورت، پیدایش مشکلات و آسیب های جدی در دستگاه امری طبیعی است.

روش های شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

شارژ گاز وزنی با استفاده از ترازو و شارژ توسط گیج مانوفیلد، عمده ترین روش های شارژ گاز کولر گازی سامسونگ و یا سایر برندها هستند. تعمیرکار متناسب با شرایط ساختاری کولر و نوع گاز مصرفی سیستم، یکی از این دو روش را انتخاب و اجرا می کند. البته به تازگی بیشتر تکنسین های ماهر از تکنیک تازه ای به وسیله ی آمپرمتر، کولرهای گازی را شارژ می نمایند. این تکنیک می تواند بازدهی مناسبی را ارائه دهد. اما آنچه که در این میان حائز اهمیت است، انجام صحیح شارژ کولر گازی سامسونگ است که در گرو تجربه ی کاری تعمیرکار می باشد. از این رو در انتخاب مراکز تعمیراتی دقت کنید.

نحوه ی شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

 شارژ کولر گازی سامسونگ دارای مراحل تعیین شده ای است که باید به تربیت و با ظرافت کاری بالایی انجام شود تا کولر بتواند قادر به فعالیت دوباره باشد. اولین نکته برای شارژ کولر گازی سامسونگ خاموش کردن آن و جداسازی دو شاخه ی برق سیستم است. سپس باید شیلنگ گیج مانیفولد به پمپ های فشار دستگاه وصل شود. در این مرحله لازم است که کولر روشن شود و به مدت 15 دقیقه کار کند تا به حالت پایداری رسیده و آماده شارژ گردد.

پس از گذشت این مدت، دما به صورت دقیقی چک می شود. در مرحله بعد، دستگاه اندازه گیری مرتبط با مدل کولر گازی توسط تکنسین تعیین خواهد شد. در این بین اگر نشتی خاصی دیده شود، باید از تعمیرکار بخواهید تا آن را برطرف سازد. معمولا نشتی اسپلیت و کولر گازی در قسمت اتصالات این دستگاه ها اتفاق می افتد. در ادامه ضمن رعایت استانداردهای موجود، شلنگ شارژ گاز یا منبع تغذیه به کپسول گاز دستگاه متصل می شود. با اتمام فرآیند شارژ گاز کولر گازی سامسونگ، شلنگ جدا شده و عملکرد کولر تست خواهد شد.

نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ

کولرگازی دستگاه پرمصرفیست که ممکن است ساعات زیادی را روشن باشد. این استفاده ی طولانی مدت و نیز عواملی چون نوسانات برق و یا فرسودگی قطعات داخلی می توانند موجب عدم کارکرد صحیح کولرهای گازی شوند. در این راستا نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ در کنار شما بوده و کلیه ی اختلالات موجود در انواع کولرهای گازی سامسونگ را در مدت زمان کوتاهی برطرف می سازد. خدمات تخصصی این مجموعه براساس دانش به روز تکنسین های مجرب شکل گرفته و به همراه ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *