اشتراک گذاری

تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ

برای تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ با ما همراه باشید تا مراحل این کار را به شما آموزش دهیم. ماشین ظرفشویی وسیله‌ای کارآمد است که معمولاً در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود. یکی از قطعات مهم که در این دستگاه استفاده می شود شیربرقی می باشد که وظیفه آن رساندن آب به داخل دستگاه است. شیربرقی انواع متفاوتی دارد که در مدل‌های مختلف برحسب نیاز دستگاه استفاده شده است.

در بعضی از شیرهای برقی زاویه مجرای خروجی و ورودی آنها 90 یا 180 درجه است. علاوه بر این، برخی از آنها یک بویین با یک خروجی آب دارند و در برخی دیگر هم دو بویین و دو خروجی آب وجود دارد. بسته به نوع آن، تعمیر شیربرقی ماشین ظرفشویی ممکن است متفاوت باشد. امیدواریم در این مطلب بتوانیم نیاز شما را برای حل مشکل ظرفشویی ارزشمندتان برطرف کنیم.

تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ

علائم خرابی شیربرقی ظرفشویی سامسونگ

شیر برقی دارای یک بوبین و یک سوزن و مجرای عبور است. هنگامی که برق بوبین شیر برقی قطع می‌باشد سوزن تحت تاثیر وزن خود و فلزی که در پشت آن قرار دارد مجرای عبور آب را می‌بندد. وقتی که بوبین دارای جریان برق باشد میدان مغناطیسی که تولید می‌کند باعث آهن ربا شدن هسته میگردد که در نتیجه سوزن را بالا کشیده و باعث باز شدن شیر برقی می‌گردد.

اگر در ماشین ظرفشویی سامسونگ با خطای شماره 2 در صفحه نمایش آن روبرو شدید یعنی آب به داخل دستگاه عبور نمی‌کند. آب دادن و نشتی آب از زیر دستگاه نیز ممکن است نشان دهنده خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. اگر ماشین، ظروف را تمیز نمی‌شوید احتمالاً شیر برقی با مشکل مواجه شده است. بنابراین در این شرایط ممکن است تعمیر شیربرقی ظرفشویی ضروری باشد.

نحوه تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ

برای تعمیر شیر تغذیه ظرفشویی سامسونگ، ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید. سپس دریچه ورودی آب را در دستگاه مشخص نمایید این قسمت باید در پشت پانل ظرفشویی سامسونگ در بخش پایین یا در گوشه سمت راست یا چپ وجود داشته باشد. شیربرقی با دو پیچ در بالا یا پنل به دستگاه متصل شده است. پیچ ها را باز کنید و با زدن ضربه پنل را جدا کنید.

یک منبع تغذیه شیلنگ از ماشین ظرفشویی به شیر آب وجود دارد و یک شیلنگ دیگر هم که از شیرآب منتقل می شود که باعث تخلیه آب می شود. اکنون می‌توانید شیلنگ‌های دستگاه را چک کنید تا از درست متصل بودن آنها به شیر مطمئن شوید. همچنین باید مطمئن بود که در شیلنگ مسدودی وجود ندارد.

در صورتی که در شیلنگ‌ها مسدودی وجود نداشته باشد باید برای تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ اقدام کرد. توجه داشته باشید که تعمیر شیربرقی ظرفشویی به معنای تعویض آن است چراکه این قطعه الکترونیکی در صورت تعمیر کارایی مناسبی از خود نشان نمی‌دهد.

روش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

از آنجا که یکی از کارکردهای مهم شیربرقی ظرفشویی، جلوگیری از نشت آب به داخل دستگاه است، بنابراین در اولین فرصت باید اقدام به تعویض آن کرد. تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ و یا تعویض آن امری بسیار تخصصی است که بهتر است برای تعویض آن از مراکز معتبر و متخصص کمک بخواهید. در فرآیند تعویض شیربرقی ظرفشویی به ابزار و تجهیزات پیشرفته نیاز است.

در نمایندگی سامسونگ، علاوه بر استفاده از تجهیزات مدرن، از افراد با تجربه و متخصص در زمینه سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می‌شود. توجه داشته باشید، قطعاتی که در ظرفشویی سامسونگ جایگزین قطعات معیوب می‌شوند باید از قطعات اورجینال باشد تا در عملکرد دستگاه خللی به وجود نیاید. آنچه که بیش از هر چیز در نمایندگی سامسونگ سرویس، بر اعتبار آن نزد مشتریان افزوده است، استفاده از قطعات اصلی در تعمیر دستگاه می‌‌باشد.

نمایندگی سامسونگ سرویس

تمامی خدمات مرتبط با لوازم سامسونگ، از جمله تعمیر لباسشویی، ظرفشویی، تلویزیون، گوشی و… در مرکز نمایندگی سامسونگ قابل ارائه می‌باشد. بنابراین اگر قصد تعمیر شیربرقی ظرفشویی سامسونگ، تعویض قطعات، سرویس‌های دوره‌ای و یا هر درخواست دیگری دارید، به مرکز تعمیر ظرفشویی مراجعه کنید تا در اسرع وقت مشکلات دستگاه شما برطرف شود.

همچنین اگر در حمل و نقل دستگاه مشکل دارید یا وقت لازم را برای آمدن به نمایندگی را ندارید، با شماره مرکز تماس گرفته و از خدمات سرویس در محل سامسونگ استفاده کنید. کارشناسان فنی که به محل شما می‌آیند از متخصصان مستقر در نمایندگی بوده که از تجربه و دانش بالایی برخوردار هستند. این موضوع سبب می‌شود امنیت دستگاه خود را با ندادن آن به مراکز غیر مجاز، تضمین کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *