اشتراک گذاری

تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ

چرا در ماشین ظرفشویی سامسونگ هیچ آبی به ظرف ها اسپری نمی شود؟ دلیل پخش بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟ علت شنیده شدن صداهای غیر عادی از ظرفشویی سامسونگ چیست؟ متاسفانه یکی از احتمالاتی که می توان با بروز هر یک از این مشکلات در ماشین ظرفشویی سامسونگ در نظر گرفت، خراب شدن موتور این دستگاه است. اگر دوست دارید با علائم و عوامل خراب شدن موتور ظرفشویی و بهترین مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی جهت تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ

موتور ماشین ظرفشویی چه نقشی در این دستگاه دارد؟

موتور یکی از مهم‌ترین بخش‌های ماشین ظرفشویی است که واسط بین آب و آبپاش‌های این دستگاه است؛ به گونه‌ای که مواد شوینده و آب را به ظروف می ‌پاشد و موجب تمیز شدن ظروف قرار داده شده در ماشین ظرفشویی در حین شستشو می ‌شود. با این وجود بدیهی است که خرابی و یا بروز هر مشکلی در موتور ماشین ظرفشویی، عملیات شستشو را متوقف کند؛ به گونه‌ای که ظرفشویی شما دیگر قادر نباشد کاری انجام دهد. در این صورت بهترین کار این است که با نمایندگی ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ را به شما ارائه دهند.

از کجا بفهمیم موتور ماشین ظرفشویی خراب شده است؟

همانطور که اشاره کردیم موتور ظرفشویی وظیفه دارد تا آب و و مواد شوینده را برای تمیز شدن ظروف به آن ها برساند. پس هر زمانی که ماشین ظرفشویی را روشن کردید اما آبی وارد آن نشد، یا در حین شستشوی ظروف، ظرفشویی متوقف شد باید بدانید که زمان تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ رسیده است. البته وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که یکی از مهم‌ ترین آن ها خرابی آکوا استاپ ماشین ظرفشویی است. بنابراین نمی توان گفت که تنها دلیل وارد نشدن آب به داخل ظرفشویی خرابی موتور آن است. در ادامه شما را با نشانه های خرابی موتور ظرفشویی سامسونگ آشنا خواهیم کرد.

شنیده شدن صدای غیر عادی از ماشین ظرفشویی

یکی از مهم‌ترین علائم خرابی موتور ظرفشویی سامسونگ، شنیده شدن صدای غیر عادی از این دستگاه مانند صدای جیغ کشیدن و وز وز است. اگر ماشین ظرفشویی شما هم چنین علائمی دارد بهتر است از وارد شدن آسیب جدی‌تر به موتور آن جلوگیری کنید و با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

اسپری نشدن آب در ماشین ظرفشویی

با خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی هیچ آبی از بازوهای آبپاش، اسپری نمی شود. چون با خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی هیچ آبی وارد بازوهای آبپاش نمی شود. البته احتمال اینکه مشکل از شیر برقی ورودی آب و نشتی شیلنگ آب باشد نیز وجود دارد. در این صورت تعمیر شیربرقی ظرفشویی، تعویض شلنگ ها و بررسی سایر بخش های مربوط به آبگیری و خارج کردن آب در دستگاه باید به دقت صورت بگیرد. 

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

پخش بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی

متاسفانه یکی از علائمی که نشان می‌ دهد موتور ظرفشویی نیم سوز شده است یا به صورت کامل سوخته است، پخش بوی سوختگی از این دستگاه است. در این حالت دیگر امیدی به تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. بهتر است برای جلوگیری از آتش گرفتن ماشین ظرفشویی در صورت بروز چنین مشکلی اول از همه این دستگاه را از برق بکشید.

دلایل خراب شدن موتور ظرفشویی چیست؟

استفاده بیش از حد از ماشین ظرفشویی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که فشار زیادی به موتور ظرفشویی وارد می کند و موجب فرسوده شدن آن می شود استفاده بیش از حد از این دستگاه است.

نوسان برق

و اما آخرین عاملی که در خراب شدن موتور ظرفشویی نقش مهمی دارد بروز نوسان برق است. مهم ترین عاملی که موجب بروز نوسان برق در این دستگاه می شود عدم استفاده از محافظ است.

سرویس نکردن ماشین ظرفشویی

هر دستگاهی برای اینکه طول عمر زیادی داشته باشد و دیرتر خراب شود در بازه های زمانی منظم به سرویس نیاز دارد. زمانی که ماشین ظرفشویی را سرویس نمی کنید با گذشت زمان روی تمامی قطعات داخلی آن لایه‌هایی از گرد و غبار نشسته و موجب فرسوده شدن قطعات آن می ‌شود. همین عامل نیز موجب خرابی و درنهایت تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ می شود.

ساییده شدن دنده موتور

یکی دیگر از دلایل خراب شدن موتور ظرفشویی، ساییده شدن دنده موتور است. ساییده شده دنده موتور موجب می شود فشار زیادی به موتور وارد شده و درنهایت خراب شود. با سرویس ماشین ظرفشویی می توانید از بروز چنین مشکلاتی در این دستگاه نیز مطلع شوید.

آیا امکان تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ وجود دارد؟

گاهی اوقات امکان تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ وجود دارد و گاهی اوقات هم چنین امکانی وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. برای اطمینان از این مسئله باید موتور ظرفشویی را با دقت بالایی مورد عیب یابی قرار داد.  اگر برای موتور ظرفشویی شما هم مشکلی به وجود آمده است و می خواهید از قابل تعمیر بودن یا نبودن آن مطمئن شوید با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. تکنسین های واحد تعمیرات ظرفشویی، این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی ظرفشویی سامسونگ می پردازند و تشخیص خواهند داد که موتور آن قابل تعمیر است یا خیر. درصورتی که موتور این دستگاه قابل تعمیر باشد با سرعت و دقت بالایی به تعمیرات تخصصی آن می پردازند و در غیر این صورت آن را تعویض می کنند.

5/5 (1 امتیاز)

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *