اشتراک گذاری

تعمیر برد موبایل سامسونگ همراه با گارانتی تعمیر

چرا موبایل سامسونگ دائماً هنگ می‌کند و ریستارت می‌شود؟ دلیل خاموش شدن خود به خود گوشی سامسونگ چیست؟ چرا موبایل سامسونگ بالا نمی‌آید؟ چرا نمی‌توان هیچ اطلاعاتی بر روی گوشی سامسونگ ریخت و از روی آن پاک کرد؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز هر یک از این مشکلات در موبایل سامسونگ درنظر گرفت، خرابی برد این دستگاه است. درواقع برد مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه موبایل است که میزبان سایر اجزاء این دستگاه می‌باشد. اگر دوست دارید بیشتر با نقش برد در موبایل، عوامل و علائم خرابی آن و از همه مهم‌تر بهترین مرکز جهت تعمیر برد موبایل سامسونگ آشنا شوید، ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را دست ندهید.

تعمیر برد موبایل سامسونگ

برد گوشی چیست؟

باید بدانید که برد گوشی، یکی از مهم ترین اجزای این دستگاه است. برای این که تصور دقیق تر و درست تری از این قطعه داشته باشید، می توانیم آن را مشابه CPU در کامپیوتر و لپ تاپ در نظر بگیریم. بسیاری از قطعات موبایل به نوعی با برد در ارتباط هستند و خرابی این قطعه، مشکلات بسیاری را در عملکرد گوشی ایجاد می کند. برد درواقع قلب موبایل است و از مجموعه ای شامل IC، خازن ها، دیودها و آلیاژ فلز تشکیل شده است. برای تعمیر برد گوشی سامسونگ و دیگر برندها، اجزای آن تعویض می شوند. اما اگر این قطعه سوخته باشد، عملا قابل ترمیم نیست و باید با یک نمونه جدید، جایگزین گردد.

علائم خرابی برد گوشی سامسونگ چیست؟

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، شایع‌ترین مشکلاتی که به دلیل معیوب شدن برد موبایل سامسونگ، گریبان‌گیر کاربران این دستگاه می‌شوند شامل:

 • روشن شدن اما بالا نیامدن گوشی یا به اصطلاح بوت نشدن گوشی
 • عدم امکان ذخیره و حذف اطلاعات در گوشی
 • مشاهده یکی از پیغام‌های Encrypt Unsuccessful و Internal Storage Damaged هنگام بالا آمدن گوشی
تعویض برد موبایل سامسونگ

چه عواملی در خراب شدن برد موبایل نقش دارند؟

سه عامل مهم شامل: نوسان برق، وارد شدن ضربه به موبایل و نفوذ رطوبت به آن در خراب شدن برد این دستگاه نقش دارند. درواقع وارد شدن شوک الکتریکی به موبایل، زمانی که در حال شارژ شدن است، موجب آسیب‌دیدگی پاور و برد این دستگاه می‌شود. از این‌رو پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از خرابی و تعمیر برد موبایل سامسونگ ، هنگام شارژ کردن این دستگاه آن را به محافظ برق متصل کنید. از طرفی از وارد شدن ضربه و بخصوص رطوبت به گوشی خود جلوگیری کنید.

آیا امکان تعمیر برد موبایل سامسونگ وجود دارد؟

پاسخ این پرسش که آیا امکان تعمیر برد موبایل سامسونگ وجود دارد یا خیر؟ به نوع مشکلی که برای برد این دستگاه به وجود آمده است و میزان آسیب‌دیدگی آن بستگی دارد. با این وجود بهتر است درصورت مشاهده هر یک از علائم خرابی برد گوشی سامسونگ، این دستگاه را به تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات سامسونگ بسپارید تا با عیب‌یابی دقیق موبایل سامسونگ، تشخیص دهند که امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر؟ برای استفاده از خدمات تعمیر موبایل سامسونگ توسط این مرکز حتماً نباید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های آن مراجعه کنید، شما می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل توسط این مرکز استفاده کنید.

تعویض برد موبایل سامسونگ

اگرچه تیم تعمیرات موبایل نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند که برد را ترمیم نمایند، با این حال گاهی این قطعه قابل تعمیر نیست. تعمیرپذیری برد به شدت آسیب دیدگی آن بستگی دارد. چنانچه این قطعه بسوزد، نمی توان آن را ترمیم کرد و راهی جز تعویض برد موبایل سامسونگ برای تعمیرکار باقی نخواهد ماند. بسیاری از مشکلات صدا، اینترنت، شارژ و … ممکن است ناشی از خرابی برد بوده و فرا رسیدن زمان تعویض این قطعه را هشدار دهند. توجه داشته باشید که در صورت نیاز به تعویض برد گوشی سامسونگ، مطمئن شوید برد جایگزین، اصل است. مین برد تقلبی، آسیب های جبران ناپذیری به گوشی و عملکرد آن وارد می کند.

آشنایی با بخش های مختلف برد گوشی

اگر بخواهیم به طور کلی نگاهی به بخش‌های برد موبایل بیندازیم، باید بگوییم که برد موبایل از سه بخش یا بلوک شامل: بلوک Base Band، بلوک Radio Frequency و بلوک Analog Frequency تشکیل شده است. تکنسین‌های نمایندگی موبایل سامسونگ جهت تعمیر برد موبایل سامسونگ ، متناسب با مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود آمده است به عیب‌یابی بلوک موردنظر بر روی برد می‌پردازند. هر یک از این بلوک‌ها دارای اجزاء ریز و درشتی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بلوک Radio Frequency

در بالاترین قسمت برد موبایل، بلوک Radio Frequency قرار دارد که نقش اصلی آن برقراری ارتباط با BTS و دریافت فرکانس‌های GSM و انتقال داده‌ها به سایر بخش‌ها است. VCO، آی سی RF، آی سی PF، آنتن، فیلترهای SAW و سوئیچ آنتن همگی از اجزاء تشکیل‌دهنده این بلوک هستند که نقش و مسئولیت آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • VCO: تبدیل کردن فرکانس‌های گوشی
 • آی سی RF: انجام مدولاسیون و دمدولاسیون یا به زبان ساده تغییر فرکانس سیگنال حامل
 • آی سی PF: تقویت و ارسال فرکانس و امواج
 • آنتن: دریافت فرکانس‌ها از دکل‌های مخابراتی
 • فیلترهای SAW: فیلتر کردن فرکانس‌های اضافی اطراف گوشی
 • سوئیچ آنتن: مدیریت سیگنال‌های فرستنده و گیرنده برای برقرار ارتباط
تعویض برد موبایل سامسونگ

بلوک Base Band

در قسمت میانی برد، بلوک Base Band  قرار گرفته است که از آی سی‌های متعددی شامل: آی سی بلوتوث، شارژ، پاور، رادیو FM، CPU و آی سی‌های متعلق به حافظه تشکیل شده است. نقش و وظایف هر یک از این آی سی‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • آی سی بلوتوث: دریافت و ارسال امواج بلوتوثی
 • شارژ: شارژ کردن باتری
 • پاور: تامین ولتاژ باتری برای انتقال به تمامی اجزاء گوشی
 • رادیو FM: پردازش کردن داده‌های مربوط به کانال‌های رادیویی
 • CPU: پردازش تمامی داده‌ها و اطلاعات گوشی
 • آی سی‌های متعلق به حافظه: این نوع آی سی‌ها شامل: آی سی رم و آی سی فلش می‌باشند.

بلوک Analog Frequency

آخرین بلوک برد موبایل، بلوک Analog Frequency است که اجزاء آن اسپیکر، میکروفون و آی سی صوتی می‌باشند. مطمئناً با نقش اسپیکر و میکروفون در گوشی آشنایی دارید، اما اگر با نقش آی سی صوتی در این دستگاه آشنایی ندارید، لازم است بدانید که نقش این آی سی، تبدیل داده‌های آنالوگ به دیجیتال است.

برد موبایل از چه اجزایی تشکیل شده و چگونه کار می کند؟

مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و سیم‌پیچ از اجزاء اصلی برد موبایل هستند که برد وظیفه برقراری ارتباط بین‌ آن‌ها و تعیین نقش و مسئولیت هر کدام از این اجزاء را برعهده دارد. نقش مقاومت، ارسال جریان برق به تمامی قطعات سخت‌افزاری موبایل است و خازن هم منبع تغذیه ولتاژ است. از دیود نیز برای تثبیت کردن ولتاژ در گوشی استفاده می‌شود. ترانزیستور و سیم‌پیچ هم به ترتیب وظیفه تقویت کردن ولتاژ و محافظت از ولتاژ را در موبایل برعهده دارند. بروز مشکل برای هر یک از این اجزاء، عملکرد برد موبایل را با مشکل مواجه می‌کند و کاربر را مجبور می‌کند تا برای تعمیر موبایل سامسونگ ، این دستگاه را به تعمیرکاران بسپارد.

3.3/5 (3 امتیاز)

۱۴ پاسخ

 1. درود بر شما
  😢گوشیم چند هفته هست هی خاموش و روشن میشه وقتی کاور رو نصب میکنم گوشی هی هنگ میکنه تو جیب شلوارم میزارم گوشی خودش خاموش میشه دگمه پاور رو هرچی نگه میدارم روشن نمیشه وقتی پایین فلش دوربین رو چند ثانیه فشار میدم گوشی روشن میشه پیش تعمیرکار بردم ازش سردرنیاورد

  1. روز به خیر دوست عزیز،
   برای تشخیص ایراد تکنسین باید دستگاه شمار ا از نزدیک بررسی کنند. لطفا به یکی از شعب ما مراجعه کنید. مشکل از راه دور مشخص نمی شود. اگ امکان مراجعه حضوری ندارید، با شماره ۱۶۶۲ تماس بگیرید.

 2. گوشی من a125f/ds هستش به aux خودرو وصل کرده بودم شب که خواستم به هنذفری وصل کنم از یه طرفش صدا ضعیفه هنذفری روی گوشی دیگر سالمه مشکل از کجاست میتونه مشکل از برد شارژ باشه باشه؟ تعمیر کار گوشی گفته مشکل سخت افزاره اگه از این برد نباشه مشکل از مادر برده (برد بالایه)؟ چقدر هزینه داره؟ بدمش به گارانتی؟

  1. کاربر گرامی، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره های سایت تماس گرفته همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

 3. سلام. من گوشی A8گلکسی سامسونگ دارم.خاموش شد برای تعمیر بردم گفتند بردش سوخته. آیا با توجه به اینه ۲۰۱۵ است آیا برد اون در بازار موجوده. و اگر موفق به تهیه اون شدم چه مدت گوشی کار میکنه.

 4. سلام و وقتتون بخیر، من گوشی A12 بعد از سه ماه خاموش شد و تصویر گوشی رفت منتها صدا داشت شرکت گارانتی گوشی میگه که باید برد گوشی رو تعویض کنیم با این کار شماره سریال و همه چی گوشی تغییر میکنه حتی من گوشیم مشکی هست تبدیل به سفید میشه، خواستم بپرسم با این کار گوشی دقیقا چه تغییری درش ایجاد میشه و اجازه این کار رو به شرکت گارانتی بدم یا نه؟آیا اصلا با تغییر برد گوشی سالم میشه و میتونم بعد از اون ازش استفاده کنم؟

 5. سلام من میتوانم برد پایین یا uif گوشی A02S را تعویض کنم آیا بعدآ این کار برای استفاده از خدمات پس از فروش مشکلات ندارد

 6. سلام آیا میتوان هنگام تعویض مادربرد گوشی سامسونگ S7 با حافظه داخلی ۳۲ آن را همزمان به ۶۴ ارتقاع داد؟ آیا هارد گوشی هم روی مادربرد تعبیه شده یا خیر؟

  1. سلام دوست عزیز خیر حافظه یو اف اس قابلیت ارتقا با دستگاه های موجود را ندارد
   ای سی هارد یا حافظه روی مین برد دستگاه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *