اشتراک گذاری

دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

آیا تاکنون با مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شده اید؟ این مشکل می تواند از دلایل ساده و پیش پا افتاده ای مانند تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی یا دلایل پیچیده تری مانند: گرفتگی سوراخ های بازوهای آبپاش، مسدود شدن فیلتر تخلیه آب، خرابی شیر ورودی آب و خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی باشد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با دلایل تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ و راه حل این مشکل بیشتر آشنا شوید.

دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ

تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین عواملی که بر کیفیت شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی تاثیرگذار است، تنظیمات ماشین ظرفشویی است. درواقع تنظیم صحیح مقدار سختی آب با توجه به سختی آب محل زندگی شما، انتخاب برنامه شستشوی مناسب برای ظروف کثیف و تعیین دمای آب مناسب برای از بین بردن چربی ها و لکه ها از مهم ترین تنظیمات شستشو هستند که باید قبل از آغاز سیکل شستشو ماشین ظرفشویی به درستی تنظیم شوند. در غیر این صورت امکان اینکه با مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی مواجه شوید، خیلی زیاد است.

گرفتگی سوراخ های بازوهای آبپاش دستگاه

اگر از درست بودن تنظیمات ماشین ظرفشویی خود مطمئن هستید، امکان دارد گرفتگی سوراخ های روی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی، دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. درواقع بر روی بازوهای آبپاش این دستگاه سوراخ ها یا نازل هایی قرار دارند که آب را با فشار بالایی بر روی ظروف می پاشند. با گذشت زمان رسوب آب موجب گرفتگی این سوراخ ها شده و مانع از پاشیدن آب با فشار بالا بر روی ظروف می شود. به همین دلیل زمانی که درب ماشین ظرفشویی را باز می کنید با ظروفی که تمیز شسته نشده اند، مواجه خواهید شد. بنابراین مسئله سرویس منظم ماشین ظرفشویی اهمیت بسزایی دارد؛ چراکه از رو به رو شدن با چنین مشکلاتی در این دستگاه جلوگیری می کند.

یکی از مواردی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی، ماندن لکه روی ظرف است. اگر با این مشکل روبرو هستید، توصیه می کنیم، در مورد اینکه «چطور می توان مشکل لکه دار شدن ظروف داخل ظرفشویی را برطرف کرد؟» مطالعه کنید.

مسدود شدن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

مسدود شدن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی یکی دیگر از علل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است. فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی به عنوان یکی از مهم ترین فیلترهای این دستگاه که در کیفیت شستشوی ظروف تاثیرگذار است، در کف این دستگاه قرار دارد و از دو فیلتر بزرگ و کوچک تشکیل شده است. به مرور زمان تجمع تکه های ریز و درشت مواد غذایی موجب گرفتگی این فیلتر می شوند که درنهایت باعث می شود ظروف به خوبی شسته نشوند. خوشبختانه می توانید این مشکل را خودتان هم حل کنید؛ به گونه ای که فیلتر تخلیه را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و آن را به سمت بالا بکشید تا از جای خود خارج شود. سپس آن را با آب و صابون بشوئید و ذرات غذایی که باعث گرفتگی این فیلتر شده اند را از آن خارج کنید.

مسدود شدن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

خرابی شیر ورودی آب ظرفشویی

یکی دیگر از علل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ، بروز مشکل در شیر ورودی آب این دستگاه است. درواقع خرابی شیر ورودی آب ظرفشویی یا یکی از قطعات مرتبط با آن، موجب بروز عدم آبگیری این دستگاه شده و درنتیجه باعث می شود که مقدار آب کم شده و ظرف ها تمیز شسته نشوند. اگر این عامل دلیل اصلی تمیز نشستن ظرفشویی باشد، کاری از دست شما بر نمی آید جز اینکه با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز در آدرس مورد نظر شما حاضر شده و خدمات عیب یابی و تعمیر ظرفشویی سامسونگ را در محل به شما ارائه دهند.

خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی

اگر از پمپ آب ماشین ظرفشویی هیچ صدایی نمی شنوید یا از آن صدای وزوز می شنوید باید احتمال خرابی آن را در نظر بگیرید که مطمئنا یکی از مشکلاتی که در ماشین ظرفشویی ایجاد می کند، تمیز نشستن ظروف است. بنابراین هرگونه ایراد و نقصی در سیستم پمپ آب یا واتر پمپ که شامل پمپ گردش آب (موتور ظرفشویی)، پروانه، تسمه و … است، می تواند در فرآیند شستشو اختلال ایجاد کرده و تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شود. که حل آن ممکن است نیاز به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی داشته باشد. در این شرایط نیز بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز جهت عیب یابی ماشین ظرفشویی شما به آدرس موردنظرتان مراجعه کنند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *