اشتراک گذاری

دمپر یخچال سامسونگ

خرابی دمپر یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده در یخچال های امروزی است که بی‌توجهی به آن سبب افزایش دمای درونی یخچال و به تبع آن فاسد شدن مواد غذایی موجود در آن می‌گردد. خوشبختانه خرابی دمپر یخچال سامسونگ در قیاس با سایر اشکالات مرتبط با این یخچال، مشکل حادی به شمار نمی‌آید و با اندک دستکاری یخچال قابل رفع است.

با این وجود توصیه می‌شود سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش صرفاً توسط کارشناسان مراکز استاندارد تعمیر یخچال سامسونگ و نمایندگی‌های رسمی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ انجام پذیرد. در صورتی که قصد خرید یک دمپر جدید برای یخچال را دارید، پیش از مراجعه به فروشگاه‌های مربوطه، نیاز است تا مدل یخچال سازنده، و سال تولید یخچال خود را یادداشت نمایید. بعلاوه از برچسب اطلاعات که معمولا در پشت یخچال یا داخل قرار دارد عکسی تهیه کنید و یا آنها را در برگی بنویسید. این کار کمک می‌کند تا دمپر خریداری شده کاملاً مطابق با نمونه قبلی و سازگار با اطلاعات فنی یخچال باشد.

تعمیر دمپر یخچال سامسونگ

نحوه تعمیر دمپر یخچال سامسونگ

اگر در حوزه تعمیر یخچال تخصص دارید و از وجود اشکال در دمپر یخچال خود ممطئن گشته‌اید، می‌توانید با طی مراحل درج شده در بخش زیر، تعمیر دمپر یخچال سامسونگ را دنبال نمایید. 

نکته: در صورتی که مهارت و دانش این کار ندارید اکیداً توصیه می‌شود از دستکاری یخچال خودداری کرده و تعمیر دمپر یخچال را به کارشناسان نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال سامسونگ بسپارید.

1. خالی کردن اطراف یخچال

داخل و اطراف یخچال را خالی کنید تا جا برای کار کردن داشته باشید.

2. برداشتن درپوش دمپر یخچال سامسونگ

در عقب یخچال، یک درپوش یا پنل وجود دارد. از طریق این پنل و درپوش می توان به دمپر دسترسی پیدا کرد. در صورتی که درپوش با کلیپس نگه داشته شده است کلیپس را با دست بردارید. در صورتی که درپوش با پیچ سفت شده است برای باز کردن آن از پیچ‌گوشتی چهارسو مخصوص استفاده کنید.

3. بررسی کردن داخل درپوش

داخل درپوش را بررسی کنید و از نبود جسم خارجی مزاحم در آن مطمئن شوید. گاه جسمی مانند تسمه یا فوم ها بین پره ها یا موتور گیر می‌کند و مانع از گردش هوا در داخل یخچال می گردد.

4. خارج کردن دمپر قدیمی

موتور دمپر قدیمی داخل باکس دمپر را پیدا کرده و در آورید. آن را داخل یک پاکت پلاستیک زیپ‌دار قرار دهید.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعمیر ترمودیسک یخچال سامسونگ

5. تعویض دمپر یخچال سامسونگ

عقب یخچال را باز کرده و واحد دمپر را باز کنید. درپوش را باز نمایید و موتور دمپر را روی دنده قبلی جا دهید. با انگشت‌تان آنرا بچرخانید تا ببینید که دمپر سرجایش است. از جاگیری درست و صحیح موتور دمپر و پره ها مطمئن شوید.

6. بستن واحد و تنظیم دما واحد

واحد یخچال سامسونگ را ببندید و تنظیمات دمایی را روی حالت نرمال قرار دهید.

7. قرار دادن موادغذایی در یخچال

مواد غذایی را سرجایشان در داخل یخچال برگردانید.

8. بررسی واحد دمپر

پس از قرار دادن موادغذایی در یخچال اجازه دهید تا یخچال چند ساعت کار کند. پس از چند ساعت مجدداً یخچال را بررسی کنید و از مناسب بودن میزان خنکی دستگاه مطمئن شوید. در صورت تداوم اشکال دمپر یخچال سامسونگ، جهت بررسی دستگاه و تعمیر مشکل با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

تعمیر یخچال سامسونگ در محل

در صورتی که یخچال مورد استفاده شما دچار اشکال شده است می توانید از سیستم سرویس در محل یخچال سامسونگ استفاده نمایید. در این روش، کارشناسان تعمیر، خود به محل مورد نظر کاربر مراجعه کرده و تعمیرات دستگاه معیوب را به سرانجام می رسانند. در این سرویس، نیازی به جابجایی و حمل دستگاه نبوده، و تمامی عملیات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر دستگاه معیوب، در محل انجام می پذیرد.

نمایندگی سامسونگ با بهره مندی از گسترده‌ترین مجموعه ارائه دهنده سرویس در محل و همچنین برخورداری از مجهزترین مرکز تماس آماده ارائه خدمات به تمامی هموطنان ارجمند است. استفاده از روش تعمیرات یخچال سامسونگ در محل علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، زمینه ساز کاهش هزینه هایی است که ممکن است صاحبان دستگاه، جهت حمل و جابجایی آن متحمل گردند. بعلاوه با حضور کارشناس سرویس در محل این امکان فراهم می گردد تا با نظارت بر جریان کار و چگونگی تعمیر دستگاه از کیفیت کار و تعمیراتِ ارائه شده اطمینان حاصل شود.

نمایندگی سامسونگ در کرج

نمایندگی سامسونگ در کرج ارائه‌دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر، تعویض قطعات، بهسازی، ترمیم، و فروش محصولات سامسونگ به مراجعان است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند به نمایندگی Samsung در کرج مراجعه کرده و پس از حضور در پارت مربوطه، تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در این نمایندگی منحصر به سرویس یا محصولی خاص نیست و کلیه تولیدات این برند، اعم از لپ تاپ، موبایل، تبلت، تلویزیون، پرینتر و … را شامل می گردد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *